Nekalé obchodní praktiky BOHEMIA ENERGY

Od: Datum: 19.05.16 07:40 odpovědí: 9 změna: 19.05.16 23:35

Obracím se na Vás se žádostí o pomoc co se týče ochrany zájmů zákazníků a spotřebitelů před společností BOHEMIA ENERGY entity a jejími nekalými obchodními praktikami.

Jde o podezření z podvodU při uzavírání smluv mimo obchodní prostory. Podvod spočíval v tom, že se mi za Bohemia energii jako zástupce prezentoval jiný člověk, než který byl ve smlouvě a záměrně mi dal podepsat tablet tak, abych si nevšimla, že se podepisuji k jinému zástupci. Pod slibem, že převody budou provedeny okamžitě bez sankcí od současných dodavatelů ode mě požadoval 3000 Kč, které jsem mu předala.

Smlouvy u mě v bytě se mnou uzavíral Felix Lesák a tvrdil mi, že zařídí, abych s odběry elektřiny i plynu se svými mnoha byty byla u jednoho dodavatele Bohemia Energie ihned. Jasně jsem mu sdělila, že toto je podmínkou z mé strany. Felix Lesák mi dal podepsat tablet, kde nebylo vidět, pro jakého zástupce se podepisuji a až následně po více než třech týdnech jsem zjistila, že jsem se podepsala k úplně jinému obchodnímu zástupci, který se mnou v mém bytě vůbec nejednal – konkrétně k Jakubovi Poldovi.

Podotýkám, že Felix Lesák mi tento rychlý převod slíbil bez sankcí a až následně jsem od BOHEMIA ENERGY obdržela smlouvy, které tomuto jeho příslibu vůbec neodpovídaly a u některých odběrných míst bylo datum přechodu někdy až v roce 2018, i když jsem Felixe Lesáka při jednání jasně upozornila, že chci co nejdříve mít jen jednoho dodavatele energií a k přechodu někdy v budoucnu se zavazovat nebudu, z toho důvodu jsem mu dala požadovaných 3000 Kč bez dokladu, jak chtěl, které mi později – když jsem zjistila nedodržení jeho příslibů - na můj nátlak vrátil.

Za další nekalou praktiku považuji vymáhání protihodnoty za jakoby darem zaslané LED žárovky, přestože pochybení bylo na straně BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.05.16 07:47

Dobrý den, a proč to píšete zde? Proč nám sdělujete, že nejste opatrná a nedáváte si pozor na šmejdy? Je málo varování v médiích? Jakou konkrétní pomoc zde od nás očekáváte? Co na to říká advokát, kterého jste snad vyhledala? Zdravím!

doplněno 19.05.16 08:12:

zajda888 - no, jak říká klasik: "Je to marný, je to marný, je to marný." Jedna podlehne šmejdům a jiná (v jiném dotazu) obhajuje "vypečené" hry v TV Barrandov. Je fakt, že na lidské blbosti se dají vydělat slušné peníze.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.16 07:58
Kromě Vašich rad bych tazatelce ještě jednu přidal: aby se nechala vyšetřit psychiatrem,protože nechat si ústně naslibovat,podepsat smlouvu bez přečtení či předat někomu peníze bez potvrzeni,může dnes opravdu jen člověk rozumu mdlého.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.05.16 07:58

Konys, já se vůbec Bohem.Energi nechci zastávat, ale u mě to proběhlo úplně jinak. Po vysvětlení jsem podepsala předběžnou smlouvu, po několika dnech mi poslali smlouvu se vším všudy. Pročetla jsem si ji, prostudovala, podepsala a odeslala. Po několika dnech smlouva nabyla platnosti. Mám pocit, že jsem za ni dostala nějaké peníze. S tímhle dodavatelem jsem spokojená. Vycházím lépe, než od předešlého dodavatele. *stop*Od té chvíle každému, kdo zvoní, buď zavřu dveře beze slova anebo, to je častější, řeknu, ať mi pošle nabídku písemně a já si ji promyslím. Když je tady, adresu zná. :-D Všichni prodejci tohohle typu, touží po zákazníkovi, jakým jste vy. Z takových lidí žijí. Zajímalo by mě, jak jste starý, že ještě nevíte že: Každý si dovolí tolik, kolik je mu povoleno.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.05.16 16:55

