Krycí lišta

Od: Datum: 27.05.16 19:15 odpovědí: 5 změna: 28.05.16 06:52

Zdravím,

řeším jak udělat překrytí spáry u vestavěné skříňky.

Původně jsem tam chtěl dát bílou cca 2mm silnou lištu, která by se pak schovala pod bílé dvířka.
Jenže stěna skříňky + mezera je cca 3cm a nenašel jsem pant který by umožnil takové přesazení dvířek. Takže lišta bude viditelná.

Jak byste vyřešili spáru mezi skříňku a obkladem vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.16 19:22
Koupit nažehlovací pásku s lepidlem, šířka 44 mm, vhodné barvy, přilepit žehličkou nebo teplovzdušnou pistolí i na spáru, a část přečnívající do skříňky ořezat a přibrousit.
doplněno 27.05.16 23:05: Pokud jde skříňka vytáhnout, opáskujte hranu páskou. Potom nechte vyčnívat z roviny podle libosti a spáru kolem dokola upravte spárovačkou použitou na spárování obkladů.
doplněno 27.05.16 23:08: Pokud jde skříňka vytáhnout, opáskujte hranu páskou. Potom nechte vyčnívat z roviny podle libosti a spáru kolem dokola upravte spárovačkou použitou na spárování obkladů.
Závěsy pro naložená dvířka pomohou. Dají se udělat dvířka stejně široká jako skříňka. Páska bude zakrytá.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.16 19:26

To jsem chtěl udělat, jen bych použil plastovou lištu... Ale jak píšu bude pak tahle lišta vidět a to mi moc nesedí.

Datum: 27.05.16 20:08

Panty, který mají takhle velký přesazení jsem ještě neviděl. Když nechceš žádnou lištu, která by byla vidět tak to je skoro neřešitelná situace. Kdyby tam byla minimální spára, řekněme 3-4 mm, šla by zasilikonovat a pak by to bylo v pohodě.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.16 20:15

Samotná spára je cca těch 5mm, ale když se ktomu přičte lamino + nějaký přesah dá to 3cm.

Teď mě ještě napadá varianta, že bych tedy skříňku trochu (3-5mm) ze zdi povytáhl a spáru opravdu vzal silikonem.

Datum: 28.05.16 06:52

Hranu skříňky upravit nažehlovací lištou a mezeru mezi skříňkou zaplnit. Nevím, co trh nabízí.. Kdysi jsem roztřískala nějakou omítku, přesila ji, přidala sádru a disperzi. Kaši jsem nalila do sáčku od mlíka ustřihla roh, pusou jsem naprskala do mezery vodu a tím skoro, cukrářským sáčkem kaši naaplikovala. Mokrým prstem a špachtlí jsem to zarovnala a paráda! Cesta nejmenšího odporu. :-D

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.