Stropní ventilátor a sádrokarton

Od: Datum: 11.06.16 14:53 odpovědí: 8 změna: 25.06.16 22:37

Chtěl bych koupit do ložnice stropní ventilátor.Máme na stropě sádrokarton a nejsem si jistý,jestli to lze přidělat.Ventilátor váží 4,5 kg.Kabel je vyveden uprostřed dvou rastru,tj 20 cm na každou stranu,takže nemůžu chytit ventilátor do rastru.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 11.06.16 18:24

A zavesit ventilator na strop aby byl pod sadrokartonem lze?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.16 18:48

není sádrokarton a sádrokarton, některý nesnese pomale ani obrázek a pak jsou takové na které lze v klidu věšet kuchyňské skříňky.

Nic méně k ventilátoru je přiložena konzola, ta se montuje na pevný a rovný podklad - to sádrokarton nesplňuje.

Nejde o to, že by to celková konstrukce sádrokartonu neunesla - to by možná unesla, jde o to aby se vibracemi lopatek při provozu šrouby nevyviklaly a nevytrhly ze sádrokartonu.

Takže to nelze doporučit, takto namontovat.

Nejlepší by bylo zakotvit to do toho co je na sádrokartonem, například pomocí závitových tyčí připevnit.

Od: shermen
Datum: 13.06.16 06:58

Tohle mi tvrdil kolega,že vibrace je problém.Bohužel se nad sadrokarton nedostanu,jelikož to není pochozí.Rastry jsou zavěšeny na kleštinach pomocí nějakých drátů

Od: jenda2
Datum: 13.06.16 08:49

Stropní ventilátory se chvějí a sádrokarton na takové cukání není stavěný. Šlo by pod ventilátor vložit např. překližkovou podložku většího průměru, než je držák ventilátoru. Tím se podstatně zvětší dosedací plocha a větší počet upevňovacích šroubů takové zatížení bez problémů zvládne.

Datum: 13.06.16 07:40

Proč já mám zamontován (na několika místech) ventilátory v sádroši a bez problémů?

doplněno 13.06.16 20:10:

Rozvírací kovové.

Pokud se obáváte vypadnutí z desky, tak přilepit pěnou.

Ohodnoceno: 2x

Od: shermen
Datum: 13.06.16 20:04

A je to pouze v sadrokartonu,nebo je aspoň jeden vrut chycen do rastru.Jaké máte hmoždinky?Nějaké speciální nebo klasické samovrtné do sádrokartonu?

Od: proges
Datum: 13.06.16 20:22

zdravím když použijete tyto hmoždinky:https://www.pematex.cz/turbo-hmozdinka-kovova tak to bude držet,mám taky takto udelané drží to na 100procent,jo jinak když koupíte kvalitní ventilátor tak vybrace jsou skoro nulové,přišroubujte to na všechny šrouby co je možné a pak to určitě bude držet

Od: danield
Datum: 25.06.16 22:37
Před dvema lety jsem stropni vent.přichytil sádrok.hmoždinkami.Drží to,ale měl jsem z toho špatný pocit, tak jsem pod něj namontoval z dřevěné desky podložku o rozměru 60x60cm a tu přišrouboval do rastru.Každopádně je nutné vše mezi sebou oddělit nějakou gumou nebo pěnou, včetně gumových podložek pod vruty kterými je vent.přišroubován do dřev.desky,protože jinak se veškeré vibrace přenášejí do sádrokartonu a vydává to dost nepříjemné zvuky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.