Přihlášení na obecní úřad

Od: Datum: 09.06.16 12:30 odpovědí: 5 změna: 09.06.16 19:09

Dobrý den užívala jsem pronajatý byt kde mě ze souhlsem majitelky dovolila přihlást se k trvaalímu bydlení teď musím s toho bytu odejít a ve smlouvě mám že se musím s bytu odhlásit na obecní úřad jsem Praha 4 nevíte kam mám jít já to nemůžu najít na netu nebo to šptně píši děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.16 12:49

Jo, kdyby to bylo tak jednoduché, tak by adresu obecního úřadu používal jako sídlo krachující firmy a obranu před věřiteli kdekdo. Myslíte, že přijdete na obecní úřad a řeknete: Dobrý den, já se u vás chci přihlásit k trvalému pobytu? Nemyslím, že by to šlo. Jedině na základě výsledků správního řízení, přičemž návrh na zrušení údajů o trvalém pobytu nemůžete podat sama na sebe. Dle mého je tedy tento bod nájemní smlouvy protiprávní.

Ohodnoceno: 0x

Od: svatka
Datum: 09.06.16 12:53

já to nikdy nedělala neznám to ale pokud to chápu musí to udělt majitel ne já

Datum: 09.06.16 13:03

svatka: jsem téhož názoru. Vy se můžete přihlásit k trvalému pobytu na kteroukoliv adresu, kde budete mít platnou nájemní smlouvu (tím bude problém vyřešen). A to i bez souhlasu majitele objektu. Předpokládám, že pod most se nestěhujete...

Datum: 09.06.16 18:16

1)Odhlášení z TP 3. osobou

Z trvalého pobytu nelze nikoho odhlásit, ale lze pouze změnit adresu TP. Pokud by totiž bylo možné někoho odhlásit, nemusel by se už nikde přihlásit, a to je v rozporu se zákonem, neboť každý občan musí mít uveden údaj o místě, kde pobývá.
Podmínky pro změnu trvalého pobytu osobě, která je v nemovitosti přihlášena k TP, zák. č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel, a musejí být splněny zároveň:
1) osobě zaniklo užívací právo k nemovitosti
2) osoba v objektu nebydlí
3) osoba objekt neužívá.
Pokud doložíte splnění uvedených podmínek, obecní úřad by měl údaj o TP takové osoby formou správního řízení změnit na adresu ohlašovny, tedy přímo na adresu obecního úřadu (tzv. bezdomovecký trvalý pobyt).

2)Odhlášení z TP na žádost

V zákoně se vyskytuje spojení "rozhodne o změně TP na žádost oprávněného" – slovo "rozhodne" může evokovat možnost zamítnutí žádosti, ale v praxi k tomu dojít nemůže (samozřejmě za splnění zákonných podmínek – podání žádosti apo. Zdroj http://www.bezplatnapravnipor…a-obecnim-mestskem-urade.html

Datum: 09.06.16 19:09

Dobrý den, Svatko, nedělejte si s tím starosti, to ujednání v nájemní smlouvě je neplatné.

Majitel bytu po Vás nemůže požadovat něco, co zákon neumožňuje. Až se nastěhujete do nového bytu, můžete se přihlásit k trvalému pobytu tam, s platnou nájemní smlouvou k tomu ani nepotřebujete souhlas majitele.