Vodovodní a termostatická baterie z Lídlu

Od: Datum: 06.06.16 19:40 odpovědí: 17 změna: 25.08.16 23:12

Máte někdo zkušenosti s pákovou, případně termostatickou baterií z Lídlu? Má cenu do ní jít? Stojí teď 1200-1400 Kč. Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.16 20:14

Sice se tady do mě zase pustí smečka, která bude průmyslové zboží z Lídlu bránit, ale já zastávám názor, že rohlíky taky nekupuju v železářství. Takže já osobně bych si tam vodovodní baterii nekoupil. Ty rohlíky ano.

doplněno 06.06.16 20:59:

Já mám zkušenost například se skládacím lehátkem, na kterém se nedá ležet, s hodinářskými šroubováčky, které se zkroutily do vrtule při pokusu o utažení šroubku na brýlích, se sadou vrtáků, ošoupaných po prvním použití, s varnou konvicí, která po 2 měsích tekla,... To všechno z doby, kdy jsem tomuhle zboží z Lídlu (a podobných prodejen) ještě věřil.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.16 22:29

magdon: Proč jste to nekvalitní zboží nevrátil? Někdy může jít jen o špatný kus. Já pár věcí, konkrétně z Lídlu mám a reklamoval jsem jen jednou (výrobní vada USB nabíječky). Ostatní věci bezvadně fungují. Pravda, koupit vrtačku Narex nebo Parkside bude rozdíl, ale jen v případě, že s tím budu dělat 8 hodin denně za výplatu.

Od: hk
Datum: 06.06.16 20:21

Já bych si tu baterii koupil, protože cena je směšně nízká a za pár let si koupím zase novou baterii. Je nesmysl za podobné věci dávat 3-4x tolik a myslet si, že to vydrží 20 let.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.06.16 20:50

Právě, že s výrobky z Lídlu mám výborné zkušenosti. Pokud to porovnám i se značkovými věcmi, tak v reálu mi věci z Lidlu vydržely déle. Myslíte, že to budou kvalitní baterie? Plánuji koupit termostatickou do koupelny k vaně a klasickou pákovou se sprškou do kuchyně ke dřezu. Tu kuchyňskou jsem držel v ruce a vypadala kvalitně zpracovaná - žádné otřepy, škrábance, ze silnýho materiálu, ... Proto mě to celkem láká.

Od: vilik
Datum: 07.06.16 00:12
Klasická dřezová mi z Lidlu vydržela a slouží mnohem déle, než za stejnou cenu vanová a umyvadlová z Baumarktu. Jediné, co jsem na ní po čase měnil, byla ta odendávací sprchová část, stála v speciální prodejně asi stovku. Netroufám si tvrdit, kolik let už ji máme, ale možná už skoro 10 let. Tehdy stála polovinu. Kdyby odešla, koupil bych jí asi znovu.
Ty z Baumarktu jsme po pár letech nahradili jinými bateriemi, i na pohled lepšími a kvalitnějšími. Rozbily se v nich totiž kartuše, jejichž výměna by vyšla skoro na cenu těch baterií. Teď máme v koupelně sadu z místní prodejny, cena v době pořízení do tisícovky za kus a zatím se drží. Jenže v sérii není právě žádná se sprchou na nádobí.
Termostatickou nemáme.

Datum: 07.06.16 00:37

Takže tu dřezovou máte i se sprškou? A ta sprška tedy po letech odešla? Pořád nad tou baterií uvažuji - podobná stojí alespoň o 1000 Kč víc. No a termostatická je také minimálně o 1000-1500 Kč dražší.

Datum: 07.06.16 09:38
Ona neodešla jako celek. Máme tvrdou vodu a občas jsem musel vyčistit sítko na výtoku. Jenže po několikátém povolení a utažení v plastovém závitu už to šlo utahovat špatně. Jakoby byl krátký. Asi jsem ho strhl nebo omlel. Prostě občas sítka s tím prstencem vyskočila. Tak jsem se naštval a koupil celý ten kus nový, teď mám klid. Stál stovku, je normálně k dostání.

Datum: 07.06.16 09:49

Nepíšete jakou máte doma vodu. Já bych si tu baterii nekoupil, protože to není ekonomické. Nevím, jak je udělaný funkční vnitřek a jak jsou dostupné náhradní díly. Máme velice tvrdou vodu z veřejného vodovodu a u termostatické baterie (stála 3500,-) musím 1x ročně čistit kartuši. U běžné pákovky to musím dělat, co 2 roky. Jinak kape, případně se až poškodí. Rozhodně je levnější koupit kartuši za 200,-, než novou baterii za 1200,-.

