Čudlíky na pračce předpírka a máchání

Od: Datum: 15.06.16 00:26 odpovědí: 6 změna: 21.06.16 22:19

Na račce mám čudlíky na funkci Předpírka a Máchání navíc. Můžete mi prosím vysvětlit, k čemu slouží a při jakých situacích je používat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.06.16 01:00
avatar

Dobrý den, pojem předpírka znám, ale nepoužívám tuto funkci, tak to nedovedu vysvětlit (určitě Vám to napíše někdo jiný). Máchání navíc je funkce užitečná - je to další napouštění vody a prádlo se máchá vícekrát, čímž se z něho vyplavuje prací prášek a špína. To je vhodné u hodně špinavého prádla. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 03:12
avatar
Predpirka je program navic , kdy si veme prasek z kastlicky (vetsinou oznacene jako 1) a zacne predpirat. Pote vodu vypusti a zacne jiz hlavni prani. Pouzivam u veci od blata co travy po detech. A hodne spinavych veci.
Machani navic je , ze machani znova macha. Pouzival jsem u novorozenat , kvuli poradnemu vyplachnuti prasku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 08:30
avatar

Předpírka funguje jako dřívější namáčení, odmočení velké špíny. Normálně používané prádlo není potřeba máčet. Oděv z dílny, zelená kolena na zablácených teplácích, zkrátka špinavé prádlo, by se mělo předpírat. Také by se měly předpírat cíchy. Obratit naruby, zapnout knoflíky a raději předeprat, pak hlavní praní už není třeba na vysokou teplotu. *palec*Někdy si člověk myslí, že by měl prášku trochu přidat nebo má v pračce jen spodní prádlo, pak je dobré jedno máchání navíc. ;) Parametry pračky říkají, kolik kg se do pračky vejde. Ale taková váha představuje obrovský objem prádla, které se, narvané v bubnu, nemůže dobře vyprat. Pak je otázkou, zda je lépe zvolit i předpírku nebo prádlo rozdělit na dvě praní. Já raději zvolím praní dvě. Navíc, vždycky ještě něco najdu, co volá po praní.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: berka
Datum: 21.06.16 21:56

No tedy předpírka a máchání navíc vlastně plní stejnou úlohu? Je určeno pro velmi špinavé prádlo? Je možné funkce spouštět současně a má to nějaký smysl?

Datum: 21.06.16 22:14

Ne, to si špatně vysvětluješ. Při předpírce se rozpustí velké a zažrané nečistoty, pak při hlavním praní už tam není tolik špíny. Druhé máchání je něco jiného, pračka se po vyprání prádla znovu napustí vodou a buben protočí aby se z něj (z prádla) odplavilo co nejvíc pracího prostředku. Je to užitečné třeba u spodního prádla.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 21.06.16 22:19

Ne, stejná funkce to není. Předepírka je (jak název napovídá) před hlavním praním pomocí pracího prášku, jako byste prádlo namočila do pracího prášku a po čase vyždímala. Pak následuje hlavní praní v novém pracím prášku a pak máchání. A je vypráno hodně špinavé prádlo.

Máchání navíc si zvolíte tam, kdy prádlo není dobře máchatelné, není dobře vymácháno. To poznáte třeba na tmavém triku, kdy po uschnutí na něm zůstanou stopy prášku - fleky. Máchání navíc si můžete zvolit kolikrát chcete, až prádlo zbavíte veškerých bublinek. Víc polopaticky to napsat neumím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.