Příspěvek na bydlení

Od: Datum: 13.06.16 16:46 odpovědí: 8 změna: 13.06.16 20:06
Dobrý den, v říjnu minulého roku jsme se rozešli s přítelem. A máme společně chlapečka, 2roky. Trvale bydliště mám v nájemním bytě jen já a syn. Od té doby co od nás odešel, mi přispíval cca 5500(jak kdy) . Na nic jsme papír neměli. Na sociálně jsem vždy tvrdila, že otec na dítě finančně nepřispívá, že kupuje potřeby pro dítě. A pod formulář psala že otec dítěte na domácnost a nic nepřispívá. Jenže jsme šli k soudu, který protože domluvi už nebyli tak jednoduché. Od května mám tedy rozsudek, že dítě je svěřeno do mě péče, výživne mu bylo už no 3 500. Jenze problém je, že ze je v tom rozsudku, že který budu samozřejmě muset doložit psáno, že rodiče se domluvili a otec každý měsíc platil alimenty 3500 na syna a 2000 na matku...
Otázka zní, co teď? Bude to asi velké průser, že..?
Už předtím jsme měli co dělat abychom vyšli, zato teď když budou menší alimenty i příspěvky. Hlavně ale to potřebuju vyřešit, aby se v tom nějak nepotkali... Mám jim třeba dát jen ten rozsudek svěření, alimenty a už ne to co je pod ním? Říct, že těch 5500 jsme se dohodli a vypočítali s otcem že to tak jak byla ta částka za ty věci co mu vozil? A sakra, to nedává smysl.
Prosím poraďte

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 13.06.16 16:58

Jsou dvě možnosti .Chcete-li nadále čerpat nějakét soc. dávky, tak rozsudek budete muset předložit celý a neoprávněné pobírané dávky vrátit. Jaký je postih netuším.

A nebo postarat se sama o sebe i s dítkem a dávky nečerpat. Tz vyměnité byt třeba za garsonku, která bude levnější než nynější bydlení, najdete si přivýdělek a budete soběstačná.

Tato situace vás musela jednou dohnat, podvádět se nemá, uf.

Ohodnoceno: 0x

Od: christin
Datum: 13.06.16 17:16
No tak žijeme v ani ne 30m2.. A je to tu hodně malý... A přividelek by byl fajn, ale jsem zvědavá kde by mě zaměstnali když si otec dítěte bere malého nepravidelně 1tydne na 2-3 hodiny.
Datum: 13.06.16 17:02
Jaký je postih? Okradla jste stát/ nas všechny o par tisíc. Jinak dle tr. zákoníku se tomu říká podvod! Co kdybyste zkusila jít fachat jako 90% normálních lidi?
doplněno 13.06.16 17:21: Pokud to praskne, tak to půjde k soudu. Když peníze uhradite, vyslovite lítost, je možné upuštění od potrestání - pro malou spol.nebezpečnost .. Tedy k soudu by to ani nedoslo

Datum: 13.06.16 17:11

Příspěvek na bydlení se vypočítává z příjmů z minulého čtvrtletí. Tedy za duben, květen, červen. Ty tři měsíce musíte doložit. Nikoho nezajímá, co bylo v lednu. Dokládáte příjmy a platby za bydlení.

Od: christin
Datum: 13.06.16 17:19
Nechápu, příspěvek se posílá zpětně, takže když tam nepůjdu, bydlet tu už stejně nebudu, tak... Ale stejně to asi praskne.. Takže můžu jít shánět peníze na právníka a na pokutu
Datum: 13.06.16 19:38

Já být Vámi, tak bych už nikam nelezla a o žádné příspěvky nežádala. Raději bych si našla nějakou práci. Když to tak uděláte, tak na sebe neupozorníte a nebudete muset nic vracet. Je spousta svobodným maminek a pracují. A pokud si myslíte, že když jim to neřeknete tak že na to nepřijdou, tak se mýlíte.

Od: rora®
Datum: 13.06.16 19:53

Tak oficiálně alimenty předtím stanoveny nebyly a osobně se domnívám, že se v tom nikdo vrtat nebude, pokud vás oficiálně někdo neudá. Úřad z toho rozsudku zajímá jen část o přiznané výši výživného, komplet ho stejně studovat nebudou.

Nevystačíte-li s příspěvkem na bydlení, je možnost za A) zažádat ještě o dávky hmotné nouze, tedy o příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení, za B) zajistit hlídání pro syna a začít si přivydělávat. Práce je teď všude dost a ve fabrikách se dají domluvit i směny podle potřeby.

Datum: 13.06.16 20:06

Za nás byly jesličky od 2 let, a neberou i v dnešní některé školky děti třeba i mladší, nemusí mít až 3 roky.

A podívat se po nějaké práci na kratší úvazek.

Třeba na to budoucí čtvrtletí a jak píšou jiní, zatím nežádat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.