Pračka na teplu vodu z ohrívače

Od: Datum: 14.06.16 20:58 odpovědí: 5 změna: 16.06.16 10:09

Chci napojit pračku na teplu vodu z plynového prutokového ohrívače dal bych tam tak kolem 40°C možná i víc ,v tákové vode by bylo i plákaní místo studené vody,co by na to rekla pračka ,šlo by to. Kvuli uspore elektriny aby vodu nehržála pračka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.16 21:05
avatar

Musí to být pračka s dvěma vstupy, připravená na připojení teplé vody. Máchání probíhá ve studenené a Vám by jelo vše na teplou. Některé pračky by napouštění teplé vody mohly brát i jako chybu (měření) a zastavit se, neprat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.06.16 09:55

To by bylo zlé kdyby to považovala za chybu,to by byla diktatura,a kdyby ta pračka prala nekde v Africe a byla by tam jen voda nad 30°C co potom.

Datum: 14.06.16 21:27
avatar

Těch praček se dvěma vstupy vody už moc není - dříve to měla většina automatek ( Tamat a pod) proto, že v panelákách byla teplá voda za socíku málem grátis. Dnes je ale situace jiná a prý se to už nevyplatí.

Takže ano, jsou k sehnání, ale jelikož je to postaveno jako ekofičura, tak je to patřičně přidražený :

http://www.superelektro.cz/ve…a-teplou-vodu-solarni-systemy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 10:48
avatar
"Chytre" pracky to nedovoli a tu vodu vylejou...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.16 10:09
avatar

Kdysi, když jsem měla Phico pračku, povytáhla jsem šuplík a přivřela do něho sprchu s teplou vodou. Ale tahle značka si dala líbit úplně všechno. Té vaší se to moc líbit nebude. ;) Ale musím vám říci, že s novou pračkou, do které jsem si telplou vodu netroufla, nezdálo se, že bych za elektřinu platila výrazně víc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.