Proč se mi tvoří led v No Frost mrazáku?

Od: Datum: 20.06.16 20:33 odpovědí: 6 změna: 30.08.16 18:16

Předpokládal jsem, že tenhle problém by neměl nastat, ale pod posledním šuplíkem v mrazáku se tvoří led ( nelze vytáhnou ani šuplík - teda ten poslední ...)

Máte někdo s tím zkušenost?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 21.06.16 06:32

do mrazáku je nutné dávat věci studené, nejlépe z ledničky a potraviny neprodyšně uzavřené, nenechávat mrazák dlouho otevřený např. při vkládání či hledání potravin,. Pak ještě zkuste trochu ubrat na stupních mražení. Ale když už je námraza, tak napřed mrazák rozmrazit, vymýt, vysušit...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.06.16 07:33

Já tenhle typ lednice neznám, ale přesto se zeptám: Někde musí být odtokový kanálek. Není ucpaný? *hej*

doplněno 21.06.16 15:14:

Clayman, děkuji, už budu vědět. Nakonec se ze mně stane informovaná babka. ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.16 07:36

není tam, celé chlazení probíhá mimo prostor, kde jsou potraviny a vrací se jen studený vzduch, proto nevzniká námraza. U mě je mrazák úplně suchý. Voda se tam nebere náhodou. Těsní dvířka mrazáku dobře vč spodní hrany?

Ohodnoceno: 2x

Od: vory®
Datum: 21.06.16 14:52

Myslím si, že těsní dobře. Některé hrany, které drží šuplíky jsou už "mírně poškozené" ale v tom problém asi taky nebude. Uvidíme - po včerejším vyčištění od ledu to zatím drží (netvoří se led) takže je tady možnost, že jsme tam dali něco "vlhké" ... Když tak se znova ozvu, ale děkuji za připomínky všem...

Od: valexis
Datum: 21.06.16 08:37

mám stejný problém,nechat 24 hod rozmrazit protože je zamrzlý odtok když nepomůže tak volat servis já mám vadné topné těleso které rozmrazuje právě ten odtok

Ohodnoceno: 0x

Od: vory®
Datum: 30.08.16 18:16

Nakonec jsem pozval odborníka a vypadá, že problém je odstraněn. Pro informace : ano je tam odtoková hadička, která odvádí zbytečnou vlhkost mimo ledničku (za ledničkou vzadu pod krytem je vývod do malé nádobky odkud se to postupně odpařuje). Tato hadice byla prachem (co se tam za 12 let nahromadil) ucpaná. Existuje i varianta, že v hadici zamrzne i voda a pak je to stejný efekt - ale tady by stačilo rozmrazit tu hadici (nebo mrazák *smich* ) a problém by byl vyřešený.

Takže malá rada na závěr : jednou za rok vysávačem vyčistit i vzadu ledničku (jak u počítače) Děkuji všem za pomoc.

Vory

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.