Příčka z Ytongu

Od: Datum: 20.06.16 09:39 odpovědí: 4 změna: 04.07.16 10:08

V bytě jsem postavil příčku z Ytongu 10 cm. Prosím o radu, čím ji nahodit (resp. jak upravit její povrch) - rady zedníků se různí. Děkuji všem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 09:44
avatar

Rady zedníků se liší, i zde se budou rady lišit. Někdo dá přednost lepidlu, perlince a štuku, někdo jen kvalitnímu štuku ve dvou vrstvách, jiní se naučili připevnit sádrokarton...

jen na Vás záleží, co si vyberete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 10:43

Jen ještě pro upřesnění doplním, že příčku byste měl postavit tak, aby nebyla dozděná (natvrdo) až ke stropu. Nechává se mezera cca 1,5 cm, která se pak vyplní montážní pěnou. Pokud by Vám strop na příčku tlačil, mohla by příčka praskat. Pokud jste to tak udělal, tak moji poznámku berte jako bezpředmětnou.

Jinak na povrchovou úpravu bych já použil lepidlo s perlinkou a pak štuk (do štuku přidat i trochu lepidla - lépe pak štuk na lepidle drží).

Další možností je i sádrová omítka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 16:40
avatar

Asi tak jak psal p.Milan!

osobně-chtěl jsem na jádru z ytongů vynechat lepidlo a perlinku.Tk jsem koupil univerzální maltu s tím že to mimo obklady udělám tím , udělal jsem kus (stěnu na chodbě cca4m2) a pak jsem zbytek raději natáhnul lepidlem (lepidlo jsem měl ale zadara z odpadů co nám zbyl v práci po padla) s perlinkou a na to pak část zbytkem univerzálu a na další zbytek štuk od cemixu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.16 10:08

Dobrý den,

doporučujeme sádrovou omítku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.