Výměna ventilu za jiný

Od: Datum: 18.06.16 21:10 odpovědí: 5 změna: 18.06.16 23:43

Dobrý den

chtěl bych se zeptat a poprosit Vas o radu jak a za co vymenit tento ventil za jiny mensi nebo jestli by sel popripade nekam vytocit.. Dost nám zavazí a i když jen o pár centimetru tak nám posouvá sedačku do dveří.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: adi
Datum: 18.06.16 21:39

Dobrý den.

Povolte matici vlevo od ventilu, potom otočte ventil dolu a utahněte matici vlevo od ventilu. Myslím, že by to mělo jít.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dk13
Datum: 18.06.16 22:05

Nad tímhle jsem přemýšlel ale jelikož jsem profesně v jiném oboru, radši jsem se chtěl zeptat. Opravdu to nebude mít vliv na tesnení nebo další nečekané věci?

Datum: 18.06.16 22:51

Ahoj.

Taky se to dá pootočit nahoru. Tenhle Danfoss ventil nemá v sobě žádné těsnění. Je tam mezi ním a radiátorem šroubení s půlkulatou dosedací plochou. Je vhodné ho dotahovat dvěma velkými klíči. Jako proti sobě. Spíš, aby to neteklo na druhé straně v pakovaném spoji.Ta hlavice má v dolní části takové malé zajištění. A to když se vytáhne, jde pak ta hlavice pootočením kroužku sundat. Na ten ventil se dají nasadit asi 4 druhy různých rukojetí, t toho dvě termo. Tahle bílá(slonová kost) a velká černá s nastavitelným zajišťováním. Ta stojí asi 800 Kč. Není to moc někam domů.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.06.16 23:22
avatar

Další možností je otočit stávající ventil a místo stávající hlavice použít čidlo s dálkovým nastavením teploty http://zkraceno.cz/p68vu S otočením by neměl být problém, Danfoss má na tělese ventilu (u vás vlevo) kužel jako těsnící plochu... http://zkraceno.cz/i5w Otáčením vpravo budete ventil dotahovat, neměl by být problém, (i když budete muset použít "trochu síly"); doufám, to není dorváno úplně; v případě, že by to trochu rosilo, budete muset přetěsnit...

@humbucker, byl jste rychlejší

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.06.16 23:43

Ahoj.

Omlouvám se. Někdy se mi to prostě stane. Někdy se mi dějí i horší věci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.