Boiler - spotřeba el. energie

Od: Datum: 06.06.16 14:35 odpovědí: 3 změna: 06.06.16 16:23

Dobrý den, máme na chalupě el. boiler na ohřev vody. Nikdo mi ale nezodpoví otázku : je úspornější na spotřebu el. energie boiler po nahřátí vody a na noc vypínat, nebo jej nechat stále zapnutý? Předem Vám děkuji za Váš názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: veronica
Datum: 06.06.16 14:41

Když je zapnutý, hradíte trvale tepelné ztráty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.16 15:41
avatar

Pokud chcete alespoň trochu odpověď, která se bude možná i blížit pravdě, budete muset popsat podrobněji provozování vašeho bojleru a některé další údaje. 1.Budete ho další den zapínat? 2.Na jakou teplotu nahříváte vodu? 3.Máte dvojsazbu - noční proud? 4.Typ bojleru? Stáří? 5.Objem vody (velikost bojleru)? Přesněji to zjistíte, pokud budete dělat dlouhodobější měření...jinak to vše budou pouze odhady.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.06.16 16:23
avatar

Ne, podobnou otázku Vám skutečně nikdo nezodpoví.

Osaďte si před bojler měřič spotřeby a týden zkuste jednu variantu a týden druhou. Jedině trak dojdete k nějakému relevantnímu výsledku. S určitým procentem chyby by se to dalo sice spočítat, ale bylo by potřeba znát přesně hodnoty spotřeby vody a teploty vody v přesných časech v průběhu dne (což dohromady prostě reálně nedáte).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.