Jak vyčistit starou váhu

Od: Datum: 20.05.16 16:01 odpovědí: 6 změna: 21.05.16 08:55

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit, jak a čím vyčistím starobylou, kovovou váhu? Děkuji Martina

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.16 16:17

Váha nebo klika, princip je stejný. http://www.kovani-design.cz/jak-vycistit-mosazne-kliky/

doplněno 20.05.16 16:27:

Sitol (dříve Sidol), co tam doporučují, je čistič na kovy a skla. Nemusíte tedy řešit kov.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.05.16 16:24

Děkuji za radu, pročetla jsem článek. Jenže nevím jak si mám být jistá, že se jedná o mosaz?

Datum: 20.05.16 22:00

Takřka s jistotou to mosaz není. Tyto váhy se dělaly z litinových odlitků. Mosaz by nefungovala už proto, že vahadla i misky jsou na břitech - pro minimalizaci tření mechanismu. Na to je mosaz dost měkká. Stačí zkusit přiložit magnet - a budete vědět, jestli je to litina, či ne. No a pokud to je litina, tak bych to asi opískoval, ovšem s tím, že bych břity třeba olepil páskou, aby se při pískování neometly.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.05.16 23:17

Děkuji, já jsem to tušila, mám litinový wok a váhově i na omak, takovou tou vůní, když se to namočí mi ho to hodně připomínalo. Jsou k tomu ještě dvě nádoby, zkusím tam přidatjejich foto...

Datum: 21.05.16 08:01

Všichni mluví o vyčištění zašlé plochy. Ale u této váhy je problém, že se jedná o silný nános mastného prachu a špíny. Navíc, v záhybech, v rozích. Bez vody, bez odmočení, to dolů nejspíše nepůjde. Ale zase to bude rezavět. Já bych, co není litina, odmontovala a na kousku, zespod bych vyzkoušela pěnu, která je určená na čištění trouby. Anebo namočila celé do mydlinek z nějakého universalu? A pak opravdu rychle vydrbala kartáčkem a pečlivě usušila. *sok* Co? To by tak nešlo?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.16 08:55

Váha se skládá minimálně ze dvou různých kovových materiálů.

Tělo váhy bývá těžší, a také si myslím, že to bude litina. A právě proto souhlasím s předešlou radou ,,promon,, nechat otryskovat pískem, protože to odstraní všechny nánosy špíny, mastnoty a starých laků. Tam kde provádí pískování, Vám na to kouknou a hned řeknou. Vhodná firma se mě jeví Staré krásno na Smíchově, která i šetrné pískování nabízí, a také vysloveně pískování vah. Myslím, že opískují jemně i ty misky a mísy ze žlutého kovu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.