Přepis poloviny domu

Od: Datum: 29.05.16 23:10 odpovědí: 7 změna: 30.05.16 21:26

dobrý den

mám otázku s přítelkyní jsme koupily dům hypoteka je na mě barák na půl hlásený jsem jen já.

teď se rozcházíme co dělat jak přepsat tu druhou pulku na mě?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 30.05.16 00:20

Abych byl upřímný, nerozumím čí je dům - tedy, kdo je zapsaný v katastru jako vlastník domu a kdo si vzal hypotéku.

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 30.05.16 06:49
Knprepisuntendruhe pulky je treba hlavne souhlas banky, pac se meni rucitele. A pak sup na katastr.

Od: jenda2
Datum: 30.05.16 10:58

Z vašeho neúplného popisu se těžko určují vztahy. Pravděpodobně je hypotéka celého domu na vás, z toho vaše je jen polovina domu a druhá polovina přítelkyně?

Jestli jste to tak zmatlali, tak to vám gratuluji. Při rozchodu ji budete platit odstupné a poplatky ze převod?

Uděláte u právníka vyrovnání, ona na vás převede svou polovinu, za který odhad asi také zaplatíte a budete spokojený, jak jste to vše zamotali nesmyslným nápadem?

Datum: 30.05.16 11:01

Jendo, třeba nebude platit odstupné. Na domě je hypoteka, takže výše hypoteky se odčítá od ceny domu.

Datum: 30.05.16 11:09

Proč by se měla výše hypotéky přítele odčítat od hodnoty nemovitosti té přítelkyně?

Ona nic nedluží.

Od: jenda2
Datum: 30.05.16 21:26

Protože cena při koupi byla jiná než cena při přepisu. Každý rok se cena zvedá a zřejmě bude i teď. A celé to ještě záleží, jak se spolu dohodnou. Takže variant několik ale pokaždé jde o peníze a ona přijde o majetek.

Dotaz pro tazatele: jak jste se tedy dohodli?

Datum: 30.05.16 12:54

Jestli dobře rozumím. Koupili jste domek na hypotéku, jako majitelé jste se zapsali půl na půl, hypotéku platíte vy a s přítelkyní se rozcházíte ne zrovna v dobrém.

Tady názorně vidíte, proč má barák patřit pouze a jedině tomu, kdo platí. Myslím že vás čeká dlouhý a tvrdý boj, protože spolu s vaší ex odchází i zaplacená část její půlky.

Asi máte jednu jedinou možnost. Zahrát vaší ex na city a docela normálně ji vyplatit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.