Vnitřní roh lišty

Od: Datum: 20.06.16 19:51 odpovědí: 5 změna: 21.06.16 19:42

Dobrý den, potřeboval bych seříznout lišty na strop pod správným uhlem aby pasovali do sebe. Nevíte někdo o nějakém návodu který bych zvládnul jen s nožem a bez řezačky s nastavením úhlů?

Děkuji moc za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 23:16
avatar

No teoreticky je tohle k ničemu páč pravý úhel těžko pohledat.Takže v praxi to znamená mít na to správné fígle a praxi.A to vás pane tazateli těžko(i kdyby chtěl) na netu někdo naučí.Hodně zdaru a detailu čest :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 17:08
avatar

No moje zkušenost na mém domě je ta, že pravý úhel je téměř pravidlo. A pokud ne, tak je úchylka tak malá, že to na délce řezu lišty není poznat. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 19:08
avatar

Úhel seřezávm od ruky přibližně pod 45st.Druhý díl lišty pak po přilepení sesadím,odříznu třebas nadvakrát.Spoj slepuji akryltmelem,aby nevznikla mezera.

JABRAKA


doplněno 21.06.16 19:31:

U nalepených lišt seřezávám do roviny i rovné strany.Podle zkušenosti při manipulacích se lišty naklepnutím drobně poškodí a vznikají škvíry.ai lišty mezi sebou slepuji akrylem.Takovým způsobem lze lišty vzhledově sjednotit do jednoho kusu.Finální stěrkou pak zatírám i spáru u stěny i stropu.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 21.06.16 19:42

Jakousi jednoduchou pokosnici je možné si udělat doma ze dvoj kusů delšího prkénka nebo lišty, slepených kolmo do profilu tvaru L. Na jednu stranu se narýsuje úhel 45° jednou doprava a jednou doleva, aby se daly řezat jakoby levá i pravá část. Pak se podle čáry do kolmé boční části podle tohoto úhlu vyřízne drážka na šířku listu pilky, ale nepřeříznout základnu. Takováto jednoduchá pokosnice na řezání měkkých podlahových nebo stropních lišt sezazovaných v úhlu 90° docela stačí. Na řezání někdy stačí i jen list pilky na železo. Záleží na přesnosti naměření a pak na pevné ruce, aby řez byl rovný. Řezaná lišta se přiloží na délku do "pokosnice", pevně přidrží a podle značky uřízne. Druhá část se řeže podle čáry na druhou stranu.

Tahkle se to špatně vysvětluje, snad trochu napoví obrázky na webu pod názvem "pokosnice", viz např http://lobster.zahrada-naradi…drevena-6cm-102569-87713.html nebo zvětšený http://www.zahrada-naradi.cz/…69-jpg-87713-img_original.jpg

Nebo obrázek na http://pinie.cz/files/soubory/produkty/20-2-.jpg

Pro řezání úzkých lišt to nemusí být celé účku ve tvaru U, stačí jenom polovina účka, jenom tvar L, například viz http://pinie.cz/nase-produkty…-bukoveho-masivu-jednostranna nebo obrázek na http://pinie.cz/files/soubory/produkty/26.jpg

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.