Dvousložkový lak v odchovně

Od: Datum: 09.06.16 19:03 odpovědí: 3 změna: 12.06.16 11:19

Mam novou odchovnu pro kuratka v zahradnim domku, vnitrek ,,bedynky" i vnitrni steny domku jsem nalakovala, pro snadnejsi udrzbu, uz je to tyden a porad to smrdi jakoby redidlem...potrebovala bych tam umistit kurata, ktera budou jeste pod vyhrevnou zarovkou. Myslite, ze se ten lak pod tou zarovkou muze jeste vice odparovat, anebo jak dlouho mam jeste cekat? Mam strach, aby kurata neposla. Omlouvam se za neodborne polozenou otazku, jsem v tomto naprosty laik...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.06.16 10:24
avatar

Dobrý den, také jsem laik (v odchovu kuřat), ale z technického hlediska by lak, který je suchý, nelepí a je tvrdý, neměl už nic odpařovat, resp. může být cítit, ale zápach nejsou výpary. Zkusil bych dvě věci - umýt vnitřek octovou vodou (ta má pohltit zápach) a potom vyzkoušet tu žárovku, jestli lakovaný povrch horkem nezměkne.

Pokud by lak začal měknout, tak by se i odpařovaly výpary a kuřata bych tam raději ani neumístil. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 12.06.16 10:39

Když chcete něco natřít, měla by jste trošku popřemýšlet. Budou v tom zvířata, jakou barvu použít? Na potraviny, popř. ředitelnou vodou jako Balakryl atd. V těch výparech pozdechají. Na tento závěr nepotřebujete žádné vzdělání, jen selský rozum.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 11:19

Nevíme, jakou barvu jste použila, ovšem výraz "smrdí po ředidle" nevěští kuřatům příliš dlouhou a radostnou budoucnost. Ptáci obecně jsou na kvalitu ovzduší velmi citliví. Pro případ, že se rozhodnete odchov v bedýnce risknout bych doporučil následující: To, že bedýnka zapáchá, svědčí o tom, že proces zrání barvy není zcela dokončen. Proces zrání lze urychlit zvýšením teploty a dostatečnou výměnou vzduchu. Takže bych zkusil totéž, co Ben, jen z jiného důvodu: Zatopit uvnitř tou žárovkou a větrat a doufat (kuřata umístit, až pokud bude lépe). Ale jak píšu. Je to v každém případě risk, pro tyto účely existují speciální barvy a ptákům stačí málo a je po nich (viz. kanáři v dolech, omastkem vyuzená mrtvolka andulky mojí sestry a z poslední doby dobře vydezinfikovaná klec naší sousedky - stačilo Savo a zebřičky, či co to měla, byly v Pánu)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.