Voda ze dřezu neodtéká - odpad je čistý

Od: Datum: 20.05.16 21:40 odpovědí: 35 změna: 05.06.16 16:48
avatar

V kuchyni mi z dvoudřezu neodtéká voda. Od každého dřezu je trubka k T které je napojené na sifon. Od něj jde trubka do zdi. Ve zdi je odpad jen 30 mm, od dřezu jdou 40 mm trubky. Dělal mi to instalatét. Okem je vidět že trubka od sifonu jde nepatrně, ale fakt nepatrně do kopce. Předtím jsem tam měl jednodřez. Voda odtékala normálně. Dnes jsem oddělal linku a zkoušel to prolít/pročistit perem přímo do trubky ve zdi. Voda odtékala úplně normálně. Líp ani týct nemohla. Když sem vše zas napojil zpět, voda skoro neodtákala. Odtéka, ale "děsně" pomalu. Setkal se s tím někdo? Neví někdo co s tím? Může to být tím napatrným sklolem (opačným) odpaní trubky od sifonu ke trubce ve zdi?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.16 21:53
avatar

no ten sifon neni sifon, ten zahyb to cele brzdi, ta rovna trubka uz to nezabrzdi, ikdyz rychlosti neprida... cele bych mu to hodil na hlavu a koupil si harmoniku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 22:07

někde ve zdi to bude ucpany

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 22:13
avatar

Kdyby to přece bylo ve zdi ucpaný, voda by neodtékla. Psal sem že sem měl oddělanou linku, měl sem na trubce do zdi nasazenou L trubku, lil do ní z hrnce vodu a krásně to frčelo.

Datum: 20.05.16 22:10
avatar

Je to origoš (jako ten sifon co není teda sifon) k tomu dřezu. Nakonec, u klasickýho sifonu je zlom přece ještě větší a odtéká to normálně. Budu mu muset zavolat/reklamovat to.

Datum: 20.05.16 22:39

tak zavolej toho co ti to dělal pokud ti to bez toho sifonu teče dobře tak je problem s nim

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 22:50
avatar

klasicky sifon ma zlom jeste vetsi, ale obsah, tudiz i odpor, ma minimalni, v tom vasem ropovodu je nejmin cele pivo vody :) ktere se musi vahou vytlacit a pak jeste po rovince...
Jinak ja mam dokonce 2 sifony za sebou pod drezem, jinak to neslo(resp bylo to nejjednodussi reseni).. a odteka to perfektne

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.06.16 22:33
avatar

Radíš pěkné hovadiny, zopakuj si fyziku a nech si poradit od nějakého starého instalatéra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 23:13

Tá trubka medzi kolenom a T-kusom sa dá predsa prestaviť,tak to tam skráťte koleno pôjde hore a zaroveň si spravite aj spád od kolena do steny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.16 23:34
avatar

Ta trubka mezi T kusem a tím 180 stupňovým kolenem už zkrátit nejde. Byla řezána ale víc to nejde.Je na ní matice která je přišroubovaná k tomu kolenu. Víc to nejde protože na trubce (od T kusu) je vstup pro odpad na pračku nebo myčku. Nejlepší řešení je asi koupit flexinu. Předtím ale zavolám tomu instalatérovi. Když sem chtěl tu flexinu hned tak mi řekl že je to na nic, prý se to furt ucpává (vím že to není pravda) a řek mi proč si tam nedám ten sifon. V duchu sem si říkal jakej sifon. Sifon je sifon, tohle je přece jen obyčejná U trubka.

