Plynový kotel Junkers hučí

Od: Datum: 11.06.16 13:18 odpovědí: 14 změna: 07.12.16 10:01

Dobrý den,

můj problém je,že závěsný plynový kotel Junkers turbo,když se zapne tak je vše v pořádku za chvíly, když se zahřeje tak začne strašně hučet.

Pán už vyměnil za nové co se dalo/čerpadlo,ventilátor,desku pročistil/ Pak vše naše zase vrátil nazpět do kotle,protože to bylo stejné jak s novými součástkami..Kotel je používaný asi rok

Tak že pomalu nový..

Nevíte prosím včem je problém?

Děkuji za Vaše názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.16 14:32
avatar

Určitě Vám tady odpoví odborníci Ale řeknu Vám, co se stalo nám. Několik let měla holka plynový kotel normální. Pak se ale stalo, že najednou nejen šíleně hučel, ale i se třásl jak v zimnici. Nakonec instalatér přišel na to, že je moc zvýšen tlak vody. A taky že jo. Nějaký vietnamec si v pronajatém bytě v posledním patře dělal, nebo předělával koupelnu či co. Ale hlavně se mu zdál nízký tlak vody a tak sám, aniž volal odborníka šel do sklepa, tam si to otevřel, nevím co, to budou vědět chlapi tady a zvýšil snad naplno tlak vody a začaly lidem problémy, co měli kotle. Tak možná by se asi měl snížit v bytě tlak vody, to nevím, tomu já nerozumím, jen píšu, co se stalo nám. Byl to rachot jak několik stíhaček nad Prahou + menší zemětřesení. Strach jsme měli pořádný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luboshari
Datum: 11.06.16 18:58

dobrý večer.

předpokládám že kotel je kondenzační. pokud ano tak je pomoc velice jednoduchá.

vyměňte servisáka.

hluk způsobuje membrána na směšovacím zařízení ventilátoru je ze spodu zanesená prachem

membránu otřete a je to ready.

potom seřiďte dle analizátoru na hodnoty pro provoz - jsou v návodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: antonin25
Datum: 11.06.16 19:30

Dobrý den,

děkuji za Váši radu,ale kotel není kondenzační.Škoda už by byl problém třeba vyřešen.

Od: luboshari
Datum: 11.06.16 21:02

Tak to je jiná.

Omlouvám se, jsem servisní technik plynových kotlů, měl jsem napsat druhou variantu ihned.

U klasických atmosférických kotlů dochází k usazování nánosu minerálních látek v trubkovém výměníku kotle.

abych vysvětlil je to něco jako skleroza cév u človéka. Pokud je kotel relativně studený cca 40°C tato závada se

hlukem neprojevuje, protože výměník je čerpadlo stále schopno průtokem chladit. Pokud se ovšem zvýší výkon kotle a kotel se začne rychleji ohřívat vznikají tzv. parní ruchy, které se projevují někdy i dost velkým hlukem a rezonancí. Jako když máte zavápněnou rychlovarnou konvici.

Je to 100% tato záležitost

Pomoc: napojit výměník kotle na čistící zařízení a pomocí tohoto zbavit potrubí výměníku minerálních usazenin.

Celá operace trvá kolem 2 hodin, kdy je výměník proplachován odvápňovacím roztokem např. DETEX

Cena čištění cca 800,- Kč záleží na technikovi.

Doufám že jsem mohl pomoci LH

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 11.06.16 23:46

zdravim, vidim, ze se vyznate. mam junkers novatherm zw20 ,stary 18 let, vse puvodni. kotel funguje normalne, ale kdyz pustim vodu pomalu, tak nesepne, vzdy musim pustit vodu vic,aby se zvysií prutok,pak sepne a ohriva. mel jsem to rozdelane, membrana netece, chodi lehce, ale pomaly prutok proste nesepne horak.vtip je v tom, ze v te dobe vsichni okolo davaly kotle junkers, dnes nemzu sehnat servisaka, nikdo junkers nedela, max vycisti horak nebo bzny servis,ale ne opravu. pokud mozno, dily za radu, lze i na emaií stirecek7@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: antonin25
Datum: 12.06.16 10:54

Dobrý den,

jsem moc ráda za Váš zájem o můj problém,ale zase to ale...prý výměník čistili kyselinou a hučí to pořád i když o trošíčku míň,ale pořád dost.Když se kotel zapne tak 10 min.to běží potichu,ale potom je to hukot.

Pán říká,že se s tím ještě nesetkal.Štve mě to, protože kotel je pomalu nový.Letos jsme kotel zapnuli za celou zimu tak 1 hodinu.Topili jsme uhlím.Nic jsme s kotlem nedělali,co nám tam nastavil tak jsme nechali. Tak nevím.

Moc děkuji za Vaši odpověď

Od: stir
Datum: 12.06.16 14:21
A není ten kotel zavzdusneny? Mně hučel při vyšším výkonu, po předchozím vypuštění vody a ten můj se špatně odvzdusnuje. Přešlo to az časem samo...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 11.06.16 20:02
Kotlům nerozumím, ale i jako laik nevím, co chcete poradit. Nenapsal jste totiž důležité věci, tedy typ kotle, kde přesně to hučí ( to byste měl poznat třeba při sundaném krytu ), jaké hodnoty jsou zobrazeny na displeji, jak se chová plamen, jak je kotel nastaven. Prostě aby bylo co nejvíc údajů, ze kterých lze vyjít.
Řešil bych to klasickou reklamací, když je nový. Technik z Junkersu, nebo kdo to tu prodává, by závadu odhalit měl umět, a to zdarma.
Ona to klidně může být nějaká závada, která nejde ihned určit, třeba vadný drátek ve svazku kabelů, tím pádem se může zdát vadný jakýkoliv komponent. Ale ten technik by to najít měl.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: antonin25
Datum: 19.06.16 12:22

Ale ten technik bohužel nic nenašel.Už měsíc tady nebyl,neví co s tím.Dělal už prý vše a stále hučí..Tak uvidíme co bude dál...

