Telefonní přípojka?

Od: Datum: 05.06.16 07:20 odpovědí: 3 změna: 05.06.16 10:44

Dobrý den, zdravím všechny rádce.

Koupili jsme starší dům a potřeboval bych identifikovat před zateplením krabičku na venkovní zdi.

Tipoval bych to na telefonní přípojku, vedou k ní dráty od O2 (býv. Telekom), poblíž byla uvnitř domu zásuvka na telefon. Ale v obci je i kabelová televize, nemohla by to být TV?

Děkuji

LukášSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.06.16 07:51
avatar

Dobrý den, voda, plyn ani elektřina to není. Pokud k tomu vedl drát z domu od té krabičky pro pevnou linku, tak to je od telefonu. Jenže, Telekom (alespoň, co jsem viděl) používá/l jiné krabičky (se zámkem na klíček). Takže, zřejmě to tedy bude ta kabelovka. Ovšem, pokud není tato služba nikým placena, tak bude přípojka neaktivní. Zdravím!

P.S. Poptejte se sousedů v obci, resp. hledejte podobné krabičky nebo se ptejte původního majitele domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 10:00
avatar

Tuhle krabičku jsem nikdy neviděl, ale moc možností není. Ovšem Telecom (a jeho následníci) a UPC pro svojí kabelovku používají krabičky jiné. Jestli je ta trubka plastová, nebude to ani předchůdců Telecomu. Jen tak zrušit to ale dost dobře nejde, majitel skříňky na to může mít zřízené "věcné břemeno" na Vašem domě (u UPC běžné). Likvidací bez souhlasu majitele byste si způsobil nepříjemnosti. Takže jak píše Ben, ptát se sousedů, na obecním úřadu, v místních pobočkách kabelovek a pevných tel. linek.

Jestli to není zaplombované, kouknul bych dovnitř (vyfotit a fotku dát sem). Podle obsahu by se dalo usoudit, k čemu to je a komu to patří. Nepoškodit!

doplněno 05.06.16 12:46:

maara - četl jste 2 předchozí odpovědi? Proč papouškujete, co už tu je napsáno? Nic nového ve Vaší odpovědi nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 10:44
avatar

Podle použité krabice nejspíše nejde o telefonní ani internetovou přípojku, jde otevřít bez toho že by jste poškodil nějakou plombu, nálepku apod? Nejednoduší bude zkusit se zajít poptat sousedů zda-li nemají u domu podobnou krabičku a nevím k čemu slouží.. zkuste se poptat ještě na místním úřadě ... pokud nikdo nebude vědět, je možnost zavolat elektrikáře který zjistít trasování vedení a třeba to prozradí víc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.