Kamerový systém na zahradu

Od: Datum: 04.06.16 19:32 odpovědí: 7 změna: 04.06.16 21:09

Dobrý den,

sháním na zahradu kamerový systém ale vůbec se v tom nevyznam. Potřeboval bych 3 kamery vodě a větruodolné.

A aby byl záznam na sd kartu/flashku alespoň na měsíc a možnost online připojení z mobilu odkudkoliv..

Pokud dokázete poradit prosím hoďte někdo odkaz...Spoustu inzerátů co jsem našel vyžadují wifi internet,já mám pouze flashku do notebooku.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.16 19:38

Venkovní kamera s nočním viděním cca 4tis Kč/ks
Záznamové zařízení včetně disku cca 7 tis Kč (dělá záznam na disk + v případě připojení k internetu lze sledovat přes počítač/mobil)
Další náklady na kabeláž, záložní zdroj..

Jinak umístění kamerového systému, byť na soukromém pozemku, musíte hlásit na ÚOOÚ. Je to jen formalita. Nicméně oficiálně Vám záznam měsíc nepovolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 19:55
avatar

Pokud bude v záběru jen a pouze soukromá zahrada vlastníka, povolení netřeba.

doplněno 04.06.16 20:14:

Výtah z "Metodiky pro splnění základních povinností ukládaných zákonem o ochraně osobních údajů", kterou vydal

© Úřad pro ochranu osobních údajů, 2012
IsBn 978-80-210-6017-3Provozování kamerových systémů.

"Existují však případy zpracování osobních údajů prostřednictvím kamerového systému, na které se oznamovací povinnost vztahovat nebude. Těmi jsou:
1. Provozování kamerového systému se záznamem pro osobní potřebu nastává, jestliže se fyzická osoba/občan rozhodne za účelem ochrany svého majetku monitorovat soukromý pozemek, objekt, byt včetně vstupu, soukromé parkovací místo apod. Na takové zpracování se zákon nevztahuje (viz podrobně § 3 odst. 3 zákona č. 101/2000 sb.), a tudíž není třeba podávat oznámení o zpracování osobních údajů. V takových případech je však třeba vyhodnotit, zda kamerový systém nebude provozován v rozporu s jinými právními předpisy: zpracování osobních údajů pomocí kamerových systémů je nutno provádět tak, aby nedocházelo k nadměrnému zasahování do soukromí jiných osob

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 19:59

Pokud vím, tak nezáleží jen na tom. Jakmile může dojít k záznamu třetí osoby, je to nutné hlásit.

doplněno 04.06.16 20:29:

Právě toho posledního dovětku bych se obával Jako asi takto, to ohlášení nic nestojí, probíhá přes vyplnění formuláře na jejich internetových stránkách, což zabere asi 5 minut. Takže otázka spíše je, proč to rovnou neohlásit a vyhnout se tak případným problémům a různým rozdílným výkladům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 20:12
avatar

Ano, i nám to původně spočítali na podobně astronomickou cenu, jako uvádí mytrix. Takže jsme na dost dlouho od kamer upustili. Ale okolnosti nás přece jen donutily mít možnost zkouknout, co se dělo okolo baráku. Tak jsme koupili 4.kamerový set od Zmodo :

https://www.alza.cz/zmodo-4-k…fq3ZOa7NtGsDpzOlwAaAskS8P8HAQ

k tomu terový sata disk, takže to vyšĺo na nějakých 6.500,-.

Velmi mě překvapilo, že to fakt bylo KOMPLET - vč zdrojů, vč kabeláže atd. A ještě víc mě překvapilo, že díky aplikaci ZSight můžu kdykoliv na PC, nebo na mobilu zkouknout, co se děje.

Ovšem poměkud mě mate Váš požadavek na absenci připojení na net a přitom to chcete kontrolovat on-line. To se trochu vylučuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 20:25

Na zahradu je tento set asi plně dostačující. Každopádně markantní rozdíl je tam v kamerách. Zařízení které jsem zmiňoval jsou AHD kamery, které natačí ve full hd. Rovněž jsou tam dost zásadní rozdíly v absenci různých korekcí o brazů apd (např zabránění oslnění). Takže na orientační dohled, co se děje, to samozřejmě postačuje. Pro spolehlivou identifikaci už je to horší. To jen upřesňuji, aby bylo jasné, proč je tam takový cenový rozdíl.

doplněno 04.06.16 21:18:

Ten problém s protisvětlem je dobře patrný na druhé noční fotce v jiném příspěvku, jak tam stojí ta avia. Je oslněná tak, že není rozeznatelná SPZ. Lepší kamery si s tím dokáží poradit a to protisvětlo eliminovat. Mimo jiné :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 21:09
avatar

To potvrzuji. Kamery sice mají IR přísvit, nezaznamenal jsem žádný problém ani za prudkého slunce, noci a pod. Je ale fakt, že rozlišení není nijak omračující, ale to mě zatím stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 20:38

Slušný kamerový systém dnes uděláte za pár korun...

Mám 4 tyto kamery, k tomu tento rekordér a 64gb flash disk.

Celkově to vyšlo do 5tis

Co se týče přístupu z internetu, tak pokud na zahradě nemáte internet, je asi nejlepší varianta LTE od Tmobile za 500,-/měsíc a pak můžete odkudkoli na kamery nahlížet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.