Jak opravit sedací soupravu - pružiny

Od: Datum: 23.06.16 11:37 odpovědí: 8 změna: 26.04.17 00:05

Prosím, o pomoc. Zakoupili jsme si novou sedací soupravu, byla upravena na míru. Už při prvním posezení podemnou (50kg) se začínaly ozývat zvláštní zvuky - vyskakovat péra. Postupně zvuk prasknutí zazněl mnohorát a sedačka se stala prosezenější a prosezenější. Prodejce z Polska nekomunikuje. :(

Rozhodla jsem se, odstranit čalounění ze spodní strany, abych viděla, jak jsou péra přdělány. Myslela jsem, že postačí prošroubovat hranol po délce úložného prostoru, ale zjistila jsem, že pružiny byly zastřčeny příchytkách ( http://www.zlinprofi.cz/detail/bea-prichytka-rapid-clip-f-bez-nosu-na-vlnovce-drzak-pruzin-1-ks-1/) a zřejmě byly tak přepružené, že vyskákaly, ty které zůstaly úplně příchytku deformují. Chtěla jsem si příchytky objednat a našroubovat na nový hranol a použít stávající / krátké pružiny, ale příchytky se zřejmě přidělávají speciálními kleštěmi. Není lepší koupit pružinu a nastříhat dostatečně dlouhé vlnovky? Prosím, máte radu, co s tím?



Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.16 11:39

Rozhodně bych nic neupravovala a reklamovala to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.06.16 12:14
avatar

Reklamoval bych písemně s poukazem na to, že nebude -li věc řešena obrátíte se na polskou obchodní inspekci.
Zdůraznil bych, že je pro něj několikanásobně levnější dostát svým závazkům k zákazníkům, než platit pokutu.
Viz. článek.

http://ekonomika.idnes.cz/coi…=A160311_124026_ekonomika_bur

Polská obchodní inspekce: UOKiK

https://www.uokik.gov.pl/informacje-ogolne.php

Mám zkušenosti, že toto většinou neochoné prodejce nakopne.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: smallpilot
Datum: 23.06.16 14:05

Děkuji za radu. S prodejcem se nemohu spojit i web mu už nefunguje, ale znova jsem napsala email s pohrůžkou polské obchodní inspekce. Obávám se, že nebude ani tak reagovat.

Datum: 23.06.16 15:59
avatar

Nebude levnější koupit kovové úchytky a vyměnit je místo těch plastových? Zavolal bych tady a poptal se: http://www.mkrplus.cz/pages.p…?lang=cz&sekce=vlnite-pruziny

Než posílat reklamaci do Polska nebo kam, tohle bude méně starostí i stresu a jistota, že to vydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 16:19

Budu se vyjadřovat pouze k opravě a reklamaci ponechám stranou. Ze spodní strany pružinu pravděpodobně nenavléknete, je na to potřeba síla a prostor - nehledě na to, že plastová příchytka je montovaná shora. Já to musel celé rozešít (sponek do sponkovačky bylo snad 100). Plastové příchytky jsem nahradil páskem z oceli (takovým, co se používal k připáskování třeba cihel na paletu, dnes jsou na ústupu a nahrazuje je plast). Pásek jsem přehnul napůl (příčně). Vznikne takové poutko, do kterého navléknete pružinu. Poutko je třeba mít cca 10 cm dlouhé, zahnout ho podle hranolu a přišroubovat na svislou stěnu dřevěného hranolu. To dříví, z kterého je polský nábytek se ještě včera zelenalo a má tendenci se štípat, pokud to přišroubujete shora, hranol dlouho nevydrží. Takhle opravená sedačka už funguje téměř rok a když nejsem nablízku, slouží vesele jako trampolína. Má to pouze jedinou vadu - kombinace kov/kov vrže. Kdybych to dělal znovu, zkusil bych navléct na péro nějakou plastovou trubičku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bivojj
Datum: 25.04.17 22:39

Bomba ,super nápad...a jak jste udělal díry do té pásky? důlčíkem?nebo jen narušil a rovnou prošrouboval vrutem do hranolu?mám trošku strach že jak se to naruší ,pak to rupne...jaké rozměry pásku jste použil?

Díky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.17 23:31

Teda přispívat do otázky, co je skoro rok stará :-D.

Naštěstí se u nás doma nic neztratí, jen občas něco nemůžeme najít ;), Zbytek pásku visel naštěstí v kumbálu. Rozměr má cca 16x0,75mm a ač jeho namodralá barva připomíná pérovou ocel, je to docela bláto, normálně se to nechá provrtat, ohýbat kleštěmi, pilovat, zkrátka cokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bivojj
Datum: 26.04.17 00:05

Jsem to zkusil no... :)

I kdyby to bylo sebevětší bláto ,pořád to bude mít větší pevnost v tahu než plastové stahovací pásky :) ale jde mi hlavně o to přichycení - neroztrhne se to ,když udělám dírku a prošroubuju to? Ještě Vám to drží? :)

Díky a dobrou noc

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.