Datum: 21.05.16 00:16
avatar

...sifon je prostě "vodní uzávěr" , není podstatné jak je technicky proveden, naopak ,myslím,že Učko je méně náchylné k zanášení nebo ucpání, než sifon v klasickém provední.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 23:21
avatar

Podle mého názoru je problém právě v tom, že odtoková trubka stoupá mírně vzhůru ( má opačný sklon). S ohledem na vodorovnou hladinu pak stoupání té odtokové roury způsobuje prakticky zmenšení průřezu, protože odtékající voda musí nejprve převýšit stojící vodorovnou hladinu v zešikmené trubce, pak teprve začne odtékat dále. Podle situace, kterou jste popsal je to jediná příčina pomalého odtékání vody ze dřezu. Doplním ještě jednoduchý náčrtek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 23:43
avatar

Taky si myslím že to může mít nepatrný vliv, ale nepatrný/skoro žádný. Řek bych že vodu nejvíc brzdí to 180 stupňový koleno. Předtím jsem tam měl cca 3 kolena - 90 stupňový. Že voda neteče do kopce ví každej. Tohle je ale fakt nepatrný, ale okem je to vidět. Nakonec, flexibilní hadice sou i do U. Tzn. že to jde dolů, pak nahoru (do kopce) a odtéká to normálně.


doplněno 21.05.16 00:04:

JO, ještě mi ten instalatér říkal (není to žádnej b...c, dělá to jako OSVČ přes 20 let, to by dávno nežil) že prý když není odpad dlouho v provozu tak se v trubkách ve zdi vytvopří jakýsi "film". No, já ten odpad v provozu neměl asi 1/2 roku, ale to by "selským rozumem" přece nemělo mít vliv. Jde přece o to zda je trubka čistá/průchozí.Taky sem kdesi cosi četl o vzduchu v potrubí. Jednou (je to snad 10 let). Odpad tu byl vždy. Nebylo na něj ale nic připojeno. Bylo to tak cca 3 roky. Pak jsem připojil dřez ale ten mi vůbec neodtékal. Napustil sem plný dřez, odešel do práce, když sem se vrátil dřez byl pořád plný. Kdosi mi poradil průraz zvonem (ale třeba i 1000 x, ne párkrát zapumpovat), doku nebude vír. Předtím sem zkoušel krtky a pod. Nic. Když sem dělal tím zvonem (snad víc jak 500 x) najednou to to zabublalo, a začlo odtékat, jasně byl vidět vír. To jsem tam měl ale jen 90 stupňový kolena, na 180 stupňový. I když ty 90 byly asi 3, myslím že to není tak hrozný jak jedno 180 stupňový. Čím víc kolen, tím horší.

Datum: 21.05.16 00:07
avatar

Bohužel, každý milimetr převýšení té trubky ( s opačným sklonem) zmenší světlost - průtočný průřez pro volný odtok vody z té trubky. Samozřejmě, že nedojde k "uzavření" odtoku, ale tento odpor v rouře musí být překonáván vahou vodního sloupce vody odtékající ze dřezu ( převýšení hladina oproti oné rouře). To pak má zásadní vliv zpomalení průtoku dotyčnou rourou. Pak bude voda z plného dřezu odtékat ještě "slušně rychle" , ale se snižujícím se převýšením hladiny bude odtok stále pomalejší a pomalejší, až bude ve dřezu voda jen "na dně" bude odtékání "velmi, velmi pomalé".Čím delší bude tato skoro vodorovná trubka , tím výraznější bude ten problém s odtokem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaa
Datum: 21.05.16 06:14

Tak tu 180 namontujte obráceně. Tu kratší na T kus a druhý na trubky do zdi. V sifonu bude sice více vody, ale ta trubka ve zdi bude z kopce. Dělám to taky tak, když je odpad ve zdi vysoko. A tu flexi trubku bych taky neradil. Je to líný a ucpává se to. To měl pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 09:05
avatar

Nějak to nakoumu. Ta 180/U trubka otočit nejde, nesedla by na tu L tubku která jde do zdi. V každým případě dík, su rád že to není ve zdi ale v trubce pod dřezem. Teď sem to ještě schválně zkoušel. Do tý L trubky která jde od U trubky sem lil vodu (samozřejmě sem to musel obrátit, hrdlem navrch) a voda normálně odtékala. Myslím/vím že hlavní zádrhel je v tom U koleně a je na něm nasazena L trubka. Hrdlel dolů, myslím že to má taky trochu vliv. Potom voda neodtéká.

