Jak zrušit sekundovou ručičku

Od: Datum: 21.06.16 19:34 odpovědí: 6 změna: 27.06.16 17:30

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, jak zrusit sekundovou ručičku v hodinách. Mám nové krásné nástěné hodiny s IKEI a ta sekundová ručička je moc hlučná, tak bych rád věděl, jestli nejde nějak vyndat, ale abych ji nepoškodil.

Děkuju za pomoc BM


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.16 19:37

Můžeš ji ulomit, ale cvakat bude pořád. Řekl bych že jediný způsob je koupit jiné hodiny, jelikož uvnitř hodin všechny ručičky navazují na sebe..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.06.16 19:42

Hluk nedělá ručička, ale stojek, a s tím nehnete. Musíte si koupit hodiny, které mají plynulý posun, ty budou ale podstatně dražší.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: trtr
Datum: 21.06.16 22:40

Zdravím, strojek se dá vyměnit (s plovoucí vteřinovkou), jen člověk musí mít štěstí na hodiny, kde to jde či se to vyplatí a musí být manuálně zručný, případně mít známého ideálně hodináře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 23:05

Ve většině hodin je univerzál, který jde snadno vyměnit. Akorát tiché strojky narozdíl od levné Číny začínají na třech stovkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 23:21
avatar

není nejhlučnější krokový motor v hodinách? a ručičku můžete sejmout kvůli zákmitům

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendak*
Datum: 27.06.16 17:30
Nic neulamovat! Nevíte kdy a kam hodiny přemístíte a budete ji tam zase chtít. Vyjměte baterii ve chvíli kdy bude v pozici 12h a tahejte vteřinovku opatrně za střed v ose směrem ven. Je obvykle jen nasazena na čtyřhranu, tisícihranu či jen kruhové osičce podle kvality strojku. Pokud nepůjde jemně zavyklejte nebo pootáčejte doleva-doprava v nejhorším vsunout vhodný šroubovák mezi vteřinovku a minutovku ale nepáčíte o ní nýbrž o prst položený na ciferník. Vyjmutou vteřinovku pečlivě uložte (přilepte) dobrou lepící páskou nebo kapkou tavného lepidla na zadní stranu hodin kde jistě bude místo aniž by byla vidět či překážela. Bude ji pak možno kdykoliv zase vrátit. Osobně naopak nekupuji žádné hodiny bez vteřinové ručičky. Záleží na materiálu (kov/plast), délce, tvaru (drát/plochý plíšek) a síle. Pokud hluk způsobuje kmit vteřinovky je obvykle i vidět nebo zmizí při jemném položení prstu na vteřinovku, tak aby se nezastavila ale nemohla rozkmitat. Pokud hluk způsobuje strojek doporučuji výměnu za rádiem řízený pomocí signálu DCF-77. Tyto strojky bývají velmi tiché neboť pohon minutové a hodinové ručičky není přímo odvozen od vteřinovky ale ta má samostatný plynulejší chod. Při ručním nastavení času nebo vyhledávání signálu doběhne vteřinovka na 12ku kde se zastaví a dále obíhají jen minutová a hodinová do pozice 12h po synchronizaci nastaví přesný čas nebo při nenalezení signálu se rozběhnou z této pozice. Osobně jsem nakoupil 5ks radiem řízených hodin za 199kč/ks a ze 4 demontované strojky (po sejmutí ručiček drží jen středovou maticí) vložil do starých hodin které měli hezčí vzhled, čitelnější číslice atp. Někdy lze zachovat i původní ručičky. Jednou za rok (cca dle kvality baterie a signálu) vyměním alkalickou baterii (spíše preventivně proti vytečení či náhlému zastavení) a jinak na ně nemusím celý rok sahnout (nepočítám otření prachu) a nikdo si na tikot nestěžuje ani při přesunu času (letní/zimní) atp. Při velmi slabé baterii je indikováno obvykle zrychleně obíhajícími ručičkami celý ciferník podle typu buď i s vteřinovkou nebo jen minutovka s hodinovou přičemž vteřinovka je zastavena na 12ce dokud nedojde k výměně baterie nebo již nedokáže s ručičkami pohnout. Kliďne dejte vědet jak jste "problém" odstranil. ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.