Soused brání rekonstrukci

Od: Datum: 22.05.16 10:45 odpovědí: 16 změna: 13.06.16 11:46

Dobrý den, mám dotaz...

v bytovce nám opravují na chodbě rozvody. Rekonstrukci odsouhlasili na schůzi krom dvou nájemníků všichni. Jsme bytové družstvo. Soused, který rekonstrukci neschvaloval, podal TO na neznámého pachatele, že prý je zakázka předražená a že to tak nenechá. Nicmén i přes tyhle jeho výlevy rekonstrukce začala. On teď řemeslníkm dělá z pracovní doby peklo. Každý den jim stojí za zadkem a pořád je slovně napadá, fotí si je a vyhrožuje jim policií, apod. Řemeslníci už odmítají v takovém prostředí pracovat a já se jim nedivím, Prosím o jakékoliv rady opřené o konkrétní zákony, jak sousedovi zavřít už tipec, aby byl klid. Dělá tu zlou krev a jen problémy, domluva není možná.


doplněno 22.05.16 11:58:

Oprava, nejsme BD ale SVJ.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jh®
Datum: 22.05.16 10:56
avatar

Tak ať policii zavolají řemeslníci (firma), že jim soused brání v práci. Spolu s bytovým družstvem. ;)

"Dobrý" soused, když se povede, to je radost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kulda*
Datum: 22.05.16 11:05

A nelze na něj podat taky TO? Ale z jaké věci? MYslím si, že kdyby mu došla obálka, že by se zalekl a vykašlal se na to..Mě jen napadá to, že si fotí ty řemeslníky, což podle občanského zákoníku pokud nemá od nich svolení, je protizákonné?!

Od: jh®
Datum: 22.05.16 12:07
avatar

Nechť se SVJ informuje, jak se může bránit. Otrava byl přehlasován, musí se podřídit.

Tu policii jsem myslela tak trochu jako vtip, ale je možné, že kdyby uviděl dva uniformované statné chapíky, tak by vzal zpátečku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 11:43
avatar

Pokud je váš dům družstevní,tak by rekonstrukci mělo provádět družstvo firmou,kterou samo vybere.Družstevníci do toho mluvit nemohou,dům je vlastnictvím družstva,které zodpovídá i za správnost vynaložených nákladů.Ty schvaluje představenstvo.Jednotlivého družstevníka,který ohrožuje průběh prací,může i potrestat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kulda*
Datum: 22.05.16 11:57

Tak pardon...prý jsme společevství nájemníků. Byty dřív byly města a museli jsme je odkoupit do osobního vlastnictví. Nevyznám se v téhle terminologii, tak se ještě jendou omlouvám za nepravdivé info

Od: hk
Datum: 22.05.16 13:25

Víte, po té, co vyplynulo z debaty, že ani nevíte, komu patří byty/dům, mám pocit, že ten soused, co brání rekontrukci může mít i pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kulda*
Datum: 22.05.16 21:17
Byt je rodicu ja se nikdy nestarala o tyto veci. Jen me ted zajima, jak se lze branit v tomto pripade.
Od: jenda2
Datum: 13.06.16 08:30

Pokud byla schválena rekonstrukce, musely předcházet nějaké opakované opravy atd. Vždy se najde nějaký magor, co rád nesouhlasí proti ostatním. Kdyby se opravy neprovedly a byty by zůstaly bez energií, co by asi tak soused dělal? Smál by se jim, že to měli udělat včas.

Jeho jednájí spadá do oblasti Přestupkového zákona. Stačí zavolat na městskou pilocii nebo Republikovou policii, která jej vyzve k zanechání svého jednání a popř. zahájí přestupkové řízení.