Datum: 22.05.16 14:12
avatar

Hledal jsem na webu "výpočet odporu potrubí". Projektant rozvodů topení rozebírá toto téma ve vztahu k používaným novým plastovým součástem (fitinky byly dříve klasicky kovové - ocel, mosaz). Jako problém tam uvádí ostré vnitřní hrany a zvlášť vysoký koeficient pro výpočet odporu v potrubí uvádí pro tvarovku T. ( Vyjadřuje se v tom smyslu, že tvarovka T výrazně zpomaluje rychlost proudění kapaliny, násobně více, než koleno, učko apod. Pokud tam byl solo dřez, zřejmě jste tam T -ečko neměl).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 16:16
avatar

JJ, to je stará věc. Čím víc kolen tím horší. Je jasný že když tam byl sólo dřez tak pod něm byl hned sifon a nějaký koleno (cca 3) k odpadu ve zdi.To T od dřezů tam být musí. I kdybych dal pod každej dřez sifon stejně to pak musím spojit, do T. Ten hlavní odpor dělá to U a hned nad tím to koleno. Dělal sem test: To T to nějak nebrzdí. Pokud sem povolil matku u U kterou je spojený L koleno voda hned vytekla. Musím spojit od T (harmonikou) k trubce do odpadu a pofrčí to.

Od: jenda2
Datum: 23.05.16 10:34

Nutíte odpadní vodou vytláčet vodu ze záhybu. Nejsem instalatér ale tak blbě bych to nikdy nemohl udělat. Voda má jít ve spádu nejkratší cestou pryč přes sifon, k zamezení zápachu. Tady sice zápach je zamezen vodní bariérou ale ve spodní části máte ideální místo na shromaždování zbytků mýdla. Máte tam dost prostoru na sifon do zdi a krátkými trubkami společně do sifonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 19:51
avatar

Ta U trubka s L kolenem, vše napojeno na T, pod tím byl ještě kousek trubky (spjuje dva dřezy) byla součástí dřezu. Dnes sem to vyhodil a dal harmoniku. Problém je v tom že ani ta harmonika nepomohla. Mají vysoká hrdla takže sem hrdlo musel uřezat. Voda jde teď spádem ale pořád neteče. Už nevím co s tím. Psal jsem to posledně - měl jsem uddělanou linku, na kousek trubky který jde ze zdi sem nasadil L trubku a lil tam vodu, valila jak ... ale teď to zas stojí, nevím.


doplněno 23.05.16 20:10:

Ještě mě napadlo (jestli by to pomohlo) koupit pod každej dřez sifon, spojit oba T a harmonika do odpadu. Mám to totiž blbý. Odpadní trubka je skoro ve stejné výšce se spodkem dřezu, no, nejmíň 20 cm pod dřezem. Přinejhorším odtáhnu linku, (je tam kantka) trubka je hned za omítkou a budu se muset k ní dostat a udělat odpad níž. Předtím to teklo normálně. Je možný že linka byla o něco vyšší a voda teda měla větší spád, zase si ale vzpomínám že dřez tam byl určitě hlubší, ale měl sem tam sifon.

Datum: 24.05.16 09:54
avatar

To co máte na obrázku nemůže fungovat. Chybí tam právě ten sifon. Takto veškerá voda vyteče do odpadu a bude to smrdět. Šlo by tou harmonikou vytvarovat i sifon ale podle mě je lepší tam k tomu T přidělat originál sifon a alespoň Vám to půjde lépe čistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 11:16
avatar

Ten ospad nesmrdí, v kuchyni. Vím ze zkušenosti. Ale dole v bytě (bydlím v RD) je to na dřez napojenoi zrovna tak, hned hadice a do zdi - má to ale daleko větší spád. Teď jsem to zkoušel se sifonem, od umyvadla, umyvadlo mám oddělaný. Mezi T a safon sem dal trubku, od sifonu napojil harmoniku. Bylo to stejný. Je pravda že v sifonu je přilepená trubka. Kdyby tam nybyla, byl by sifon nejmíň o 5 cm výš.

