Jak parozábrana u vatového zateplení půdy?

Od: Datum: 31.05.16 08:13 odpovědí: 2 změna: 31.05.16 09:19

Strop je z hurdisek a betonu. Na něj půjde parozábrana, pak 30cm skelné vaty a nahoře na té vatě zase parozábrana. Nad tím vším bude "plout" pochozí podlaha z palubek. Její nosné trámky se budou horní parozábrany dotýkat nebo budou do ní možná i mírně zabořené.

0) Musíme nutně dělat mezi prkny mezery kvůli odvětrávání kondenzátu? Jak velké? Nelíbí se mi, že těmi škvíry bude propadat špína, která se u nás na půdě nějak záhadně dost objevuje

1) Má se parozábrana překrývat třeba 5-10cm jedna přes druhou? Lepí se vzájemně k sobě nějakou páskou?

2) Co dělat s parozábranou u prostupů - máme tam trámy střechy leckde opřené na dvou cihlách.

3) Co se s parozábranou dělá u komína?

4) Co po obvodových stěnách - má se horní a spodní parozábrana nějak spojit?

Bude nám to dělat již dohodnutá firma, bohužel s ní nemáme nejlepší zkušenosti, proto narychlo sháním informace. Neradi bychom, aby nám to pak nějak vlhlo. Děkuji a omlouvám se za množství otázek...!


doplněno 06.06.16 15:18:

Ti řemeslníci se zdají, že chtějí tu parozábranu nijak nepřekládat, jen ji položit k sobě a slepit prý nějakou páskou, říkali stříbrnou nebo hliníkovou - nevzpomenu si přesně. Oni tyto práce běžně nedělají, tak se v tom moc nevyznají. 1) Nevím, jestli to nebude dost problém? Vůbec netušili o jaké pásce mluvím. 2) Jakou páskou se to má slepovat? Ona by prakticky překládat ani moc nešla, protože dřevěná podlaha nad ní bude co 120cm podpřená. Také se tvářili kysele, že by měli oblepovat nějaké prostupy a prý přilepit parozábranu ke komínu je blbost - by se sežehla. Je nezbytná ta vrchní paropropustná folie? Kdybychom ji tam nedali, tak by na minerální vatu padal nepořádek (nějak se tam na půdě bere v dost hojném množství). To by asi nebylo pro vatu dobré, že? 3)Musí se ta paropropustka také lepit páskou a jakou? DÍKKKY


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.16 08:35
avatar

Dávat dvě parozábrany je nesmysl.Parozábrana má také smysl jen tehdy,když bude půda otevřená,nevytápěná.Krycí prkna mohou být bez mezer,protože ta izolace je tam proto,aby ke kondenzaci nedocházelo.Pokud nahoře bude podlaha,předpokládám,že se půda bude používat.Pokud se bude i vytápět,je celá akce zbytečná,musí se přistoupit k přepracování systému izolací,ty by se uskutečnily na střešní konstrukci.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.16 09:19
avatar

Máte špatně navržené vrstvy, hrozí plísně a hniloba.

Na něj půjde parozábrana, kvalitně slepená, nikoliv omotané trámy, perfektně slepeno k trámům, pak 30cm skelné vaty a nahoře na té vatě zase parozábrana. kontaktní difuzní membrána (foliie).

Její nosné trámky se budou horní parozábrany dotýkat nebo budou do ní možná i mírně zabořené.
Toto jsem nepochopil..

0) mezi vatou a pochozí podlahou musí být odvětrávaná mezera asi 10cm, nebo mezera mezi palubkami, prkny.

1) Určitě slepit a přelepit spoje

2) U prostupů musíte folii zalepit k prostupum vhodným lepidlem na parozábrany.

3) Jako číslo 2

4) Jako číslo 2, dole nalepit k obvodovým stěnám, vrchní difuzní folie se nelepí ke spodní parotěsce.


doplněno 08.06.16 20:26:

Paní Myšková,

přečtěte si opět co jsem napsal, pak nevím co není jasné. Že se jim to nechce dělat? Tak ať to nedělají. Dejte to jinému udělat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.