Oprava upevnění stojánkové baterie

Od: Datum: 19.05.16 10:09 odpovědí: 7 změna: 22.05.16 21:14
avatar

Zdravím, řeším pro kamaráda upevnění stojánkové dřezové baterie, která se samovolně uvolňuje a je třeba ji pravidelně dotahovat. Už mne nějaké řešení napadlo, ale víc hlav víc ví... Jak byste to řešili vy? Díky moc :)


doplněno 19.05.16 13:57:

Já to v reálu neviděla, předpokládám šroub M 10. Ty podložky mne taky napadly, jenže na to nemáme patřičné vybavení a je potřeba otvor aspoň 32 mm ( 13 mm pancéřka + 19 mm převlečná matka ). Zkusila jsem vybrousit Proxxonkou středový otvor u velkoplošné podložky M 20, ale to bych na tom nechala ruce. Nejspíš by to chtělo vytmelit, jenže tmel taky nemáme, tak mne napadá gumová podložka s příslušně velkým otvorem a matku jistit kontramatkou. Drželo by to?


doplněno 21.05.16 14:53:

Použití gumové podložky a kontramatky se mi nechce opustit, tak jsem upravila 2 CD do příslušného tvaru, aby se daly z boku vsunout ( zvětšený středový otvor + prostřižení k němu ). Teď by skladba vypadala shora takto => pracovní deska => 2 x CD => gumová podložka => původní podložka tvaru "U" => matka => kontramatka. CD nekoroduje, nenavlhá a na tlak by mělo mít i odpovídající pevnost. Gumová podložka mezi kovem a plastem tlak rozloží. Je to hodně neortodoxní, ale mohlo by to fungovat, ne? :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.16 10:23
avatar

Přímo na desku zespodu podložit tuto podložku, případně pro M24 http://zkraceno.cz/xas9 Tak, aby otvorem prošly hadice, případně vyřezat drážku do podložky a nasunout na hadičky...vyřezat podobně, jak to je u stávajícího úchytu...a stávající použít stějně, jak je teď..


doplněno 19.05.16 13:40:

Ten "O" kroužek shora je důležitý, aby do otvoru nezatékala voda a nedocházelo právě k namočení a bobtnání dřevotřísky; pokud je kvalitní, něco vydrží; jinak takto to pak vypadá...


doplněno 19.05.16 14:35:

Gumová podložka nepomůže, je poddajná; snad použít dva pruhy silnějšího plechu a podložít tu příchytku (tvaru podovy) kolem hadiček v délce až na zdravou desku a dotáhnout. Kontramatka na poškozeném (měkkém, děravém) podkladu nemá skoro žádný význam.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.05.16 11:22
avatar
Já to řešil taky sehnal sem větší a silnější podložku s patřičnou vnitřní dírou-aby tam prolezli obě hadice a na ní svářečkou nabodoval tu originální podložku
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.05.16 12:00
avatar
Ja jsem to omotal jednim nebo dvema polovlhkyma cancourama z mopu na podlahu nad tim kovem a dorval nafest... (moc tuhe otaceni drezovky) to, co byl jen pokus, nakonec drzi uz leta :) jinak venku u grilu jsem to dotahl az do deformace.
doplněno 19.05.16 15:21: Jisteze :)
doplněno 19.05.16 15:23: Pokud to bylo na tazatele tak spodni gumu nejak nevidim, ale snad tam je
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.16 12:41

Není vůbec zřejmé, zda jste použil gumové originální těsnění - gumu, jak zespoda nad tou podkovou, tak ze shora musí být rovněž pod otočnou baterií gumový, zpravidla černý, "O" kroužek..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.16 23:12

Ahoj.

Tohle řešení stojánkové baterie je nešikovné. Taky jsem to řešil a protože byla původní deska v místě díry namokvalá a baterie jí málem propadla, musela se dát nová pracovní deska. Truhlík použíl nějakou více odolnou vůči vodě. Uchycení bylo stejné, jen jsem musel zrezlé a ooxidované díly nahradit novými. Pod stojánek jsem podložil na míru střižené těsnění z gumy a dole taky. Už to drží dva roky beze změn na kráse.

U stojánek na jednu vodu a na porculánu jsem nahradil plastovou matku mosaznou, pod ní dal velkou 3mm kovovou podložku a pod ní ještě velký zase gumový těsnění a utáhnul dělaným nástrčkovým klíčem, aby se to už nepovolovalo. Hliníkovou hadičku jsem nahradil tou nerezovou a ještě vyměnil kulový roháček otočným ventilem. Je dražší, ale dá se s ním kdykoliv přívod uzavřít.

Poznámka: Nemám rád stojánkové baterie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 15:33
avatar

@patronka no vsak fantazii se meze nekladou :) (viz me reseni s provazama z mopu na vytirani) hlavne ze to pak plni ocekavanou funkci a ani se to nehne :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vampir
Datum: 22.05.16 21:14

Dobrý večer.

dejte tam plastovou originál podložku pro dřezové baterie.

viz. odkaz: http://www.novaservis.cz/plas…tuzovaci-podlozka-pod-drez-1/

S pozdravem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.