Štuk nebo malta?

Od: Datum: 28.05.16 20:07 odpovědí: 5 změna: 29.05.16 16:12

Zdravím, stačilo by opadlá místa viz obr. natáhnout jen štukem nebo maltou a na ní ještě štuk? Je to stará chalupa, takže to nemusí být úplně přesně a rovné.

A ještě by mě zajímala jedna věc. Jaký je v praxi rozdíl mezi jednovrstvou omítkou a štukem? Že bych právě na místa, kde nejde zas tak o dokonalý vzhled použil místo dvouvrstvé omítky a štuku jen tu jendovrstvou omítku a zatočil jí. DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.16 20:29
avatar

bohuzel ne, to uz je na stuk moc... jinak "zatocite" i lepidlo, omitku moc ne... kdyby to bylo moje, asi by me spis zajimalo proc se to stalo, zaplacat to samozrejme muzete cimkoli :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 28.05.16 20:53

Chtělo by to "omlátit" až na cihlu, naházet znovu hrubou omítku nechat vytvrdnout a pak ten "štuk"nechat zavadnout zafilcovat... Klasicky je lépe když už se to dělá omlátit celou zeď a znovu naházet celé, pokud to chcete "jen opravit" a je to třeba jen jedno dvě místa pak lze i omlátit zbytky omítky z těch míst naházet hrubou stáhnout rovnou latí dle okolní omítky a pak opět štuk, i tak lokálně to lze, dá se to zcelit že to není poznat...

Proč je to opadané je otázkou, může to být pouze tou omítkou (třeba se šetřilo na materiálu) nebo to může znamenat že je zeď vlhká, pak by se tedy měla řešit ta vlhkost, vodorovné izolace, podřezat apod.

Jestli s tím nemáte vůbec žádné zkušenosti pak je nejlépe obrátit se v okolí na nějakého zedníka nebo někoho kdo již někdy omítky dělal a umí to, s takovým člověkem to proberte, nejlépe na místě...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.16 21:31
avatar

Souhlas s Janm!

Nejprve vyřešit proč stěna "pelichá",tj odstranit příčinu pokud se tak nestalo ,zřejmě někde zatékalo,či zatéká!Pokud je toto odstraněno,tak otlouci vše co nedrží pak může být špryc, pak normálně jádrovou,tato lze i taky zatočit i zafilcovat ale chceto umět!osobně toto nemám rád ,ani ty univerzální jednovrtsvéraději poctivá jádrová a pak venkovní štuk! okd to nebudete pořádně rovnat,tak to musí být,jak nám bylo řečeno při opravách na muzeu a zámku (JH),HEZKY KŘIVÉ!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 10:32
avatar

Protože jde o to,opravit rychle a hotovo,použil bych flexilepoidlo ale nejprve dolů vše,co nedrží.Na lepidlo po zatvrdnutí finální stěrku.Pak se může vymalovat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peetrss
Datum: 29.05.16 16:12

Je to venkovský statek asi z roku 1870, takže nějaké izolace tam pravděpodobně nejsou. Třeba omítka na jedné straně stodoly je skoro celá opadaná... Děda dal vždycky obytnou část jednou za pár let dal do kupy a natřel vápnem a tak pořád dokola.

Pokud by se u nějaké firmy řešila nová omítka, tak se při tom dělá i izolace?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.