Oprava seškráblé malby na zdi

Od: Datum: 08.06.16 20:30 odpovědí: 5 změna: 16.06.16 16:22

Potřeboval bych opravit seškráblou malbu na zdi. Je to jen malý kousek. Na jednom místě jsem to zkusil přemalovat primalexem ale je tam potom vidět ďůlek. Zdá se že je seškráblá malba a asi nepatrná vrstvička štuku. Proto když to přemaluju není to v rovině. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.06.16 20:34
avatar

Dobrý den, na toto byla a je stále dobrá sádra - dobře ji rozdělat, dobře ji aplikovat, dobře ji vyhladit a po jejím vyschnutí ji také dobře zamalovat. Zdravím!

P.S. Pokud chcete materiál modernější a dražší, tak volte nějaký tmel či stěrku.

doplněno 09.06.16 08:49:

Na "ďůlek" stači sádra a na plochu ta stěrka, o které také píši.

doplněno 09.06.16 17:07:

toms - jdete na ten "ďůlek" zbytečně vědecky. Zkrátka tu nerovnost vyplníte a srovnáte do hladka. Co myslíte, jaký materiál by Vám poradil někdo na Váš "problém" ve stavebninách před rokem 1989? No, a vidíte - stavělo se i malovalo také (s tím, co tenkrát existovalo).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 08:33
avatar

Sádra není dobrá rada.Po opravě je sice stěna v pořádku,ale příště zabrání seškrabání nátěrů,na stěně zůstane boule.Velice tvrdá,která se pomalu nedá odstranit..Takže na srovnání doporučuji finální stěrku.Prohlubeň se zakryje širokou špachtlí,nebo hladítkem.Pokud je stěrka moc hustá a vytvořila by příliš tlustou vrstvu,naředí se trochu obyčejnou interierovou barvou.(primalexem).Povrch je možno lehce přebrousit,aby se srovnaly případné nerovnosti.Tento postup je vhodný i tam,kde se při malování odloupne nedržící spodní vrstva .

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 13:31
avatar

Určitě by použít šel,ale ten podklad musí být zbaven těch starých nátěrů.Znamená to namošit horkou vodou,novou špachtlí opatrně seškrábnout a nechat zaschnout.Pak použít ten tmel jak jasem uvedlnahoře,a opět nechat zaschnout.Pak lze místo brusnou síťkou obrousit.Tím se plochy sjednotí,dál lze malovat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toms
Datum: 16.06.16 16:22

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.