Datum: 24.05.16 11:41

Zkuste odpojit z obou dřezů kolena i s T-kusem a napojit pouze jeden dřez na harmoniku přímo do odpadu. Pokud to bude odtékat, měly by potom odtékat i připojené 2 dřezy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 15:25
avatar

Problém je v tom že tohle sem taky zkoušel a nic. Harmoniku sem napojil hned na dřez. Tenkrát byl ale odpad ze zdi jinak zapojen. Nyní je ze zdi trubka (prasklá) na ní ještě jedna/asi 15 cm dlouhá. Okem je vidět že jde nepatrně, ale moc nepatrně dolů. Na ní mám nasazenou další trubku. Skrz harmoniku.Harmoniku bych do tý trubky nestrčil. Budu to muset celý znovu rozdělat a odskoušet.

Datum: 24.05.16 12:20

Zkousel jste jestli odtekaji samotne drezy, kdyz je odpojite od zdi?

Nam se stalo, ze v podobnem spojeni byla v tom T kusu hrouda hnusu a ta se posouvala podle toho odkud to teklo ...

Jinak na takovem spojeni by se mi spis libilo Y spojeni nez T, ale na to vzhledem vysky odtoku nemate moc misto.

http://www.svetvody.cz/storag…3630797/?x=450&y=450&type=fit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 15:30
avatar

Dřezy odtékají normálně, potrubí je čistý, je to nový. Když to odpojím, dám pod T kýbl, napustím vodu je to hned pryč. Štve mě že předtím to odtékalo normálně, teď ne, je to jinak zapojený. Předtím sem měl jeden dřez, pod ním sifon, a z něj cca 2 - 3 kolena k odpadu.

Datum: 02.06.16 08:32

Koukám, že řešíte úplný rébus.do kterého přispívá dost lidí, nezávidím vám to. Ti hlavní diskutéři, kteří mají ve vínku stavební obory jaksi mlčí, i když často se motají do všeho možného, což je určitě ve vašem případě na škodu. Nejsem odborník, ani instalatér, ale možá by nám bylo ku prospěchu věci, kdy by jste nafotil ty vaše dřezy - klasicky shora, aby bylo např. vidět, zda oba dřezy mají přepad - a tedy zároveň odvětrání, a nebo alespoň slovní vyjádření.. protože už jsem viděl opačný případ. Druhý dotaz mám, zda vývod pod tím "T", je odvětrání, nebo zcela ucpaná přípojka pro myčku? Pokud je to to druhé, tak, je to asi blbě.., podle mne asi máte chybu v celkovém systému zapojení odpadu., nemyslím si, že u staré kuchyně, jste měl takto zapojené stejné dřezy. Držím palce, snad nerozmlátíte kalačem celou linku..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 19:33
avatar

Předtím tam byl jednodřez, s klasickým sifonem. Odtékalo to úplně normálně. U dřezů přepad není. Ten sifon už tam není, mám tam harmoniku. Je tam fotka, je to napojený hned na to T. U toho sifonu to bylo na myčku a pod. Ucpaný. Tak to má být, kdybych to oddělal, vyvalila by se voda. Nevím, zkušel sem babský rady, ocet se solí, sodou. Nic.Zvon taky nic. Jediný co mě napadá koupit pero s nějakým "hrabákem" (aspň 1 cm) ty ostatní, to je tak na vypíchnutí oka, oddělat linku a zkusit to protáhnout.

Datum: 02.06.16 09:56

Mě by spíč zajímalo za jak dlouho ta voda z dřezu skutečně odteče.

Zkuste do něj nalít 5l vody a stopněte jak dlouho to trvá.

Tím že lijete vodu přímo do trubky ve stěně, tak pochybuju že se Vám povede najednou nalít takové množství jako když se začne vypouštět dřez.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 19:54
avatar

OK. Zkusím, potom napíšu výsledek. Ale 5 L bude cca nejmíň 1/2 hodiny a víc.


doplněno 02.06.16 20:01:

Tak teď su z tohu jelen. Přestal sem se tomu věnovat protože sem dělal koupelnu. Jen tak sem to teď zkusil, teče to o hodně líp než předtím ale furt to není OK. O když to jde z 50 (dřez) do 30 ve zdi. Ale tak to bylo i předtím.

