Bydlení v 19 letech

Od: Datum: 29.05.16 19:50 odpovědí: 10 změna: 03.06.16 22:24

ahoj bydlím pořád u rodiču ale teď se s matkou často hádáme a asi si budu muset najit něco svého.Nejlépe bych šel do podnájmu někde kde bych byl sám sobě pánem ale mám docela malý plat jelikož jsem po vyučení beru pouhých 12tisíc z toho musím dědovy dát 3tis měsíčně a z 9 tisíc nevím jestli bych sám utáhl byt+stravu+cestu do práce.Přítelkini nemám.

Našel sem pár bytu třeba s nájmem 4500 ale nevím kolik by stálo inkaso.

Prosím o radu či mám zustat u rodičů nebo odejít třeba na ubytovnu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.16 20:16

tak to asi nebudeš mít jednoduchý tady se třeba hejbe podnájem na 2-1 kolem 8 tisíc měsíčně je to cca 15km od Karlových varů

ubytovna no nevim do toho bych osobně nešel

vidim to tak že si budeš muset najít ještě nákej přivýdělek nebo se doma přestat hádat

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.05.16 20:17

od rodicu jsem odesel uz nekdy okolo 18ti... musite bydlet s kamaradem atd spolubydlici, v 19ti je vlastni podnajem dost luxus, kor s takovou castkou

Datum: 29.05.16 20:39

Dědovi zřejmě něco splácíš?

A domů musíš nějakou platbu za bydlení také dát.

Nejlepší je pro tebe spolubydlení s mladými, nebo do začátku jedna místnost u majitele v domku.

Jak se odstěhuješ, budeš žít podle svého, co si koupš, uděláš, zařídíš, to budeš mít. Říká se, že vydělávat větší peníze začne člověk, až když se ,,trhne,, od rodičů.

Člověk totiž začne přemýšlet trochu jinak. Získáš sebedůvěru v sebe sama, není na co čekat.

Stejně to jednou bude muset přijít, tak na co čekat.

Odstěhováním se většinou vztahy v rodině zlepší.

Od: yungsad
Datum: 29.05.16 20:41

jedině kdybych našel práci kde by mi dali více peněz no teď mám po zkušební době takže by bylo blbý jít pryč.Kamarády mám ale všici studují a jdou buď do Brna na byt nebo dojíždí.Pak jedině si najít babu no :D

Datum: 29.05.16 20:49

Pokud je pravidelná pracovní doba, najít si na víkend brigádu. Postupně, jednou se odpíchneš.

S holkama ještě tak poflirtovat, ale nic vážného.

Datum: 30.05.16 21:25

V této situaci bych nešla na vlastní podnájem.Budete mít bídu,věčně bez peněz...zkusila bych omezit hádky,vyhýbat se těm ,třecím,místům...Vždyť máte i svůj další život-sport,koníčky.Nemusíte po práci hned domů...zkuste si najít něco,co Vás bude těšit,budete mít i lepší náladu a míň času na hádky - navíc s mámou-vděčíte jí za hodně a ještě budete! Ubytovny jsou místa hrůzy,tam abyste spal s doklady a penězi pod hlavou...

Datum: 03.06.16 16:59

Ahojec :) asi nejlepší řešení v tomhle případě je spolubydlení , tedy bydlení s kámošem nebo kámoškou ... anebo si najít obecní byt kde je nájem mnohem levnější ... zkus si požádat na úřadě o přidělení bytu ... třeba Ti to vyjde :) Ubytovny moc nedoporučuju ... bydlí tam spíše svoloč a není to zrovna levné . Tak držím palce :)

doplněno 03.06.16 17:06:

Jo a ještě jedna věc ... hlavně žádný půjčky či hypotéky.Banky mají úžasnou schopnost Tě rychle dostat zase pěkně na ulici a nebo si z Tebe udělat "dojnou krávu" navěky věků :(

Datum: 03.06.16 21:49

Asi jsem retardovaná, ale nepochopila jsem, kde byste potřeboval ten podnájem...Dá se najít, když se hledá...Například...

http://www.hyperreality.cz/in…2-lidicka-ulice-plzen-bolevec

Od: hk
Datum: 03.06.16 21:54

Čemu říkáte inkaso? Ono jde nejde o to, jak se to jmenuje, ale co budete kromě nájmu hradit domácímu a co bude mimo to (tedy to vaše inkaso).

Mohu-li vám jako důchodce poradit (abyste se ušetřil fiaska), zůstaňte ještě nějakou dobu u rodičů.

Od: fgbv
Datum: 03.06.16 22:24
Bydlet sám z 9000 je finanční sebevražda. Bude z vas socka bez peněz. Zůstala bych doma a pracovala na zlepšení vztahů. Max nějaké spolubydleni.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.