Řezačka na obklady 30x60 a dlažbu 60x60

Od: Datum: 13.06.16 09:40 odpovědí: 10 změna: 14.06.16 07:57

Dobrý den,

sháním nějakou řezačku na obložení koupelny, záchodu a kuchynske linky + nějaké té dlažby. Nemůžu se dopátrat, jakou řezačku si pořídit. Mám vyhlídnnuité tyto http://www.chmelik-trade.cz/R…600-mm-darek-ZDARMA-d3554.htm nebo http://www.chmelik-trade.cz/R…n-Superflies-600-mm-d433.htm. V OBI jsem našel tuhle elektrickou http://www.obi.cz/decom/product/CMI_%C5%98eza%C4%8Dka_dla%C5%BEdic_C_-_FSM_-_180_%2F_600/4577029&position=1&pageNum=1&pageSize=72. Máte s nimi nějakou zkušenost, jakou by jste mi doporučili, případně máte jiný typ? Jde mi o rovnost a přesnost řezu. Mám ted pujcenou rezacku, kde musim dlazdici davat nakrivo, aby mi ji rezacka urizla jakžatakž rovně, ale stejně musim ruzek dobrusovat. Navic samotny rez je dost hrbolaty. Je to děs.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.16 11:41

Měl jsem vypůjčené tři a nakonec vyhrála flexa, kalený úhelník a kvalitní diamantový kotouček. Na glazované obklady možná dobrý ale spékaný střep stejně žádná řezačka neuřízla. O dírách a zabrušování nemluvě. Dlažba 66x66 obkklady 40x20 - každý nepovedený pokus tahá peníze z kapsy :(

Ohodnoceno: 2x

Od: tomasr
Datum: 13.06.16 13:59

Nemám slinutou dlažbu, jde mi řezat na řezačce, obklady mám měkký. Jde oto, že nechci koupit řezačku a být na to jak ted, kdy musím oba konce zkoumat, zda kolečko bude na čarce.

Datum: 13.06.16 12:33

Mám tu červenou z prvního linku a spokojenost. Jen u dlouhých řezů (60cm) nemůžu 100% věřit pravítkům a radši to ještě kontroluju podle čáry na dlaždici.

Měl jsem malou asi 20let starou řezačku z hobby marketu a nedá se to srovnat. Tam se každá 5 dlaždice zlomila jinak než měla, tady mi praskly jen pokusy o složitější výřezy (při testování se mi na délce 20cm podařilo uříznout i 1cm proužek).

Řezal jsem tím tvrdou dlažbu, kterou jsem měl problém provrtat novým vidiákem, ale bez problémů fungovala i na starých testovacích obkladačkách.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.06.16 14:09

Tak to bych cekal na rezacce za 2500, ze se bude dat verit pravitkum. Nejsem profik, takze az dodelam to co potrebuju, tak mi ta rezacka bude k nicemu. Trochu jsem doufal, ze mi nekdo poradi levnejsi:). Při nejhorším bych i takovejhle peniz investoval, ale potřeboval bych aby rezala dobre. Nema nahodou tahle i vykruzovak? Zasuvky rezu flexou, ale potreboval bych neco na trubky. Koukal jsem, ze nektery rezacky umej vyriznout i libovolny otvor, to asi neni případ tehle rezacky, co:)?

Datum: 13.06.16 15:23

Třeba mám špatný kus nebo moc velké nároky, trochu jsem to srovnal, ale radši to prostě kontroluju. O něco levnější jsem našel ve výprodejích v hobbymarketech, ale kolečko bylo vedeno po trubkách, které se prohýbaly a ani to myslím nemělo ložiska. Profi stojí od 6tis výš, tak jsem vybral tenhle kompromis.

A omluvil jsem si to tím, že bych to zaplatil obkladači za první půlden práce, po které bych ho vyhodil, obklady strhal a šel si to zničit sám zadarmo.

Vykružovák to nemá, když jsem dělal odpady, tak jsem koupil speciální vrták na dlažbu a vykružovací korunky mám za pár stovek z lidlu a šlo to.

Libovolný otvor to umí, ale bude to spíš na libovůli té řezačky. Na videu ukazovali, jak šikula řeže a dlaždici při tom natáčí, ale to mi šlo líp se spešl kotučem a flexou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.06.16 19:06

Mám právě taky velký nároky. Měl jsem obkladače, neměl čas, obkládal pul koupelny (rovny plochy) 14 dni a ve finale jsem musel jednu stenu omlatit a udelat znova, protoze byla kriva. Takze si chci ji chci dodelat sam, protoze bych se nedockal?

Jako, ze kulatej otvor vyrezes flexou:)? Na vrtani jsem myslel, ze pouziju klasickej vratk do betonu a budu vratta bez priklepu, co je tedy potreba na vrtani a vykruzovani?

Datum: 13.06.16 23:39

Naštěstí jsem flexou vyřezával jen oválný otvor pro napojení wc do podlahy. Naplánoval jsem to na spoj, takže to byly dva poloovály, které pod mísou nebudou vidět. Ale výsledek mě docela potěšil.

Dlažbu jsem měl tvrdou a s novým vidiákem jsem nad tím chvíli trpěl. Vrták do dlažby prošel za chvíli a pak už jsem to rozšiřoval vidiáky, abych se do díry dostal vrtákem od korunek. Korunky jsem kupoval do zásoby v lidlu, že se budou hodit a hodily. Bylo to něco jako http://www.mat-naradi-nastroj…kladu-6dil-33-53-67-84-p-1904

Datum: 14.06.16 07:57

Mám závěsný záchod, takže budu dělat otvory do obkladů, to by snad mohlo jít lépe. Nevím však, jak bych to udělal flexou. Dělá se to tak normálně nebo je i vykružovák na odpadní trubku? Tu sadu vykružováků si koupím, ale tam jsou samé malé. Ještě se optám třeba v OBI na nějaký vrták, ikdyž má měkké obklady, tak by to snad mophlo jít i s obyčejným vrtákem.

Od: mzxy
Datum: 13.06.16 19:12

na silnější dlažbu bych si raději na den nebo dva vypůjčil výkonnou řezačku s řezacím kotoučem z bauhas nebo OBI

pokud je pomocník a práce je koordinovaná, dá se řezání obkladů také zvládnou s vypůjčenou řezačkou, jí jí měl na jeden den - 24 hodin asi za tři stovky a kauci asi 3 tisíce

Datum: 13.06.16 19:34

Tak o sis musel narezat dopredu a lepit az pozdeji ne ... do toho bych nesel:)? Za den to urcite nedam, misty celkem slozita pokladka, navic si s tim hraju a nemuzu se tomu venovat celej den, ale az po praci. Kdyz si rezacku pujcim, dam za ni taky 1500 - 2000, takze si ji radsi koupim:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.