Taneční parket

Od: Datum: 20.06.16 16:21 odpovědí: 4 změna: 12.03.17 23:43

Čím posypat napastované parkety, aby klouzaly? Po napastování "drhnou" i proti kožené podrážce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.06.16 16:23
avatar

Dobrý den, a bylo po napastování také řádně přeleštěno (po zaschnutí pasty)? Zdravím!


doplněno 02.07.16 16:20:

Tak, jak se Vám tancuje? Už to někoho napadlo po zaschnutí pasty také "přefilcovat"? Nečekejte, že se parkety začnou klouzat jenom po pastování - to si moc nezatancujete.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 02.07.16 17:10

Nastrouhat na parket obyčejnou svíčku. Při tanci se vosk rozleští sám, párkrát zopakovat a pojede to samo.


doplněno 03.07.16 01:46:

Za nás se podrážky bot čistily použitým plátkem pilky na železo :) , na piškoty se moc nesahalo, protože by se rozpadly.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.16 23:41
avatar

Zdravím,
nerad vás vyvádím z omylu, ale taneční parket pro normální tanec (standart, latina) se klouzat nesmí - při tanci se lidé znalí nekloužou po parketu, ale všechny kroky se prošlapávají - sklouznutí se je poukázka na pád někoho z páru (většinou partnerky, protože ta zaváhání v rovnováze díky podpadkům většinou neustojí). Výše uvedené platí po klasické tancování - pokud máte v plánu provádět na parketu nějaké "psí kusy", pak to samozřejmě může být jinak. Ale vzhledem k tomu, že písete o kožených podrážkách, předpokládám, že vám šlo o klouzání při klasickém tanci.
Dovolím si 2 rady:
- navštivte nějaký taneční klub závodních tanců (třeba i amatérů) a nechte si tam ukázat a vysvětlit, jak se starají o boty, přesněji o podrážky (nejen pánských bot)
- pokud chcete zkusit údržbu kožených podrážek amatérsky, pak vězte, že kožené podrážky se před tancem oškrábou, aby na nich nebyl žádný nános nečistot způsobující právě ono nechtěné klouzání. Škrábání podrážek se kdysi dělávalo v nouzi nožíkem v kolmém postavení k podrážce. Viděl jsem ale také "rychločistič" - kus dřevěné fošny, na které byly hustě střídavě natlučeny kovové zátky od piva (natlučeny samozřejmě tím vlnkovaným nahoru, aby ty ostré okraje zátek podrážku oškrabaly). Podrážky se na tom čistily jako když si čistíte boty na rohožce. Je to ale už mnoho let, co jsem měl možnost se tohoto účastnit (takže dnes už může být všechno jinak (nějaké moderní strojky na čištění atd.), takže proto rada výše - poraďte se u odborníků ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: frantas
Datum: 12.03.17 23:43

Já bych Vás rád vyvedl z omylu. Například pro swingové tance je typické, že se v nich tančí různé skluzy (slide) a šoupe se nohami (shuffle) např. zde


v čase 2:06-2:12 pár tančí shuffle, čož by na neklouzavém povrchu bylo tak na poranění kolen.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.