Datum: 07.06.16 10:00

Pokud vím, tak do baterií z Lidlu pasují běžné náhradní díly za pár korun. Také máme tvrdou vodu, ale zatím se nikomu v okolí baterie nerozsypaly. A přitom jsou to baterie 25 let staré.

Datum: 07.06.16 10:33

tak v tom případě nevím proč váháte. Já ty baterie neodsuzuju, sám v Lidlu min. jednou týdně nakupuju i to jejich "průmyslové" zboží. Ale pokud drží baterie desítky let tak, s prominutím, si jen myslíte, že máte tvrdou vodu. Druhá věc je, že to jejich zboží je loterie. Něco dobré, něco horší. Něco jsou vyloženě vyhozené peníze, i když je to zdánlivě cenově výhodné. Kam zařadit ty baterie, to nevím.

Datum: 07.06.16 11:04

"A přitom jsou to baterie 25 let staré"

No právě. Před 25 lety se ještě nevyráběly spotřebiče s "řízenou životností" (viz "kurvítka"). Například lednice, koupené před 25 lety fungují často dodnes, když jí koupíte dneska, odejde po 2 letech (těsně po uplynutí záruční doby). Ale hlavně, že má menší spotřebu (možná).

Datum: 07.06.16 11:28

To máte pravdu - také tvrdím, že starší věci jsou většinou funkčnější a s větší výdrží než nové výrobky. Ale přiznám se, že Lidl mě s nářadím ještě nezklamal - např. vrtačka s příklepem přežila bez problémů celou stavbu - a to míchá lepidla, štuky, vrtá zdi, rozbourává kameny a staré zdi. Proto se vůbec o tyto baterie zajímám.

Od: makaron
Datum: 25.08.16 16:57

Ne možná, ale určitě má menší spotřebu - jinými slovy, taková lednice se vám na ušetřeném proudu vyplatí. Zejména u lednic ty kompresory udělaly docela pokrok

Zjistěte si co znamená morální životnost. Taky se nebudete dívat na 50 let starou CRT černobílou televizi, jen proto, že "ještě jede".

Datum: 25.08.16 17:24

"...taková lednice se vám na ušetřeném proudu vyplatí".
Nevyplatí. To, co ušetřím na proudu několikrát zaplatím navíc za kupování stále nové a další nové a ještě další nové... lednice.

A u kurvítka nejde o "morální" životnost, ale o životnost skutečnou. Takže mnoho spotřebičů jde pár měsíců po záruce do šrotu. A není to proto, že by se majitelům už nelíbily a chtěli by novější.

Datum: 25.08.16 09:00

Mám termostickou baterii z Lidlu přes rok (6/2015) a funguje skvěle. Kupoval jsem ji kvůli ceně na vyzkoušení funkce a vyřešení problému s příliš horkou nebo naopak studenou vodou u průtokového ohřívání plynovým kotlem. Všechny tyto problémy tato baterie vyřešila a od té doby mám klid a plus mínus stále stejnou teplotu vody. Jako levná baterie, i když funkčně je na 100%, má i drobné mouchy: když je teplou vodou nahřátá - mokrou rukou jde špatně ubírat/točit (daň za čistý hladký design), boční pokličky jsou plastové a občas vypadnou. Ale rozhodně bych neměnil. Nový model 2016 vypadal v letáku, že by mohl mít ty pokličky lépe řešené.
PS k odpovědím výše: Kurvítka neexistují - existují kurvítka jen v lidských hlavách. V tom je zakopaný pes.

Datum: 25.08.16 17:51

Zboží z Lídlu kupujeme, manžel sem chodí i pro šroubky a chválí, že jsou kvalitní, vrtaci kladivo, akuvrtačka... vše hobby nářadí ale funguje bez problémů. Pákovku z Lídlu máme na chalupě, 9 let bez problémů.

Datum: 25.08.16 23:12
Mám z Lidlu dřezovou pákovou.
Na rozdíl od baterií za podobnou cenu z Baukrámu, kterým postupně odešly kartuše, je tahle už asi 10 let v pořádku. Jediné, co na ní odešlo, byl závit na spršce, který jsem strhl občasným čištěním perlátoru. Musel jsem proto koupit za stovku novou spršku, která naštěstí je jako univerzální díl normálně k dostání.
Já bych se jí nebál.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.