Vysoká vlhkost ,plesne ,odvlhčovač

Od: Datum: 03.06.16 09:44 odpovědí: 20 změna: 06.06.16 18:32

Mám vnitrný izolaci polystyrénem a ted se tam tvorí plesne ,je tam dusno ,vzduch stojí na míste,co ted , mám tam dát minerálný vlnu ,tá prí propouští vlhkost ven ale za cenu nižší izolace ,nebo použít rekuperaci. Nejvhodnejší se mi jeví použít odvlhčovač, má nekdo skusenost s odvlhčovačem ,jak to funguje ,kolik to spotrebuje elektriny za hodinu a jestli to musí jet porád.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.16 09:49

A tu vnitřní izolaci někdo počítal? Jaké jsou povrchové teploty konstrukce kde je plíseň, jaké jsou teploty vzduchu a vlhkost vzduchu v místnosti?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.16 10:00

Je tam 7cm izolace,na cihlovou zed.Když je venku chladno a ješte se netopí tak tam vzniká plíseň. Když je ale venku nízka vlhkost tak ne ,kritická je teplota kolem 18°C.Odborníci radí topit a vetrat nekolik krát denne aby se snížila vlhkost.Tak to chci skusit s odvlhčovačem a jestli se to vyplatí ,jaké jsou náklady .

Datum: 03.06.16 09:59

Odvlhčovač bude muset pravděpodobně běžet trvale, takže Vás provoz bude stát asi víc, než by Vás stálo vytápění bez izolace.

doplněno 03.06.16 10:07:

Mnoho lidí podlehlo "zateplovací mánii" a nechápe, že izolace a neprodyšné utěsnění objektu (zvlášť starších budov) není vždycky dobré řešení. Často se tím nadělá víc škody, než užitku, zvlášť když to nedělá odborník (počínaje výpočty a projektem).

doplněno 03.06.16 10:11:

0,4 kW znamená okamžitý příkon. Takže spotřeba je 0,4 x 24, to je skoro 10 kWh denně,tedy 300 kWh za měsíc, případně 3600 kWh ročně. Kdyč to vynásobíte cenou za 1 kWh (podle Vašeho tarifu), dostanete roční náklady na provoz vysoušeče.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.06.16 10:06

Bez izolace bych to vytopil maximálne na 14°C nebo je tam taková blbá zed delaná s trech cihel na stojato a mezi nimi jsou mezery ,nic to neizoluje. Odvlhčovač má udanou spotrebu cca 0,4KW ale ted se nikde nedočtu jestli za hodinu nebo za den tak jako se to píše u lednic,kdyby to bylo za hodinu bylo by to hodne.

Datum: 03.06.16 10:07

Vnitřní izolace vždy podporuje vznik vlhkosti pod izolací a tím i plísně.Odvlhčovačů je na trhu řada,ale použití je spojeno s nemalými náklady.Podle mého názoru je levnější použít intenzivnější topení.To funguje proti šetření za topení,kvůli kterému jste pořizovali izolaci.Pak se teprve ukazuje,že taková izolace jsou vyhozené peníze.

JABRAKA

Od: jendad
Datum: 03.06.16 10:16

V práci jsme měli vnitřní izolaci , a nic se tam netvořilo .Občas se podívám na francouzské diskuse a tam běžně používají vnitřní izolace . Asi z duvodu historických staveb , kdy nemužou zateplovat zvenku .

Jako pokaždé by mělo platit staré pravidlo kladení materiálu směrem ven s menším difusním odporem . To znamená do ineriéru s vysokým . To najdete v každé staré knížce.

Datum: 03.06.16 12:17

Fyzika platí i ve Francii.

Datum: 04.06.16 09:39

Ano v to doufám Jinak by se nedoporučovalo u domu co mají problém s vlhkostí venkovní zateplení vatou . To je uplně stejný princip . Stejné je to i u dřevodomku . Tam také doporučují skladbu stěny materiálu s klesajícím difusním odporem směrem ven . My jsme ale koumáci , my si ty dřevodomky obalíme polyšem a pak když je někde problém s vnitřní parozábranou tak si zaděláme na problémy . Tento princip se dnes obchází u cihlodomu tím že polystyrenu dáme takové množství , že rosný bod je mimo cihly a tam to nevadí .

