Jak vyměnit starý videozvonek za nový

Od: Datum: 28.05.16 19:03 odpovědí: 2 změna: 29.05.16 18:01

Dobrý den,

chtěl bych se obrátit na eletrikáře nebo na domácí kutily, aby mi poskytli radu. Před pěti lety jsem si pořídil videozvonek, typ viz. odkaz: http://www.edigital.cz/kapute…ideo-kaputelefon-p46971.html. Tento rok mi vypověděl službu a tento typ se již nevyrábí, koupil jsem si tedy jiný typ viz. odkaz: http://www.edigital.cz/vratov…vratovy-telefon-p329543.html. U prvního obrázku jsou zapojené dratky do displeje nového videotelefonu, stejné pořadí drátků se musí zapojit na kameře. U starého však mám jiné barvy drátků viz. obrázek č. 2. Jedná se o oranžový drátek, hnědý, zelený a modrý. Chtěl bych alespoň připojit novou kameru na stávající drátky, abych nemusel rozbourávat celý barák. Displej bych nechal původní. Můžete mi poradit prosím jestli to půjde nějak zapojit a případně jak? Jelikož já se moc v elektrice nevyznám a počítačový kabel s novým modelem má jiné barvy drátků než ten co je ve zdi. Za vaše rady budu vděčný.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.16 00:06
avatar

Pokud máte kabel mezi kamerou a displejem se čtyřmi dráty a není nikde nastavovaný, pak není problém, má na obou koncích stejné barvy vodičů...pokud je někde svorkovaný (a proto nemáte stejné barvy na obou koncích kabelu), musí přijít na řadu měření...jak daleko je od kamery k monitoru? máte alespoň nějaký jednoduchý multimetr, kde se dá měřit odpor? nebo alespoň baterku jako zkoušečku celistvosti obvodů? a případně vodič v délce kamera - monitor? Pokud ano, budeme pokračovat...pokud nic nevlastníte, pak hledat někoho, kdo to umí...jde zde o propoj čtyř svorek na kameře a monitoru, svorky 1 až 4; svorka 5 a 6 na monitoru je spojena s el. zámkem...jde mimo propoj kamera - monitor; a síťový adaptér ma taktéž svoje svorky (a to pouze na monitoru)...takže vlastně stačí propojit mezi sebou "pouze" čtyři svorky...snad to zvládneme

a ještě mne napadá dotaz - proč jsou barvy vodičů jiné, ta nová souprava byla dodána s nějakým kabelem?


doplněno 30.05.16 06:40:

@tomrs Když nanečisto propojím nový videozvonek tak mi zvoni. Nemůže být chyba v nataženém starém kabelu? Zapojil jste "na nečisto", ale v jaké kombinaci? Komplet nové komponenty? Nebo staré (které) s novými? popište podrobněji, pak budeme řešit třeba ten kabelový propoj...a ještě mne napadá, není problém jenom v kabelu a původní přístroje jsou funkční? Nebo je vadný jen původní adaptér napájení? Jak se choval původní videovrátný?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 18:01

Dobrý den,

mám natahnutý kabel, který má na jedné straně stejné barvy drátků jako na druhé straně. Obrázek první jsou čtyři drátky kabelu, který byl dodaný s novým videozvonkem. Já bych chtěl kameru od nového videozvonku připojit na soustavu stávajících drátků, s tím, že bych si kabel a monitor nechal do rezervy. Když jsem dal stejné barvy drátků na jednom konci na pozice 1,2, 3, 4 a na druhém konci jsem to zapojil ve stejném pořadí jako na začátku, tak telefon mi nezvoní, jen se mi rozsvítí displej, na kterém stejně nic nejde. Když nanečisto propojím nový videozvonek tak mi zvoni. Nemůže být chyba v nataženém starém kabelu?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.