Odměna předsedovi JSV

Od: Datum: 02.06.16 18:39 odpovědí: 10 změna: 14.10.16 14:39

Dobrý den chtěla bych se zeptat podle čeho se stanoví odměna za předsednictvo,popřípadě i místopředseda.Jestli na to jsou tabulky nebo jaká je hranice odměny.Děkuji mockrát za jakoukoliv zpravičku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.06.16 18:44
avatar

Dobrý den, to je na rozhodnutí členů SVJ, resp. u nás o tom rozhodovala schůze.

U nás to bylo pohyblivé - podle množství odvedené práce a zásluh. Např. když bylo nutné zúřadovat půdní vestavbu, tak byla odměna vyšší a jinak se zase snížila. Zdravím!

P.S. Doufám, že myslíte SVJ (společenství vlastníků jednotek).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 02.06.16 19:18
Tabulky nejsou, zalezi kolik schvali schuze. Bezne se dava neco na telefon+naplme do tiskarny. A pak treba podle prace.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 19:29
avatar

Bezne je videt i 5tisic odmena

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 19:39

Ano ano, rozhodují o tom členové SVJ na společné schůzi. Mít předsednictvo složené z majitelů vyjde určitě levnější. Dá se také na to celé najmout firma, ale to je fakt dražší...ale bez starostí. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.06.16 21:57
avatar

Jsme veké SVJ, několik vysokých paneláků, takže předseda měsíčně 2 000 kč, místopředseda 1 500 kč, členové výboru po 1 000 kč a členové kontrolní komise po 500 kč . Jinak všechno zařizuje správcovská firma, kterou si platíme. Je to podle mého mínění bezvadně zařízené, SVJ nemá žádné dluhy, půjčky, ani dlužníky, věčně se všechny domy dávají do rychtyku a všem bych to tedy zvedla o ještě jednou tolik, protože si to prostě zaslouží...Rozhoduje o tom velké shromáždění, ne každý rok, jenom když chce částky změnit a samozřejmě to musí být ve stanovách.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krtek*
Datum: 14.10.16 14:10

vidíte to..u nás třeba byla situace, že jsem celou tu důležitou práci (výběr firmy, rozsah rekonstrukce, ztlačení nabídkové ceny, řešení technických záležitostí, připomínkování smlouvy o dílo..) při vyřizování rekonstrukce domu zajišťoval já vč. předání know-how a všechny zásluhy bral "pan předseda" a ještě se cítil strašně dotčený, že se vůči tomu ohrazuji:) záleží jaké máte lidi...ty peníze, které já jsem na stavbě uspořil on prodrbal jinde..ale on je ten nejlepší ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faith
Datum: 14.10.16 13:38

A co byste poradili předsedovi SVJ, který svoji funkci již dělá 15 let, nikdy si za svoji práci nenechal nic zaplatit. Bere to tak, že "tu" bydlí a dělá to i pro sebe. Ostatní vlastníci si ho stále pletou s domovním důvěrníkem, opravářem a údržbářem, přestože již několikrát i na veřejné schůzi jim bylo sděleno i správcovou domu, že tohle náplní jeho práce není. Začali teď správcové sami zasílat doklady o tom, že si např. koupili žárovky do společných prostor a chtějí je proplatit, což o to, ale navíc za každý úkon chtějí i jakési "cestovné" 100,- Kč. Přitom konkrétně třeba ty žárovky koupili v drogerii v místě bydliště*nevi*. Když se má navýšit fond oprav, tak všichni křičí, že jsou důchodci a nemají na to. Mě to tedy hlava nebere. Co byste na toto poradili? Uvažujeme o tom, že si necháme proplatit nějaké "palmáre" zpětně za těch 15 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.16 14:00

Jak to tak čtu... pláčete hezky, ale na špatném hrobě :-D

Můžete zkusit si na členské schůzi nechat odhlasovat např.jednorázovou odměnu za práci, kterou jste dělal/i 15 let, ale jak jste si je naučil/i? *zed*

Ani tu raději nebudu psát, kolik měla naše předsedkyně, ale my máme víc jak 600 bytů.

Nějakou odměnu prostě máte mít!


doplněno 14.10.16 14:38:

Jj, myšlenkové pochody některých *ee* ale oni si k předsedovi dovolí jen to, co si on nechá líbit?

Platíme na správu cca 570 Kč, nikdo neprotestuje, protože to nikdo dělat nechce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faith
Datum: 14.10.16 14:31

andy123: Díky za odpověď, doporučím předsedovi, ať se jde vyplakat na správný "hrob" a pro jistotu s sebou vezme nějakou pořádnou palici, protože jinak se jim asi nerozsvítí*zed*. Pořád si totiž zřejmě myslí, že mají svoje byty od obce a bude se jim o ně někdo starat jako před lety a oni si prostě budou "jen tak v klidu bydlet".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.16 14:39
avatar

Veškeré nákupy, i ty nejmenší, by měl předem schválit předseda. Ten musí posoudit, zda nákup je nezbytný. Není přece možné, aby si každý nakupoval. co ho napadne. Tu anarchii zastavte včas, než vám přeroste přes hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.