Nechat vymrznout stavbu

Od: Datum: 22.05.16 22:54 odpovědí: 9 změna: 23.05.16 19:50

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je dobré nechat hrubou stavbu přes zimu nechat vymrznout než začnu s vnitřními pracemi?, letos chci kopnout a postavit hrubou stavbu se střechou, jedna se jen o maly přizemní RD (nizkometrážní 3KK) na pozmeku.

Popadají mě i myšlenky, rovnou provést rozvody elektriky/vody, vnitřní příčky, vnitřní omítky, a hrubé podlahy (izolace,beton), osazení oken a dveří (prozatím bez maleb, SDK stropu, dlažeb, fasády)

Záměr: postavit a celé to nabídnout trhu k prodeji a za tržbu chci jiné bydlení (v této variantě bych nemusel příjem z prodeje i dokonce danit, pokud.li se zisk z příjmu z prodeje nemovitosti použije na své další bydleni), prostě nevhodná koupě stavebního místa i když v celkem dobre lokalitě.

Díky za nazory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.16 23:05
Z čeho dům bude? V dnešní době nemá vymrzani stavby moc význam. V lepidle a cihlach tolik vody není, takže to se stavbou nic neudělá.
Jinak co se týče prodeje novostavby, tak o tom si myslím své :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hradveveri
Datum: 22.05.16 23:23

Projektant to zatím navrhuje, možna bych mohl kopnout v září, navrhuje 40cm broušené heluz, ale ja chci ytong lambda 375 + zateplení vatou, tak ještě nevím co se z toho vyvrbí. Tak ok, to je fajn, že by se extra nijak nemuselo.

Jak to myslíte, s tou novostavbou? Měla by se prodat snadněji, než např. starý dům, který potřebuje rozsahle opravy?

Od: paw®
Datum: 23.05.16 09:40

Kdyz to chcete prodat, tak at to ma nejaou pridanou hodnotu za rozumne penize. Takze treba cihla 30cm+20cm EPS. Nebo primo 175 VPC +20cm EPS. A muzete argumentovat vybornou akumulaci bez nutnosti venkovnich zaluzii.

Pokud to mate na prodej, tak bez vymrzani Jedine, v cem je hodne vody jsou omitky a poterove betony (anhydrit).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 09:42
avatar

Dobry den, jen poznamka ke zdivu. Zda se mi zbytecne silne. heluz 40 nejspis bez zatepleni. Neni lepsi jit do 30cm + 15 - 20 zatepleni? Pasivni dum se bude i lepe prodavat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 10:26
avatar

Každopádně nechat vymrznout stavbu smysl má. Je dobré nechat vše si sednout. Dneska je trend dělat všechno rychle a najednou. Ale pokud to nenecháte alespoň přes zimu sednout a hned vymalujete, vykachličkujete, budou se vám dělat trhliny na omítkách, budou se vám trhat spáry u obkladaček ve spojích atd atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 13:17
avatar

Souhlas, "vymrznutí" nemůže být na škodu.Vámi popsané problémy se nemusí projevit hned a výrazně, ale s vysokou mírou jistoty se drobné problémy toho typu během let objeví. Na druhou stranu - takové zimy , jako byla ta loňská asi nic moc nezmění ( stavba "nevymrzne" ), přesto bych ( pokud je to možné ) nespěchal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 19:50
avatar

samurraj - My barák nechali vymrznout a popraskaly nám stejně omítky všude, dokonce i dlažbá v podkroví. Nevím tedy proč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 14:53
avatar

Vymrznutí stavby je přežitek, páč dneska jsou jiné materiály a jiné mrazy. Dříve se stavba přerušovala, páč všude byla voda, zedníci v zimě nepracovali.

K Vaší skladbě obvodových zdí mám výhrady, co do tloušky zdí, ale je to jen Vaše rozhodnutí, jak kvalitně stavět, po staru či moderně, či ekonomicky?

Každý materiál má své plusy a mínusy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 15:31
avatar

V dřívějších dobách jsem pozoroval zastavení stavby v zimě.Zedníci postavili dům,provedli vnitřní omítky a střechu a práce se zastavily.Uvnitř domu hořely koše s koksem.Proč asi.Aby se zdivo vysušilo?Nikoliv.Vápenné malty i omítky pohlcovaly chtivě oxid uhličitý z koksu a rychle tím tvrdly.Do jara byly malty i štuk kamenné.Na jaře vyschla zbylá voda a mohlo se pokračovat.ŔEKLO SE,DÚM PŘES ZIMU VYMRZNUL.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.