Stanovení poruchy el.ohřívače 15P - TATRAMAT

Od: Datum: 08.06.16 13:29 odpovědí: 1 změna: 08.06.16 13:50

Dobrý den,jsem majitelem el.ohřívače od fy TATRAMAT - typ 15P.Po opětovném připojení po zimní odstávce ohřívače (byl odpojen od.el.napětí,vody,obsah vody byl vylít,atd.),došlo ke stavu,kdy při ohřevu vody v ohřívači nedochází k prokapávání vody přes pojišťovací 1/2" ventil.Mám obavy,aby při ohřevu byť pouze na úroveň "E" popřípadně i vyšší nedošlo k destrukci ohřívače.Při odpouštění vody z ohřívače přes otevřený pojišťovák je odtok vody normální.P.S.Rovněž tak i v případě,kdy byl ohřen nastaven na termostatu jakoby na "maximum",nedocházelo k prokapávání přes pojišťovací ventil.Stáří el.ohřívače je 4 roky.Je závada na straně ventilu,či ohřívacího tělesa?Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.16 13:50
avatar

Buďto je to zavzdušněný, nebo to dělá pojistný ventil - buť neupouští přetlak, nebo ho naopak pouští zpětnou klapkou do přívodu. Ale u tohoto objemu by mohlo bý "normální" i že ukapávat nebude, třeba je to na hranici a je nižší tlak v řadu než v době kdy kapal. K destrukci by nemělo dojít, je to malý objem a myslim si, že i nesprávně funkční pojistný ventil je nejslapším článkem systému - už ze své konstrukce.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.