El.vedení při zateplování

Od: Datum: 05.06.16 11:35 odpovědí: 6 změna: 05.06.16 18:33

Dobrý den, letos budeme zateplovat barák 10cm polystyrenu ale máme na baráku el. vedení.

Chtěl bych se optat co se stim dá dělat. původně se přemejšlelo že se to vedeni/trubka a krabice schova pod polystyren a omitku ale tento tyden schodou okolnosti presel dopis o tom ze pristi rok se bude delatprojektova ddokumentace k tomu ze se stavajici kabelove vedeni ulozi do zeme a vytvorii nový pilíř pro přípojkové skříně. A tak teď nevíme co stim dělat na baráku. vynecha ten kus a nezateplovat, nebo to zateplit a oni to opet za rok ci dva rozparaj a opraví ...můžeme to vůbec schovat pod omitku?

Děkuji za odpoved MartinSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.16 11:46
avatar

HDS-ka Vám zůstane na stejném místě? , tu byste podle mě schovávat nesměl a je to i hloupost. od projektu k realizaci je to ještě dlouhá cesta. Nepočítal bych s tím, že to někdo opraví. No asi bych /pokud to lze/ vysekal, vyřezal drážku, do které bych uložit trubku, chráničku a tou by se po změně protáhl hlavní přívod do hds.Jestliže půjde vedení v zemi,stejně se musíte napojit na stávající přívod, ne? Pokud to tedy dobře chápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 12:51

Spíš to bude tak, že někde na hranici pozemku či u paty domu postaví skřiňku s pojistkama a od ní vám povedou kabel do stávajícího rozvaděče s hodinama a jističema. Nynější zařízení se zruší, spíš jen ustřihne v rozvaděči (s hodinama) a zbytek už nikdo sundávat nebude. Trubku schovat můžeš, pokud se vleze později jen uřízneš nad střechou. Ale skřiňku HDS zakrýt nesmíš, ale můžeš se připravit tak, aby po zrušení šla dobře zapravit. Spíš připrav cestu pro nový kabel, zasekej chráničku či tak podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 13:16
avatar

Tu skříňku nemůžete trvale zakrýt! Možná to nevíte, ale v té skříňce máte hlavní pojistky. K těm musíte mít přístup nejen Vy, ale i pracovníci rozvodného závodu. Když skříňku zakrejete zateplením (takže znepřístupníte), co budete dělat, když Vám pojistka vypadne? Budete sekat díru do nové fasády?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 13:39
Zkontaktujte majitele vedení. Skříňku vám vymění za plastovou sp 100 a s trubkou a konzolama taky něco vymyslí Udělají to na svoje náklady.
doplněno 05.06.16 13:40: Skříňku dají dle síly zateplení
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 16:02

Pokiaľ s istotou viete,že sa bude dávať kábel do zeme,tak si zakopajte nový prívodný kábel od nového miesta napojenia do zeme a potom ho zasekajte po stene až ku ističom.Tam ako aj zo zeme nechajte dostatočnú dlžku na zapojenie.Meracie zariadenie ako aj hlavný istič a hlavné poistky si dajte do oplotenia plota.Neviem v akej cenovej relácii by to mohlo byť pri tom ukladaniu hlavného vedenia a zároveň premiestnenia meracieho zariadenia.Ak by ste to chceli zatepliť teraz,tak by ste museli nechať otvor na tú poistkovú skrinku pre prípad,žeby došlo k prepáleniu poistky a zakryť niejakou dekoratívnou mriežkou na hotovú fasádu,ten stĺp by sa potom len urezal a poistková skrinka by ostala nefukčná aten nový kábel by sa pripojil k ističom a starý sa odpojil.Ďalšou možnosťou je to miesto vynechať teraz,ostatok zatepliť a zasieťkovať,počkať až sa spraví elektrina a to miesto dokončiť a dať fasádu.Nič sa nestane ak fasáda pôjde o rok alebo dva,aj tak ide ešte na to penetrácia a dom bude zateplený tak či tak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.16 18:33
avatar

Dobrý den, krabice umístěná na stěně je Přípojková skříň, je otvíratelná a je v ní umistěna trojice pojistek. K těm musí být umožněn přístup, z důvodu případné výměny - tedy skřín (krabice) nesmí být pod izolací nebo něčím zakryta.. Ohledně výložníku (trubky) v kterém vede přípojka - pokud jste byl informován o přeložení vedení do země, tak celá tato trubka zmizí, tedy nebude tam. Kabel do Přípojkové skříně půjde ze země, to znamená odspodu, nevyhnutelně se tedy musí ve stěně vysekat drážka pro uložení tohoto kabelu - ten nesmí vést po povrchu, to by znamenalo rozsekat vaše nové zateplení.Jelikož jde o starý typ skříně (plechová) nejspíše bude nahrazena novou (plastovou).

Na vašem místě bych buď to ještě počkal, nebo tu část od země po tu skříň nezateplil.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.