Od: honzajs122
Datum: 02.06.16 07:40

A ta stoupačka, do který to teče má odvětrání? Jestli ta voda z dřezu nevytváří ve zbytku odpadního potrubí přetlak (hrne před sebou vzduch), který musí překonat? Když to otevřete do zdi a lejete tam vodu, není tam přetlak, vzduch uteče a voda teče ...
Podobně to mám zapojený na dvojdřezu a teče to bez problému, a to je tam i boční přívod z myčky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.16 19:38
avatar

Tak ty odpady budou nějakpropojený,ne? Kuchyň, koupelna. Odvětrávání na střeše je. V koupelně to normálně valí, dřív to teklo i v kuchyni. Ale když sem tam dal tenkrát tu linku s jednodřezem, voda neodtékala vůbec. Odešel sem do práce (napustil sem sem dřez), po příchodu byl dřez plný vody. Nakonec mi kdosi poradil zvon, Prý ne 10 x ale třeba i 1000, Já to dělal rozhodně víc jak 500x, vím že najednou to povolilo, vír a bylo vyhráno, voda odtékala. Problémy s tím mám až teď co sem dal novou linku a dvoudřez.


doplněno 02.06.16 19:52:

Dejme tomu že odvětrávání nemá. Těžko říct. Ale řek bych že má. Co mi to dělalo kdysi sem psal, pomohl ten zvon. Kdyby tam byla bublina (zdá se mi to nejpravděpodobnější), potrubí ve zdi ucpaný na 100% není (předtím to teklo krásně, asi 1/2 roku byl odpad )plně mimo provoz) dá se tý bubliny/vzduchu nějak zbavit? Instalatér mi řekl že když se odpad delší dobu nepoužívá že se tam vytvoří jakejsi "film". Nevím co tím myslel.

 

Datum: 04.06.16 22:30
avatar

Ten odpad je udělaný rozhodně dobře, až na ten spád a další problém je odpad prům. 30 ve zdi.Ale takto je to uděláno z technického hlediska a pohledu instalatéra správně, žádný dobrý instalatér vám tam nedá harmoniku, to dělají hodně velcí amatéři-větší "prasečina", než harmonika snad není...Nemluvě o těch fotkách, kde ta harmonika ani neplní sifonový efekt.Já osbně bych to předělal HT, aby to mělo dostatečný spád a ještě bych upozornil, že když je dvojdřez a vypouští se voda jen z jedoho,druhý by měl být zazátkovaný, protože jinak se podstatně zmenšuje podtlak, který snižuje rychlost odtoku. Musím se pousmát těm radám, že je to špatně udělané a že by tam měl být jen sifon nebo dokonce zmiňovaná harmonika.Na to může příjít opravdu jen nějaký "pseudoinstalatér"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 07:29
avatar

No, instalatér mi řekl že harmonika je na 2 věci. Ale přece nemusíte mít sifon aby to odtékalo. Navíc, teď sem to dal jinak (ale stejně to neteče). Pod ten T kus sem našrouboval ten původní/original sifon co byl o dřezu a od toho harmoniku. Dostat správný spád je těžký. Pokud se podíváte na fotku, vidíte že odpadní trubka ze zdi je dost vysoko, o něco níž než končí dřez. Myslím si že kdyby byla trubka ze zdi níž tak by to mělo dostatečný spád. I teď ta harmonika je malinko do kopce.Myslím/vím to že tohle ani není klasický sifon. Má to dost velký zlom/U a hned na to ta hormonika která je tam pod úhlem 90 stupňů. Předtím tam byla umělohmotná trubka s kolenem od sifonu. Co myslíte tím HT? Trubky? Možn¨á by bylo nejlepší místo tohoto "sifonu" koupit klasickej sifon (dělají se i sifony na dvoudřezy) a od něj to zapojit. Navíc, když to předtím odtékalo tak to krásně "brkalo" (dost nahlas) když voda odtekla a odpad nasával vzduch. Ale teď je to němý. Voda odteče (hodně pomalu) ale já nic neslyším.