U pána tedy není problém s polyšem vevnitř . Ale spíše v tom že není zateplená celá místnost. To znamená , že dal polyš jen na venkovní stěnu . Má tam tepleji , ušetřil , ale zdivo prochládá a zvyraznili se mu tepelné mosty . Tam mu to pak kondenzuje a plesniví . Klasicky asi podlahy , stropy , příčky co sousedí s venkovní stěnou . Když tam polyš nebyl , tak to bylo více prohřáté . Z toho je vidět jak je vnitřní zateplení problematické a jaké vyhody má venkovní zateplení .

Nejlepší co muže pán udělat je pujčit si infrakameru a v zimě zjistit tepelné mosty a opravit .Aspon zateplit stěny - vše metr od venkovní stěny . Stačí možná 4cm polyše (zda je možnost) . A nebo komplet celou místnost, at to vypadá rozumě a technicky je to možné . A nebo komplet venkovní zateplení , ale stejně nebude mít zateplené nosné zdivo co tahá zimu ze země a muže mu to plesnivět u podlah .

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.06.16 13:00

Opravdu velmi moudrá odpověď!Hlavně závěr je perla!Jen nechat zarámovat.

Datum: 05.06.16 09:53

Omlouvám se jestli jsem to špatně napsal . U venkovního zateplení musí být zateplen i sokl , jinak vám právě základy bude procházet zima do podlah .

Datum: 04.06.16 22:59

Tepelné mosty nemám všude je polystyrén ale u podlah jo ,tam to v zime táhne a citit plíseň ,to se jinak nedá udelat jenom zateplit z venku anebo hodne topit a vetrat a merit vlhkost ,ten odvlhčovač bude asi hodne energeticky náročný, to múžu za ty peníze víc topit a vetrat.

Datum: 05.06.16 09:56

Ono třeba by pomohlo snížit vlhkost i lokální topení , pokud máte komín . Já třeba na chaloupce v zimě spíše vzduch zvlčuji ( na kamnech hrnec s vodou) . Takže kamna na dřevo , peletová kamna , ale i na uhlí petry , by dost snížili vlhkost.

Datum: 06.06.16 08:41

Hrnec s vodou ,to jsem delal taky když nebyla izolace. Kamna mám taky ,jenže zase ta vlhkost když se otevírají dvere unikne do chodby a tam se netopí a tam jsou potom mokré zdi tam se to sráží a delají se po zdech plísne,lepší bude vetrat ven .

Datum: 03.06.16 10:29

Mám vyríznuté zásuvky elektrické tam izolace není a pleseň tam není videt, to se odvetrá asi ven tá vlhkost ,proč by se tam držela.

Datum: 03.06.16 11:29

Proč? Páč se více vlhkosti zkondenzuje, nežli se stačí odpaří. Tomu se taky říká, špatná bilance vodních par.

Datum: 03.06.16 10:22

Novák,

dodatečné zateplení stěn vnitřním zateplením je to nejhorší, co může být. Plíseň se dělá kde, na povrchu stěny, v rozích?

Minerální izolace a pěnový polystyren je stejné zateplení se stejnou lambdou.

Měříte povrchovou teplotu stěny, a vlhkost?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.06.16 22:49

Polystyren temer nepropouští vlkost má hodnotu 60 a minerálna vlna 1,5 nekde to píšou,povrch steny je teplý protože je tam polystyrén to je ta stena ,vlhkomer si ješte jenom porídim, odporučili mi vetrání.

Datum: 06.06.16 18:32

Já Vám doporučím nedat na babské rady a strhat tzv vnitřní zateplení a udělat komplexní rekonstrukci budovy = podřezat a kvalitně provést hydroizolaci a kvalitně zateplit VENKOVNÍ zateplení!(nerozepisuji kompletní rozpis prací!A nechat spočítat a ne soused dal 10cm a stačí,tak mně taky!)

Datum: 03.06.16 12:06

Jak už jsem řekl.Pokud se použije vnitřní izolace,musí se více topit.Je to paradox,ale je to tak,.Neuplatňuje se akumulace tepla ve zdech.

JABRAKA

Datum: 04.06.16 22:52

Musim držet teplotu kolem 22°C, vtedy je to OK.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.