Princip fungování digestoře

Od: Datum: 01.06.16 20:46 odpovědí: 3 změna: 02.06.16 20:44

Fungují komínové digestoře přirozeně i bez zapnutí? Myslím tím, jestli odsávají i když neběží motor? Bydlíme v přízemí v paneláku a dobře nám funguje ventilace (je cítit odtah když se k otvoru přiloží ruka). Můžeme koupit levnou digestoř- nezapínat jí a přesto bude odsávat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.16 21:31

Digestor funguje na princípu komína,takže ak bude dobrý ťah v odsavacej rúre,tak to bude aj samo odsávať,ak odťah je slabý,tak sa použije ventilátor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.06.16 22:17
avatar

Jak princip? Co v tom hledat za problém? Digestoř má za účel přemístit vlhký vzduch včetně zápachu mimo kuchyni, mimo objekt. Takže čím to odvést? Nejlépe trubkou, že... Pakliže ta trubka má dostatečnou výšku, tak lze využít komínový efekt, kdy ohřátý vzduch stoupá onou trubkou. Pokud trubka nemá dostatečnou výšku, nebo je výhodné použít vyšší podtlak, je vhodné použít nucený odtah vzduchu ventilátorem.

Existují ještě digestoře bez vyústění mimo místnost *- to je takové šidítko, kdy je vzduch nasáván přes uhlíkové filtry a vracen zpět do místnosti.

Ale k Vaší otázce - pokud má digestoř natolik velký přirozený tah, není třeba zapínat ventilátor. Ovšem není to až taková výhra, jak by se mohlo zdát - v zimě Vám to vycucne teplý vzduch z místnosti, takže budou zvýšené náklady na vytápění

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.16 20:44
avatar

Skutečnost je ale taková,že digestoř v paneláku,který má plastová okna a utěsněné protihlukové a bezpečnostní dveře vlastně z principu nefunguje,pokud se v kuchyni nepootevře okno.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.