Neodtékající voda ve sprchovém koutě

Od: Datum: 10.06.16 17:27 odpovědí: 17 změna: 11.06.16 15:56
Dobry den,potrebuji nutne poradit.nevim jestli je to ucpany odpad v odtoku sprchoveho koutu,ale neodtika mi voda a v koute je asi 8 cm vody,kdyz pustim vodu v umyvadle nebo v kuchyni v drezu tak voda jde hned ve sprchaci nahoru,vyplavuji se zbytky jidla z kuchynskych trubek.jde o to,ze jsem prvne zkusila do sprchace dat krtka ale po nem se to mnohem vic zhorsilo.tak jsem zkusila jeste gel extra silny cistic odpadu ( stal 120kc) a efekt nic,porad stejne.voda v koute stoji,kdyz pustim vodu kdekoli jinde v drezech tak jde jeste vic nahoru.ono uz to delsi dobu hure odtekalo a dnes po pouziti pracky kdyz jsem prala to slo zcela nahoru,to mi udelalo poprve,nevim co s tim muze byt ale gel ani krtek nepomohl,poradte prosim kde muze byt zadrhel? Nemam pocit ze by mi do odpadu cokoli spadlo a ucpal jej cizi predmet,co muze zapricinovat ze voda vzbec neodteka a naopak stoupa? Nema s tim kdokoli zkusenost? Muze byt problem spise v kuchyni nebo myslite spis sprcha? Diky za radu od sikovneho kutila:) jana
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.16 17:33

Jestli se Vám zvedá hladina vody ve sprcháči při používání dřezu, pračky atd... tak nemáte ucpaný odpad u sprchy, ale někde dál.

Řešením je instalaterské pero a celý odpar pročistit. případně zavolat instalatera.

Ohodnoceno: 0x

Od: bobik84
Datum: 10.06.16 17:46
Kdyz poustim vodu v koupelne dam to na plnY proud tak sprchovy kout mi skoro vytece,co se mohlo stat tak najednou,nechapu. Co je to inst.pero a jak se pouziva nevim,nema ho tady nekdo k zapujceni? :)
Datum: 10.06.16 19:04

Asi by to fakt chtělo odborníka, zkuste někde sehnat tzv. hodinového manžela.

Datum: 10.06.16 19:38

A záchod je v pohodě?Od P.C. se těžko radí chce to vidět a zjistit jak máte ty odpady napojeny,To pero by mohlo pomoct,koupíte ho třeba v Bau...,OBI atd.Ale bude to chtít demontovat sifony a točit přímo do trubky přinejhorším budou potřeba odborníci nebo majzl a kladivo *nevi* http://instalaterblog.txt.cz/…81097/jak-vycistit-kanalizaci

doplněno 10.06.16 23:25:

Tak u souseda pod váma to určitě nebude,to by neodtékal ani ten záchod nebo by odtékal to toho sprcháču *blee*

Datum: 11.06.16 10:11
Tak pres noc jsem tam nalila savo razant,a nic,porad steje.zeptam se tady,je tady nekdo kdo se timto zabyva a vi co s tim? Budu muset asi sehnat popr.chlapika co by mi s tim pomohl.kamaradka mi prinese jeste takovy ten zvon tak to zkusime protlakovat,ale nevim.nejhorsi je ze ani prat nejde kdyz se pere tak voda jde do sprchace horem achjooo
Datum: 11.06.16 11:21
Nenajde se tady nejaky sikovny kutil,ktery by s tim pomohl? Nabizim 200 kc,jsem na praze 10.pocitam ze bude stacit to inst.pero,da se s nekym domluvit? S nekym serioznim,kdo vi co dela a rozumi tomu.
Datum: 11.06.16 14:18
Nechci vás strašit, ale 200 Vám na opravu řemeslníkem stačit nebude.
Počítejte tak 1000-1500,-
Jedině že chytite nejakýho souseda co k vám nebude muset jet.

Datum: 11.06.16 14:29
Ja myslela kdyby byl nekdo take z prahy 10.jak to tak vidim dam i 500kc,hlavne at uz to mam z krku a nemusim platit instalatery..
Datum: 11.06.16 14:50

Milá tazatelko, zavolejte instalatéra a budte ráda až problém zmizí. Na Praze 10 je spousta šikovných instalatérů, nám to udělali za 1 600 kč a měli s tím spoustu práce, není to totiž tak jednoduché, jak se to jeví Vám. Já bych se v tom nehrabala ani za 4 tisíce. A za práci se platí, také určitě nepracujete zdarma a 200 kč je směšné, trvá to déle a je to fuška. A dělají to odborníci, žádný amatér Vám to neudělá, jak to má být. Tak jestli chcete mít klid, zavolejte instalatéra a nešetřete na nepravém místě.

