Izolace štítových zdí proti vlkosti

Od: Datum: 08.06.16 13:30 odpovědí: 1 změna: 24.10.16 17:24

Dobrý den,

provedl jsem rekonstrukci starého řadového RD. Izolaci zdí proti vzlínající vlhkosti jsem provedl pouze na čelní a zadní zdi vložením izolační folie. Štítové zdi jsem prozatím ponechal tak jak jsou. Je tam samozřejmě také vlhkost. Sousedi z obou stran nechtějí izolaci provádět a já tedy můžu podřezat pouze polovinu štítové zdi přináležející ménu domu. To znamená: v současnosti je zeď 60 cm z plné cihly a já bych mohl podřezat pouze 30 cmm. Zbylých 30 cm by bylo bez izolace. Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s takovým způsobem izolace a zda je to vůbec vhodné provádět. Nejsem si jistý, zda to nebude zcela zbytečné a vlhkost se nedostane do mé zdi skrze vzlínání přes sousedovu štítovou zeď. Můžete mi někdo poradit?

Děkuji předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.16 17:24
avatar

Neznám Vaší zeď, neznám podrobnosti, neznám jak jsou u Vás provázané cihly.

Jen vím, že lze cihly navrtat 55cm do hloubky a použít chemii na hydroizolaci zdí. Osobně jsem proti chemii, doporučuji podřezání.

Ve Vašem případě bych asi šel do vrtání a podbourání 30-45 cm zdiva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.