Jak uchytit kořenky do kuchyně na obklady?

Od: Datum: 13.06.16 22:03 odpovědí: 5 změna: 19.06.16 22:26

Dobrý den,

koupili jsme si kořenky do kuchyně, takovou dřevěnou soupravu na zavěšení.

Chtěl bych se poradit, máme v kuchyni kolem linky obklady, jak na ně ty kořenky uchytit? Nevím zda je vhodné vrtání? Nebo něčím přilepit (mamutem)? Kořenky jsou dřevěné včetně rámu.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.16 22:13

pokud nechcete nicit obklady, tak silikonem, nevyhoda je, ze musi poradne zaschnout (ale pak drzi jak cert a jde pote i v budoucnu odstranit), cili aplikace bez nejakeho podlozeni nebo zafixovani nelze :) Ja jsem si takto pomohl tavnou pistoli, aby to viselo zcasti na tom a zaroven mohl zaschnout silikon :) Tavna pistole samotna to neudrzi, a do par dni nebo tydnu by to spadlo (zkousel jsem take)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.06.16 07:20

Ty dřevěné kořenky, to je moc hezká věcička, ale vrcholně nepraktická. *plac*Časem, mastné páry a prach na nich udělají nehezkou patinu, která se musí odstaňovat čistým Jarem nebo nečím podobným. A při jednom vánočním úklidu se člověk našňupne a vyhodí je. Bez známek lítostí nebo váhání. A zůstane po nich flek nebo díry v kachličkách. Vlastní zkušenost. *hej*Namontujte je na vnitřní stranu skříňky. Tam jsou více chráněny.

doplněno 15.06.16 08:20:

Vešly by se na vnitřní stranu dvířek skříňky s potravinami? ;)

Ohodnoceno: 4x

Od: senko
Datum: 14.06.16 21:57

Myslíte, že takto ty kořenky časem také skončí i u mě? Kde by jste je namontoval z vnitřní strany? Myslíte na nějaká dvířka či dovnitř skříňky někam na bok?

Děkuji

Od: balzerka
Datum: 14.06.16 23:12

Nebo nějak do závěsu pod linku, resp. do spodku horních skříněk. Dřevěné jsou ale nepraktické. Taky jsem je kdysi měla. Nedoléhaly, a většina koření v nich buď časem zvlhla nebo vyvětrala - ztratila aromatické látky. Nakonec jsem si pořídila skleněné a mám je uvnitř linky, protože některým druhům koření vadí světlo / majoránka, nať petržele, libeček, suš.bazalka,../

Ohodnoceno: 0x

Od: senko
Datum: 19.06.16 22:26

Dobrý den,

nakonec jsem vyvrtal dírky do ráměčku kořenek a vyvrtal díry do spár kachliček, pak hmoždinky a do nich přišrouboval.

Pokud bych je časem nechtěl, vyšroubuji je a zadělám spárovačkou dírky a nebude to ani tolik poznat, děkuji za všechny nápady, zkombinoval jsem je dohromady jak se dalo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.