Sousedovy včely

Od: Datum: 27.05.16 11:27 odpovědí: 5 změna: 27.05.16 17:24

Dobrý den,

na hranici našeho pozemku stojí sousedův dům, v jehož štítě se zabydlely včely - možná divoké, nevím. Pozemek mezi mým a sousedovýnm domem je tak pro nás nepoužitelný, z včel máme strach. Souseda jsme ústně upozornili, ať si se "svými" včelami něco udělá, ale uplynulo 14 dní a neděje se nic. Ze zkušenosti vím že bezproblémová dohoda zde není možná. Co mohu dělat?

Díky za info.


doplněno 28.05.16 07:27:

Zdravím, včely to asi jsou, ale možná divoké. Nejsem včelař, nepoznám to, ale vosa to není. A fobie taky ne, v přírodě si klidně postavím stan vedle vosího hnízda v zemi. Ale žena, když dostane žihadlo, tak oteče - při jednom, už jsem s ní byl kdysi i ve špitále. Máme vnučku, bydlí s námi, druhá třída - co udělá žihadlo u ní nevím.

A s to alergií - jinak se na věc dívá včelař a jinak amatér, který má pod vlezem včel do baráku auto (Gaz69, což je plachťák který se nedá zavřít) a bojí se tam vléz, protože půl metru nad ním je mračno včel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.16 11:50
avatar

Jako u každého obecného ohrožení,zavolejte hasiče,nebo policii.

JB

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.05.16 11:59
avatar

Víte určitě že jsou to včely? Ty teda nikomu neublíží. Já tady mám také souseda které si zde nasadil včely a já jsem tomu ráda a pozoruji je, jak sbírají pyl. Mám i ovocné stromy a rybízy a tak dál, tak jsem ráda, že tady nějaké včelky jsou. Když je nebudete Vy honit, tak si Vás ani nevšimnou.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 27.05.16 13:29
avatar

To, že máte strach, není vina ani odpovědnost souseda. Někdo jiný má zase strach z žab, pavouků, žížal, ptáků (viz Hitchcockův stejnojmennný film), chlupatých housenek, krav, sousedů, motorových pil, uzavřených prostorů, bouřky, hloubek, výšek...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 27.05.16 14:54

Zdravím, v tom výčtu ještě chybí alergie na včelí žihadlo. Zpravidla o tyto roje nemají včelaři moc zájem, kvůli obavy z infikace vlastního roje, ale třeba už to soused řeší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.16 17:24

Ahoj Jiří z Olomouce.

Tvůj problém bude nejspíš fobie ze včel. Se včelami to funguje tak, že když stojí úl na zahradě, stačí pár metrů volné plochy před včelínem a po pár metrech včely nabírají dostatečnou odletovou a příletovou výšku. Potom nevadí životu na sousedících zahradách a v domech. Tak, jak je to? Jsou to vůbec včely?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.