Jen se divím, že ti řemeslníci nechají na sebe kálet. Běžně by měl modrou čelist a nikdo by nic neviděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:21
avatar

já bych mu dal po hubě *cert* ale to u vás asi nepude

tak bych skusil toto :napsal bych sousedovi doporučený dopis s dodejkou kde by bylo napsáno že práce byly většinovým hlasováním schváleny a že jestli nepřestane se schválnostmi a zdržováním tak na něj podám patřičnou žalobu s tím že budu po něm chtít uhradit vzniklou škodu a napsal bych tam i částku a podepat se jak za svj tak i za firmu *palec*

a k zajištění důkazů bych si jeho jednání začal natáčet na video *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kulda*
Datum: 22.05.16 13:50
To me prave napadlo take, ale jde mi prave o formulovani te patricne zaloby. Nevim za co presne bysme ho mohli popotahovat respektive jakeho trestneho cinu se dopousti s ktery zakon porusuje. Nemohu nic takoveho dohledat.
Od: asd1
Datum: 13.06.16 11:44

Brání odsouhlasené rekonstrukci a tím způsobuje škodu. Ta jde vymáhat.

Zavolejte policajty že vyhrožuje dělníkům a ohrožuje je při práci, měli by mu to vysvětlit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:59
avatar

I ve společenství vlastníků platí zákony.Dům v majetku vlastníků řídí výbor,zvolený z vlastníků.Ten má podle stanov schválení,použít finance z fondu oprav,jinak rezervního fondu,podle svého uvážení, do určité hranice.Nad ní pak o výdajích rozhoduje schůze vlastníků.Pokud souhlasí 75 % účastníků,pak je o investici rozhodnuto-Lze protestovat jen s pomocí soudu,ale moc si protestující nepomůže.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.06.16 09:13

Každý den jim stojí za zadkem a pořád je slovně napadá, fotí si je a vyhrožuje jim policií.

Takže klasický prudič. Jak se vyhrožuje policií?

Jako trestný čin absolutně neprůchodné. Jako přestupek tam sice šance je, ale malá. Hlavně se musí bránit ale řemeslníci, proti kterým toto jednání směřuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 11:07

Pravděpodobně nejste sružení nájemníků, ale vlastníků bytových jednotek. Poslat doporučený dopis s dodejkou, že rekonstrukce probíhá na základě výběrového řízení, do kterého měl šanci se přihlásit nebo doporučit levnější firmu. Této možnosti bohužel nevyužil, ale má šanci v dalších etapách, kdy SVJ uvítá iniciativu, snížení ceny a pokud si to s doporučenou firmou smluvně ošetří, tak i jeho dozor.
Pokud ale bude nadále narušovat průběh probíhající rekonstrukce, tak pro SVJ ze smlouvy vyplývají sankce za zamezení přístupu na staveniště, které bude SVJ následně vymáhat po tomto členovi. Případně bude SVJ nucena zajistit na vlastní náklady ostrahu staveniště, aby pracovníci dodavatele nebyli napadáni a i tyto náklady po něm bude požadovat v občanskoprávní žalobě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.06.16 11:37
avatar
Doplním tonduc
Nezapomeňme také na bezpečnost, nejen samotných pracovníků, ale také okolo jdoucích a toho prudiče.
Mně kdyby při práci rozptyloval a případně mi překážel nějaký protiva, na kterého musím dávat pozor, dvakrát bych ho upozornil, že překáží, vystavuje se nebezpečí úrazu svého nebo i mého. Potom bych na něj zavolal třeba zadavatele práce,domovníka, případně stavební dozor, svědky jeho konání, udělal záznam do stavebního denníku, pokaždé, když by otravoval. A co se týká policie, spíše by přišla na moje zavolání, než na jeho.
.
Nejsem na rvačky, ale zřejmě by mi kolegové dosvedčili, že spadl ze schodů proto, že nedbal našich upozornění na bezpečnost a zamotal se do našeho materiálu... Byl rozčílený a nedával pozor...
Proti focení a filmování bych se ohradil. Pokud by nepřestal, fotil bych i já jeho s upozorněním, že to bude použité jako důkazový materiál.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 13.06.16 11:46
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.