Od: vilik
Datum: 19.06.16 14:09
Píšete, že je rok starý. Tak ho reklamujte.
Nepíšete, kdo se byl na kotel podívat. Jestli zástupce výrobce nebo ten, kdo ho instaloval. Pokud neví servisáci, kteří podle vašeho popisu umí jen vyměňovat jeden díl po druhém a občas proložit placeným úkonem čištění výměníku, možná by pomohla podpora výrobce.
Písemně nejdříve vyzvěte toho, od koho kotel máte, k řešení reklamace. Trvejte na tom, aby byl ve lhůtě buď kotel bez vady, nebo peníze.
I kdyby kotel byl v pořádku a hučení bylo způsobeno jinými vlivy, musí někdo závadu lokalizovat, přesně říct, co to způsobuje a jak to lze odstranit.
V mém případě jsem se taky kdysi musel obrátit přímo na výrobce. Dohodla se návštěva, kotel sundali technici ze zdi a za týden jsem ho měl doma, se zprávou o výměně poškozených komponent z výrobního závodu. Do té doby, než jsem se šprajcnul, si u nás servisman zkoušel několikrát rozborku a sborku a za práci a cesty jsem spolu s údajně nutnými výměnami různých prý poškozených dílů a čidel, na které se prý reklamace navíc nevztahuje, zaplatil pěkných pár tisíc. Pak už ani nebral telefony. Mimochodem, některé ty prý nefunkční vyměněné věci servisákem jsem nedávno použil při nutné opravě. Chodí bez problému.
Víc poradit neumím.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: antonin25
Datum: 24.08.16 08:22

Dobrý den,

tak nám konečně včera opravili náš plynový kotel.Musím Vám napsat čím to vlastně bylo.Ve výměníku dole je žebrování a to,když se zahřálo tak to začlo vybrovat.A to bylo to hučení.Museli jsme dát nový výměník. Ale opravu nám provedl jiný moc šikovný opravář.Ten první se nám ještě neozval,asi pořád přemýšlí čím to asi je.Tu firmu již nikdy.

Měl jste pravdu,že to bylo výměníkem. Mějte se fajn a díky

Od: mirek9358
Datum: 30.11.16 08:50

Tak to dělá průtok vody ve výměníku ! Ale předtím bych se do krve hádal,že to dělá turbo (ventilátor spalin). Zvuk jak když startuje tryskáč,přecházející do ultrazvukové rezonance. Nikdy bych nevěřil,že takovej kravál dokáže voda! Bude to přesně jak tady popisovali,usazeniny nebo nějaký nečistoty v potrubí výměníku,nebo někde okolo.Zpočátku nic,ale jakmile se kotel nahřeje (mám nastaveno 70°C) tak začne kravál (Kotel Junkers 24kw bez ohřevu vody). Vyzkoušel jsem přivřít kohout topení co vede k čerpadlu a hned se to projevilo ! Bingo ! Takže vím co to dělá,ale nevím jak nejlépe to odstranit (a to tu byl servisák - včera ! ! ! ) Prý u některých kotlů je před čerpadlem sítko které se občas musí vyčistit. Je u těchto kotlů něco podobného? Pamatuji Destila ho měla. Je určitě možné,že po dvou letech se tam nahromadil bordel z radiátorů a ten brání dostatečnému průtoku a při delším ohřevu dochází k vytváření parních bublin a tím i k rezonanci. Teď si vzpomínám jak řval mokrej hrnec na elektrický plotně,co ta kapka vody mezi rozpálenou plotnou a studeným dnem vyváděla. Je tedy u kotlů Junkers nějaký filtr před oběžným čerpadlem? Zkuste se optat ať zbytečně necpeme peníze PODAVAČŮM A MĚNIČŮM. (prodavač a opravář - dříve)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirek9358
Datum: 07.12.16 09:55

Tak konečně jsem měl čas najít ten filtr. Mlátil bych se do hlavy! Je hned pod kotlem a vypadá jako zaslepená mosazná odbočka. Poznáte ho jednoduše,má nad sebou a pod sebou uzavírací kohouty - právě kvůli čištění ! !. Většinou na 27 klíč,ale jde to i sikovkama.Uzavřete oba kohouty , povolíte zaslepení,vyndáte jemné sítko, vyperete pod tekoucí vodou (kartáček na zuby) a vrátíte zpět.Opatrně utáhnete (s citem) a pustíte kotel.Je to práce na 10minut a měl by to dělat majitel,ale když si na to zavoláte servisáka tak se nedivte ,že vám něco vymění.Přece nechcete aby k vám jezdil a prováděl opravu za 30Kč.Takže se k tomu napočítá odvápnění,odvzdušnění a jiné (dle fantazie a šikovnosti servisáka). Klidnou topnou sezonu přeje Míra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirek9358
Datum: 07.12.16 10:01

Vyčistěte si filtr před čerpadlem. Je opravdu velmi citlivý na nečistoty. Když přivřete kohout zpětné vody do kotle tak vám to začne hvízdat a to je ono. Míra

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.