Plynový kotel se zásobníkem fce

Od: Datum: 26.05.16 09:55 odpovědí: 1 změna: 26.05.16 11:43

Rodiče si pořídili rodinný domek, ve kterém je plynový kotel zásobník ovladač. Ke kotli nebyla žádná dokumentace. Ještě než dohledám návod. Prosím, mohl by mi někdo ve stručnosti vysvětlit, jak kotel se zásobníkem a ovladačem funguje. Je rozdíl když teď je potřeba pouze na ohřev vody a ne i na vytápění? Rodiče jsou sami a mají malou spotřebu, má to vliv na např připojení zásobníku? Co nastavit na kotli a co na ovladači? Jsou potřeba pravidelné revize kotle např. kvůli pojistce? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 26.05.16 11:43
Kotel se zásobníkem funguje jako klasický bojler. Tedy ohřívá svoji kapacitu pro okamžitou spotřebu. Pro dva s malou spotřebou je z toho důvodu možná výhodnější průtokový kotel, jenže ten nemáte.
Nevím, co máte za typ, ale v tomto období asi kotel spouštět ohřev vody pro vytápění nebude, chcete li mít jistotu, hledejte nějaké nastavení pro letní provoz, nějaký obrázek sluníčka apod.
Pokud budete regulovat pomocí ovladače na zdi, tedy termostatu, nastavte libovolnou teplotu pod 15 stupňů, méně snad v domě mít nebudete a termostat tedy ohřev vody pro vytápění nesepne.
Pravidelné revize kotle a spalinové cesty potřeba jsou, zejména kvůli bezpečnosti, spojené s vyčištěním a seřízením kotle i kvůli úspornějšímu provozu. Zároveň i kvůli pojišťovně, která by kvůli chybějící revizi mohla krátit případné pojistné plnění.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.