Odstranění dlažby

Od: Datum: 26.05.16 12:34 odpovědí: 3 změna: 26.05.16 22:22

Ahoj. Přestěhovali jsme se do nového bytu ve starší cihlové zástavbě a potřebovali bychom položit jednolitou plovoucí podlahu. Jenže na jedné části, (zhruba 3 m2) jsou dlaždice a odskok od zbytku podlahy cca 3cm. Chtěli bychom dlaždice odstranit i s tím - asi betonem - co je pod tím. Nemáte někdo nějakou zkušenost nebo radu jak na to? Myslíte, že je na to potřeba stavební povolení? Předem moc děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.16 16:40
avatar

Povolení není třeba, ale sekání bude docela dřina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 16:47
avatar

Co je na to potřeba? Chuť do práce ,mít na to sílu a pak ještě i vhodné nástroje,paličkou a majzlíkem to bude moooc bolet,moooc velká dřina!Nejlepší nějaké pořádné sbíječka (elektrické kladivo) a poté ještě povolení na zábor chodníku či kusu trávníku a pkd možno (ulehčení práce ale pár kaček navíc,pkd nejde o vesnici!) kontejner do kterého budete vozit suť,stav.kolečko beru téměř jako samozřejmost!

Budete zasahovat do statiky budovy ( dělat-borat nosné části) ,zasahovat (měnit)vnější vzhled? Pokud ne stav.povolení netřeba,jen pokud jde o BD tak alespoň upozornění pro sousedy (předpoklad je byt v OV),jinak žádost na družstvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 22:22
avatar

Majzlík+kladivo a vyzkoušet. Je možný, že to je lepeno na ochozenou, mastnou podlahu a půjde to sloupnout (skoro) samo. Ten "beton pod tím" bude nejspíš lepidlo na dlažbu a bude držet víc na těch dlaždicích, tím je to méně pracné. 3 metry jsou tři krabice dlažby a pytel lepidla, takže ani toho odpadu zase tolik nebude. Ale dokud to nevyzkoušíte tak koukáme do křišťálové koule.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.