Datum: 05.06.16 08:22
avatar

HT jsem samozřejmě myslel odpadní HT systém, který se používá již dlouhá léta po novoduru,který se lepil. Ale věřte, že to tím malým spádem nebude, protože pokud je odpadní trubka ve zdi normálně průchozí, tak podle zákonu fyziky spojených nádob vám voda z dřezu odteče, ale díky vysko položené trubce od sifonu vám zbytek vody zůstane v ní díky nižší hladině. Ale jak jsem již napsal má to vliv jen z hlediska hydrodynamiky, takže voda odtéká pomaleji. Já bych postupoval takto: Nejprve odpojte přívod do zdi a vyzkoušjte znovu průchodnost tím nejjednodušším způsobem, tz. , že vezmete hadici, napojíte na vodovod zasunete do odpadu ve zdi a vyzkoušíte průchodnost (pokud neodtéká ideálně, tak etemovat hadrem hdici v odpadu a třeba 5 minut tam prát nejlépe horkou vodu.(Dost často to pomáhá lépe, než čistící pero, kterám se nikam daleko většinou nedostanete. Pokud je to průchozí, pokračuji dále, tz., že bych to celé předělal a dal tam sifon pro dvojdřezy, jak jste psal (ten odpad ve zdi není zas tak vysoko, aby to nešlo řešit) a nebo bych tu sifonovou část trubek (HT kolenem 40/87,5 st, přesuvkou 40 aznovu kolenem)zvedl, abych se dostal nad úroveň odpadu ve zdi.A znovu se ptám, vyzkoušel jste to vypouštění vody s druhou zavřenou zátko, jak jsem psal v minulé odpovědi? Divil byste se, co to dokáže udělat. Vyzkoušejte vše , jak jse vám napsal a dejte vědět. Držím palce. Kdybych bydlel někde poblíž, rád bych vám to předělal.Někdy se přesně těžko radí jen podle popisu a fotek, ale myslí, že ty nejdůležitější zkušenosti a poznatky jsem vám předal a že to zvládnete sám k vaší spokojenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 16:48
avatar

To mám v plánu vyzkoušet znovu/protáhnout ten odpad vodou ve zdi. Na odšroubovanou bateii/závit pasuje hadice z pračky. Pokud nasadím hadici na studenou,dám do odpadu, pustím vodu a poteče to normálně (počítám s tím) tak to musí být ve zdi OK. Nakonec, ten dřez/odpad se nějak zvlášť nepoužíval, ucpat se nemohl. Su si jistej že je to v tom zapojení. Když sem tam měl jednodřez, byl tam klasickej sifon, od něj 2 kolena přímo do zdi. Tady to jde trochu do kopce. A ten sifon, píší že je to sifon ale tohle je přece jen jakási "náhražka". Klasickej sifin je něco jinýho a při odtoku vodu přes něj se prý vytvoří tlak. Tady sotva, naopak bych řekl že to U to může i brzdit. Zkusím to jak píšete. Ve zdi to bude na 100% dobrý, uvidíme co to udělá se sifonem.

doplněno 05.06.16 17:15:

Myslíte že bude stačit ta hadice od pračky? Vnitřní průměr je asi 1 cm, na druhou stranu tam bude tlak když to pustím přímo z přívodu studené vody. Když sem to zkoušel poprví (průchodnost odpadu ve zdi) tak jsem to lil přes trychtýř, jinak to nešlo, to bych rozlil, trychtýř má taky sotva 1 cm hrdlo ale tlak tam rozhodně není. Ale odtékalo to normálně. Odtékalo to normálně samozřejmě i předtím, když tam byla stará linka se dřezem u něhož byl sifon. Když sem tady kdysi dával tu první kuchyňskou linku, taky to neodtékalo, vůbec. Než sem odešel do práce, napustil sem dřez, když sem se vrátil, byl furt plnej. Pomohl mi zvon, pumpoval sem snad víc jak 500 x. Ale najednou to udělalo vír a normálně odtékalo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.