1xMobilní klimatizace s nasáváním vzduchu z ven

Od: Datum: 30.05.16 12:55 odpovědí: 2 změna: 30.05.16 16:42

Dobrý den,

je mi znám princip mobilní klimatizace. Při jejím použití v místnosti vzniká podtlak a je odváděn vzduch, který předtím byl již ochlazen. (Obrázek vlevo)

Rád bych proto použil klimatizaci, která by měla nasávání vzduchu pro výfuk řešeno tak, aby na toto místo šla také přidělat hadice a nasávat vzduch zvenku. (Obrázek vpravo)

V místnosti by tak nedocházalo k obmněně vzduchu, ale pouze k jeho chlazení. Rovněž by bylo i menší množství vznikajícího kondenzátu.

Chci chladit místnost se serverem, z tohoto důvodu by nevadilo, že vzduch bude suchý a nebude se obmněňovat.

Znáte klimatizaci, která by měla samostatnou hadici pro sání i výfuk nebo, kde by šla hadice k sání snadno přidělat?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 30.05.16 16:30

Nevím o tom, ale nechápu, proč už rovnou nevzít klasickou spolehlivou a účinnou split klimatizaci. Skrz fasádu bude jenom jedna díra. Navíc je lepší, když je kompresor, který je zdrojem hluku a tepla (cca 800W) venku a nevyhřívá ochlazovaný prostor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 16:42

Tazatel chce chladit serverovnu. Předpokládám, že vykrouží 2 otvory do okenní tabulky a má vystaráno. Nemusí řešit nic na fasádě. Tento způsob přívodu a odvodu vzduchu využívají podparapetní klimatizace - hoďte to na Google a uvidíte sám.


doplněno 30.05.16 16:43:

Nebo použijte heslo "klimatizace bez venkovní jednotky".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.