Instalace vanove baterie

Od: Datum: 07.06.16 08:59 odpovědí: 7 změna: 07.06.16 11:20

Dobrý den,

mohl by mi někdo popsat instalaci nastěnné vanové baterie (je to tezsi nez sem cekal, i zapojení vany na prepad a odpad je jednodussi). V prvni řadě mi není jasné, jak dát ty závitry do vodovodní trubky, aby byly dobře utažené, zároveň byly ve vodováze a nakonec měly i správnou rozteč. Tyhle 3 parametry se mi nějak nedaří sladit:). Dál mi není jasné jak dotáhnout chromové šrouby na baterii. Zkoušel jsem to sikovkama přes hadr a už se mi i tak jeden podařilo poškrábat. Ve finále když to vše dotáhnu (pod šrouby baterioe nasadim krytky), tak mi stejně část těch závitů na které se baterie šroubuje, kouká ze zdi. To je asi tím, že instalatér nechal trubku čouhat příliš ze zdi, ne? Nebo se tato část dá řezat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.16 10:09
avatar

Vanová baterie se našroubuje na konce trubek http://www.novaservis.cz/instruktazni-a-propagacni-videa/

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 07.06.16 10:16

Video jsem viděl, mám i baterii od novaservisu. Nicméně to nevysvětluje mé dotazy.

Od: aaaa
Datum: 07.06.16 10:14

...ve Vašem případě bych volil instalatéra. Nemá smysl nic vysvětlovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 07.06.16 10:18

Pokud neumíte nebo nechcete poradit, tak proc se vyjadrujete. Jsme na portalu, kde se lidé ptají na různé problémy, podobně nesmyslné odpovědi jsou naprosto k ničemu.

Datum: 07.06.16 10:50
avatar

možná by pomohlo hodit pár fotek jak to místo vypadá?
Viděl bych to tak. Matice baterie dotahovat velkým klíčem (myslím že je to 32? ) dotahovat jemně. Je tam těsnění, takže není problém s dotažením když začne z baterie kapat. Pokud kapat nebude, je vše ok. Určitě nedotahovat moc (ale to víš).

Co se týče instalace těch závitových propojů mezi baterií a D-géčkem ve stěně (či nástěnka) tak si to nejdříve zkus nanečisto. Pokud vše licuje a je ve váze, tak si naznač, v jaké poloze má vše být a natěsni si první propojovací závit a namontuj. Až jej budeš mít prokontroluj že to máš ve váze a rozteč. Poté proveď to samé s druhým závitovým propojem. Pak už jen stačí namontovat baterii. Před tím si ještě zkontroluj vodováhu a rozteč. Pak nasaď a rukama dotáhni co to jde. Pak použij klíč jak jsem psal výše.

V případě že je mezera mezi ochranným krytem a zdí, zkus zvolit kratší propojovací kus. Kdysi to bylo. Nevím jak je to dnes, poradí zkušenější. Ještě vím jednu věc, ale tu nechci moc radit protože pokud už máš ty kratší propojovací závity, tak ty se krátit nemají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasr
Datum: 07.06.16 11:05

Díky za odpoved zeleny dable:).

Co se týče dotahování těch dvou matek, tak přímo klíčem se to poškrábe (matky jsou pokoveny lesklym chromem). Obkladač (ne tedy instalatér) mi říkal, že u nich to instalatér dělá přes hadr, jinde (na tom videu, co postoval i jabraka) jsem viděl nějaké gumové krytky, přes které se to dotahovalo. U moji baterie ovšem nejsou.

Co se týče sladění rozteče vodováhy a dotahování, tak jsem to zkoušel jak píšeš, nicméně když dotáhnu, tak nesedí rozteč ani vodováha, když trochu povolím, tak se to nedá srovnat v rozeči a vodováze zároven, a když, tak už je to moc povolené a teče to (mám samozřejmě důkladně obalený závit teflonovou páskou).

Co se týče délky těch propovacích kusů, tak to jsou originály od novaservisu, které byly součástí balení baterie, a tak by to snad mělo jít i s nimi nebo ne?

Datum: 07.06.16 11:20
avatar

Dotažení matic baterie:
- ano, nebo kouskem flanelové košile, látkovým kapesníkem, kusem hadru... atd.

Propojovací kusy:
- já měl kdysi dlouhé propojovací kusy. V obchodě mi tehdy prodali kratší. Myslím ale, že dnes už dávají ty kratší?. Jinak se to ještě dělalo tak že jsme závit zkrátili. Ale nevím jak dnes. Už může být opravdu krátký a tam už asi nic nezkrátíš. Snad se ozve někdo zkušenější kdo ti poradí.

Montáž:
- pokud povoluješ u natěsněné armatury, závitu, tak vesměs už ti poteče. zkus si to nanečisto. A pokud ti nanečisto vše sedí, tak je to o nervách a pohrát si. Ono když budeš mít jednu dotaženou, tak když budeš dotahovat druhou, tak už si proměřuj rozteč i vodováhu. A když tak znovu přetěsni tu druhou a tu první nech. Za chvíli tu druhou vycentruješ a bude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.