A ti instalatéři nás ještě poučili, že nemáme na běžné pročištění používat gely. Protože v trubkách ztvrdnou a ucpávají odpady. Na jejich radu jsme začali kupovat Freddy, přímo louhu jsme se báli a v pohodě, odpady nás přestaly zlobit, čistíme je každé 2 měsíce. Nalijete vařící vodu, nasypete část Freddy a 20 minut počkáte. Pak pomalu zaléváte vařící vodou, třeba z rychlovarné konvice. Nemá to chybu. Poor na oči, kdyby to vystříklo, chrante se...

doplněno 11.06.16 14:57:

bobik84 Datum: dnes 14:27

Tak Vy to sama rozhodně neuděláte. A můžu Vás ujistit že pokud si zavoláte instalatérskou pohotovost, tak ta za vyčištění odpadů o víkendu požaduje 4 500 kč a ještě to strašně odbude. Tu chybu jsme totiž udělali i my.

Jinak se nedivte, že o víkendu nikoho neseženete, určitě Vám to dělá delší dobu, proč jste nehledala ve všední den, třeba už včera? A navíc jestli v těch majlech jim nabízíte za takovou práci těch 200 - 500 kč, tak se už nedivím vůbec...to projedou v pohonných hmotách, možná jste si nevšimla jak jsou drahé.

doplněno 11.06.16 15:10:

Měla byste si uvědomit, že se jedná při takové velké závadě o odbornou práci a že tedy musíte zavolat odborníka, do tohoto problému se Vám nepohrne ani hodinový manžel víte. A také je třeba si připomenout, že ten instalatér na to minimálně 3 roky studoval, aby tu odbornost získal a mohl kvalitně pracovat, to znamená, že ty odpady Vám do pořádku dá, což Vám žádný soused v tomhle stádiu závady neudělá. A proto není možné doufat, že instalatér je charita a pracuje za pár peněz. Mimichodem je asi docela možné, že vyplavíte sousedy, proto bych ani vodu raději nepoužívala.

Tady jedna paní také na závadu v elektro nevolá odborníky, protože co kdyby chtěli za práci zaplatit? Nechápu ty lidi, raději se nechá zabít proudem..ty peníze si pak ale do hrobu nevezme...

Datum: 11.06.16 14:27
Ahoj lidi zatim si porad nevim rady,obeslala jsem desitky mailu hodinovym manzelum ale zatim zadna reakce,divala jsem se na ceny instalateru jsou sileny , nechce se mi davat tisice za obycejne ucpanej odpad to je sileny nemuze nekdo poradit nejakeho levneho instalatera nebo hod.manzela ktery by jeste dnes prijel? Nemate nekdo s nekym dobrou zkusenost? Jsem celkem bezradna.uvazuji zajet koupit to pero ale umi s tim zenska co to v zivote v ruce nemela zachazet? Je sqnce ze to procistim sama tim perem?pak taky nevim jake koupit,jsou ruzne delky ruznych cen,achjoo
Od: isteron
Datum: 10.06.16 19:54

Zrejme bude upachatý odpad od drezu smerom dolu. A Ak sa jedná o poschodia, tak určite v úseku pod vami .

Od: isteron
Datum: 10.06.16 19:55

to bude treba na to odborníka - inštalatéra a vyhľadať tú zápchu.

Datum: 10.06.16 22:13
Jako ze muze byt problem u souseda pod mym bytem? Ze by on to mel ucpane? Koupila jsem jeste savo razant ten gel a zkusim pres noc vlit pulku do umyvadla a pulku do sprchace.neni zde nahodou nekdo komu se totez stalo? Wc se jevi v pohode kdyz se splachne nic to nedela.jen kdyz pustim vodu v umyvadle tak to leze ve sprchaci nahoru a pak nekolik hodin odtika,jeste k tomu nechapu ze tam jsou zbytky jidel z kuchyne.achjoooo.hezky vecer,cenim si vasich odpovedi pratele ;)

Datum: 11.06.16 14:53

Evidentně jsou kuchyňský dřez, umyvadlo i sprchový kout svedeny do společné odpadní trubky. Pokud je tato ucpaná, jsou to vlastně spojené nádoby, proto vám odpad z kuchyňského dřezu vyvěrá do sprchvého koutu, který je nejníže. Nejúčinnější by bylo nasypat louh do odpadu sprchového koutu, nebo odtud dále pročistit potrubí pérem.

Datum: 11.06.16 15:04
Lidi zazrak! Od rana do toho stourame vyvijime tlaky zvonem,nedame tomu klid s ejhle,povolilo to,krasne to odtika dokonce lip nez predtim! Pouzili jsme do toho i colu:)a desinfekci na ruce no a hlavne zvon! Nakonec ani pero ani instalater huraaa. A je tooo. Mejte se at se dari.
Datum: 11.06.16 15:13

bobik84 Datum: dnes 14:27

No tak vidíte, ve 14.27 ještě plno zoufalství, do hodiny to ale máte vyřešené, takže jste přece jen zázrakem ušetřila...;)

Datum: 11.06.16 15:56

dafina. Na vše není potřeba volat odborníka *smich*

Tazatelka. Gratuluji. Ono to velice často povolí, když se v tom začne "šťourat". Teď nezapomeňte jednou tak za měsíc odpady prolít horkou vodou. A přidejte trošku louhu. Předejdete ucpání *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.