Optická síť na druhé straně silnice

Od: Datum: 31.05.16 19:09 odpovědí: 4 změna: 01.06.16 08:14
Dobrý den, asi před půl rokem jsem se přestěhoval do nové klidné ulice s novými baráky. Celou tu dobu jsem jel na bezdrátovým internetem, nejsem s nim nyní spokojen, tak bych chtěl přejít na opticky kabelový internet. Problém je v tom že je přímo na druhé straně ulice. Jelikož jsem mladý a nemám s tim zkušenosti, tak nevím co mám dělat, abych ho dostal k sobě do domu. Abych mohl kopat přes silnici potřebuju stavební povolení atd... a nevím jestli se té firmě vypaltilo rozkopat silnici kvůli jednomu člověku aby měl internet. Ale opravdu bych ho chtěl ale jsem v koncích co mám dál dělat... vše jsem vyzkoušel jak jí sem dostat. Jediný na co jsme přišel je čekat až jí sem dají, do té doby nemohu používát PC a musím být na ntb. Bydlím v takovým velkým baráku který je rozdělen na 3části kde jsou 3 rodiny. Děkuji za každý inteligentní odpoveď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.16 19:21
avatar

Kopat sám? Absolutní nesmysl. Obrať se na poskytovatele, majitele té optiky. Je na něm, jestli a jak k tobě kabel natáhne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 31.05.16 19:34

Zdravím, kabely jdou dnes nainstalovat i protlačením pod silnicí. Stačí vykopat dvě přístupová místa a zbytek se prorazí asi jako tunel. Oprávnění ovšem má pouze ten, kdo má potřebné dokumenty od správce pozemní komunikace či obce a dále majitele optiky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.16 20:45
avatar

Nějak jsem nepochopil jakou má souvislost nemožnost používat PC ale NTB ano, pokud jde NET na NTB musí jít zcela stejně i na PC.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lego®
Datum: 01.06.16 08:14
avatar

Pojem opticka sit je sirokej, jen majitel vi co mu v ni chodi za sluzby.
Zeptej se naproti pres silnici jestli je vubec pro pripojeni tech domu pouzita a pak zkus kontaktovat majitele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.