Přišroubování pantu do jeklu

Od: Datum: 06.06.16 16:31 odpovědí: 8 změna: 07.06.16 16:57

Dobrý den, mám problém s přišroubováním pantů do jeklu. Vyvrtal jsem zpočátku menší díry a vyzkoušel, jestli půjde šroubovat, to nešlo, tak jsem díru o něco zvětšil a pak se mi vrut podařilo silou zašroubovat. Problém ale je v tom, že se začal kvedlat a prostě nedrží (můžu ho vyšroubovat bez šroubováku)... Asi tím jak jsem tím šroubovákem prorazil díru. Co jsem udělal špatně? Díky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.16 16:38

Buď si na jekl navař plocháč, do kterého vyřežeš závitníkem závity

nebo

jekl provrtej skrz stěny a dej tam dlouhý šroubek, podložku a matici

a nebo

ten pant rovnou přivař na jekl.

(Jestli jsi šroubovákem prorazil díru, tak zkus zapřemýšlet, k čemu slouží šroubovák a jaké nářadí se používá k výrobě/vrtání děr.)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.06.16 16:42

Použil vrut místo šroubu. *zed*

Od: host
Datum: 06.06.16 17:23

Vrut do jeklu asi moc držet nebude. Pokud byste měl dostatečně silný materiál jeklu a závitník, bylo by možné do jeklu vyříznout závit a pant přišroubovat šroubem, nebo jekl prohnat vrtákem skrz a použít šroub skrz naskrz a s citem utáhnout, aby se jekl nepromáčknul.

Jednoduché řešení je přilepit pant k jeklu speciálním lepidlem Mamut v kartuši pro výtlačnou pistoli, což je sice šíleně drahé, ale třeba lepidlo ještě na něco upotřebíte. Drží fakt fest.

Datum: 06.06.16 18:01

Vrut univerzální v plechu držet nebude, i když to tak může vypadat, vykláním se uvolní. Tenhle nápad by možná vyšel se šroubem co mu řikaj tex, ten si ale díru vrtá sám, jiná mu zpravidla nesedí. Další a lepší možnost je zmiňované provrtání skrz a použití metrického šroubu s matkou.

Datum: 06.06.16 20:04

Já bych doporučil nýtovací kleště a pokud je na pantu zavěšeno něco lehčího , jednoduše panty prinýtovat . Lepší je použít ocelové nýty .

Ohodnoceno: 1x

Od: semi64
Datum: 06.06.16 21:26

Jo nakonec jsem to vyřešil delšími šrouby skrz jekl a z druhé strany matičkou. Nejtky mě také napadly, ale to je nerozebíratelný spoj.

Ptal jsem se také proto, že vloni jsem dělal plůtek z jeklů (rám) a na něj jsem pomocí vrutů přišrouboval plotovky a drží to dobře *nevi*.

Od: semi64
Datum: 07.06.16 16:22

A když už jsme u toho. Čím se tedy přišroubovávají plotovky u všech těch plotů z jeklů? Skrz provrtané většinou pro vraťáky nebývají. Takže nějaké vruty, texy?

Datum: 07.06.16 16:57

Použij samovrtné šrouby.Ty mají na konci vrtací koncovku.

http://www.obchodprodilnu.cz/…uby/srouby-samovrtne-tex.html

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.