Jak vyřešit vemkovní obklad

Od: Datum: 17.06.16 21:59 odpovědí: 2 změna: 18.06.16 12:16

Ahoj.

Potřebuji konzultaci mistrů obkladačů. Je takový stav věci. Je nalepený kabřinec bez mrazuodolný úpravy. Venku na dešti a mrazu. Samozřejmě se začal odlamovat po vrstvách a postupně více či méně po nich odpadávat. Bylo nejspíše reklamováno a firma to vyřešila nalepením nové mrazuodolné vrstvy na tu nekalou neodolnou. A pozor, co se nestalo? Začalo se to celé odpadávat i s tou vrchní odolnou vrstvou. Je toho dost metrů (a není komu reklamovat), ale loupe se to na mnoha místech po pár dlaždičkách. Jak to napravit? Materiál je potíž sehnat. Nikdo to konkrétní mrazu odolné nedělá. Snad někdo jen na zakázku, možná v Polsku a za draho. Snad dokonce za 1300Kč/metr2. S přípravou-okopání obkladu, zarovnání základního betonového tělesa, nanesení lepidla a přiklepnutí obkladu 2000Kč. Což je dost nákladné. Dá se to řešit nějak jinak? Například: odkopnout to co nejmíň drží, Dorovnat něčím a povrch natřít tmavohnědou barvou. Nebo zase okopat a zase dorovnat a nakonec použít takové ty miniaturní kamínky s pojivem. Nanáší se to stěrkou jako sokly, Je to nějaká německá cizina. Myšlenka je taková, že když to zase někde povolí a někde jinde zase odpadne, se to zase podobně opraví a domázne tou hmotou.

Jaký na tyhle věci máte názor? Šlo by to, nebo by byl možný nějaký lepší jiný způsob? Díky za případné rady. Ahoj.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.06.16 00:50
avatar

Dobrý den, vzhledem k tomu, že to nemusím platit, tak bych doporučil vše vybourat a použít desky CETRIS + povrchová úprava (patrně jde o podezdívku - sokl). Zdravím!


doplněno 18.06.16 12:19:

No, budiž. Tak budete pravidelně "flikovat" a investovat po troškách. Zase máte o práci postaráno .

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.06.16 12:16

Ahoj Bene.

Díky za snahu, ale je tu snaha řešit proublem nějakým levnějším způsobem. Tzn. opravit to jen lokálně a dobrý. V konečném výsledku to bude zase špatný. Odloupne se to kus vedle a zase to bude stejný. Je toho moc a tohle hrozí na každým cm2. Radši bych to řešil dráže, ale zato pořádně. I kdyby na etapy ohledně ceny.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.