babi, naopak já se zastávat Bohemia Energy chci a musím, protože jsem s nimi nadmíru spokojená.Z jejich strany s námi bylo vždy jednáno korektně a k naší spokojenosti.To, co zde tazatelka popisujete, to není vůbec jejich styl jednání,natož aby požadovali nějaké peníze - na co vlastně? Nechci být za chytrou, ale není vám všem divné, že za podpisem smlouvy figuruje jiné jméno? Podle mě, to žádná nekalá praktika ze strany Bohemia Energy není , ale podvodné jednání,či nekalá praktika ze strany těch šmejdů, kteří ani nebudou jejich zaměstnanci v pravém slova smyslu, jen se tímto způsobem nějak na Bohemia přiživují.Holt čecháček - koumáček, přijde na všechno*jasne*. Média před nimi stále varují, bohužel lidi jsou nepoučitelní. A vám, konys, se divím, že jste s ním hned nevyrazila dveře.Pokud uzavírám důležitou smlouvu, tak než ji podepíšu, v prvé řadě si ji pořádně přečtu a hlavně vždy jednám přímo s ověřeným pracovníkem společností.To,že od vás požadoval peníze a nevystavil potvrzení, to už samo o sobě o něčem svědčí.V tomhle případě jste se opravdu obrátila na špatnou adresu, to, co zde popisujete, musíte řešit přímo s Bohemia Energy. A ještě něco. Pár takovýchto negativních fám se šíří mezi lidmi rychlostí blesku, ale nikdo si už neověřuje, jak to vlastně ve skutečnosti je.A aby nedošlo k omylu. Nikdy jsem nebyla,nejsem a nebudu zaměstnanec této společnosti, jen jsem jejich spokojená zákaznice. Tož,tak.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.16 10:32
Ja tyto smejdy vyhazuju , jednou prisli a rikali at jim ukazu smlouvu a vypis , ze jsou z cezu a daji mi levnejsi elektrinu. A pritom na tricku cedulku od bohemia energy. Tak leteli jak mokry hadr. Jsou to lhari. Vzivote se mi neoplati jit jinde (energii jenom svitim , takze bych usetril par kc , u tech co topi elektrinou to je jine)
Ktomu bych vzivote nedal jen tak nekomu penize u dveri.
My mame klid , od te doby. Co mesto zakazalo cokoliv prodavat a nabizet u dveri. Proto hned volam policii a mam klid. Vetsinou tito smejdi hned utecou.
Nikdy nikomu nic u dveri nedavejte , neverte jim. Oni lzou , at maji penize...

Od: trtr
Datum: 19.05.16 11:31

Zdravím, u nás to doběhlo až tak daleko, že na Bohemia Energy lidé zavolali policii. Nyní město vydalo vyhlášku, která zakazuje snad úplně vše, co mohou šmejdi vymyslet, takže konec podomních agentů a je klid. Taky nás Bohemia Energy napálila, ale zjistil jsem to snad do hodiny a pěkně jsme s nimi zacvičili. Teď máme 3E a je klid, ochota, přátelský přístup.

Od: susenka
Datum: 19.05.16 12:54

manzel taky jim otevrel,podepsal jim to a az jsem prisla dom tak me to rikal,trochu jsem mu i vynadala jak je naivni,a pak jsme to rychle museli resit zrusenim,nakonec s uspechem

Od: lego®
Datum: 19.05.16 17:04

Nedavno Bohemia Energy prikupila 3E:-/

Datum: 19.05.16 23:35

Ahoj.

Oni tihle agenti, najatí na pár týdnů, si to lovení zákazníků, které přesvědčí podvodem k přihlášení k jinému dodavateli , kolikrát pracují na vlastní pěst. A bez skrupulí se snaží oblbnout každýho, co se dá. Hlavně starší lidi. Starý soused už na mě dal a každýho takového odpálkovává. A už taky nijak neobchoduje po telefonu. Hned říká: Nic nechci a pokládá sluchátko či mobil. Až to takhle bude dělat každý, šmejdi skončí pro nezájem. Kdy to ale bude, to je otázka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.