Jak dostat teplo do místnosti za příčkou?

Od: Datum: 17.06.16 21:42 odpovědí: 8 změna: 03.07.16 09:54

Ahoj, koupila jsem byt a původní velká místnost byla přepažena sádrokartonovou příčkou, tudíž oddělená místnost nemá topení a na příčku jsou nainstalovány vafky na plyn. Viz obrázek. Kromě nechání otevřených dveří mezi místnostmi, je nějaký způsob, jak převést teplo do vedlejší místnosti? Třeba nějaká trubka? Díky za odpověď.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.16 21:57
avatar

Ahoj, jestli je byt vybaven centrálním topením s radiátory a ty vafky je jen řešení nepřítomnosti radiátoru v nově vzniklé místnosti, doporučil bych tuto místnost vlastním radiátorem dovybavit. Je to sice jednorázově vyšší výdaj, ale funkční, bude možné místnost nezávisle regulovat, nebude problém s průzvučností příčky jako by mohly být při použití trubky. Topení trubkou ani neni moc vhodné, nalezne využití u zdrojů tepla, které generují horký vzduch, což radiátor pro svou velkou plochu a relativně chladný povrch neni.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.16 04:43
avatar
Nízko, nebo těsně nad část topného tělesa namontovat něco podobného kuchyňské digestoři, která by část teplého vzduchu zachytávala a (případně i s ventilátorem) přesouvala za příčku.
Nebylo by to moc estetické, ale účel světí prostředky...
Ďalší překážkou by byla skríň za příčkou, která je vidět na foto
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.16 09:12
avatar

Já bych se začala pídit po tom, na kolik by vyšlo nainstalování vafek pod okno, do každé místnosti. Asi bych s tou možností do budoucna počítala. Jakékoliv převádění tepla do jiné místnosti se velice prodraží. Ta druhá místnost nikdy nebude teplá, stále budou studené zdi i předměty. Kamna v druhém pokoji se budou stále zapínat a nevytopí, obě místnost, nikdy dobře. Vždycky zůstane syrovina a plíseň. Takhle jsem já řešila s plynařem a pak na telefonu s paní z plynáren, která má stejný byt jako já. A opravdu, po nainstalování druhých kamen jsem měla menší spotřebu plynu a obě místnosti teplé. Dají se koupit i velmi malá kamínka na plyn, s vývodem pod oknem, které místnost dostatečně vytopí. Dokonce úplně stačí pohotovostní plamínek.. ;) Ty dveře, ty si koledují o popálení, zkroucení.


doplněno 22.06.16 07:30:

Terezko a Novaku, jestli svůj způsob zrealizujete, napište. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne. *sok* Ale neodpustím si myšlenku, jak je možné, že tenhle nápad nikdo nepoužívá?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 20:50

Taky chci udelat jedny gamatky v jedné místnosti a tam topit a udelat malé potrubí na podlahe a vhánet malým ventilátorkem ten teplý vzduch po byte sací potrubí bych udelal až po strop aby sál teplý vzduch a foukal by se u podlahy v mistnostech . Neco podobné mají v Kanade v domech jen oni topí jinak ale vhánejí jenom teplý vzduch ,žádné trubky s vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 21:10
avatar

Viz obrázek, to je málo, páč jen tuším, že ta příčka je ta vpravo, jak je opřen sušák? Do té místnosti? Trubkou u stropu to moc nepůjde, páč v místnosti s kamny musí být vždy vyší teplota, nežli bude v druhé místnosti. Určitě by pomohl ventilátor pod stropem, který požene teplý vzduch do studené místnosti a tím ropohybuje proudění vzduchu mezi místnostmi. Ale osobně bych šel po jiním, lepším řešení, které ale z obrázku nenavrhnu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 17:52

Ty dveře u těch WAWek bych vysadil, aby teplo mohlo proudit přímo do té kuchyňky. Pokud pojedou naplno, tak by to měly stačit vytopit, protože ta kuchyňka se mi zdá dost malá*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 06:32
avatar

Řada odpovědí navrhuje ventilátor a nad zdrojem tepla digestoř,ale je nutné počítat také se zpětným pohybem studeného vzduchu ze studené místnosti.Pokud by topná místnost zůstala uzavřená,vzduch by do stuené neproudil.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 09:54
avatar

Jabraka, a navíc, nikdy by se místnost neprohřála. Nikdy by v ní nebylo teplo. Navíc, v rozích, kde by se vzduch nepohyboval, by bylo vlhko a plíseň. *jasne* V těchhle horkách, si člověk promrzlou místnost špatně představuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.