Čerpání vody

Od: Datum: 18.05.16 18:43 odpovědí: 3 změna: 19.05.16 16:02

Dobrý den, čerpadlo bych potřeboval mám zahrádku bez elektřiny měl bych dostat elektrocentrálu ale kní potřebuji čerpadlo které bych umístil do říčky problém je že tam není dost vysoka hladina někdy je i jenom po kotníky vody takže ho nemůžu ponořit existuje něco co by se dalo použít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.05.16 18:52
avatar

Dobrý den, takže, budete mít ponorné čerpadlo a elektocentrálu. Zvažoval bych dvě možnosti. První je, vybudovat si v té říčce něco jako šachtu, ta se napustí vodou a potom už by mělo čerpadlo fungovat (hlubší šachta bude lepší). Druhá možnost je do připraveného sudu jímat třeba i vodu dešťovou (pokud tam máte chatku) nebo zkusit dostat do sudu vodu z potoka za pomocí hadice s ručním trkačem - a čerpadlo do sudu. Zdravím!

doplněno 19.05.16 14:23:

Tazatel zatím nereagoval, ale myslím si (vzhledem k umístění dotazu v rubrice), že spíše řeší tu technickou stránku. Tu právní možná zná a také ví, že jeho záměr může ohrozit i "suchá" obecní vyhláška v letním období. Proto by bylo lepší nespoléhat se jen na ten potok, ale jímat i vodu dešťovou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.05.16 10:53
avatar

Víte, že na čerpání vody a vypouštění odpadní potřebujete povolení od vodoprávního úřadu? Povolení potřebujete na čerpání vody z potoka, pokud k tomu používáte technické zařízení (čerpadlo,...). Totéž platí pro využívání vlastní studny. Povolení vydává příslušný vodoprávní úřad. Povolení nepotřebujete, pokud vodu z řeky nabíráte ručně a v případě studny, když jí nepoužíváte...To jen na okraj, když budete mít v blízkosti "přejícího" souseda...který se o vás začne více zajímat...a upozorní patřičné orgány. Pokud jde o technickou část otázky, stačí ve dnu vyhrabat "jámu" nebo postavit částečnou zídku, ucpanou jílem...někde u kraje říčky s dostatečným přítokem...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.05.16 16:02
avatar

Na trvalou montáž u potoka ani nemysli.Spíše bych se zaměřil na to,obstarat si větší nádrž a jednou za čas přijet k potoku s mobilní pumpou a rychle načerpal vodu do zásoby.Pokud možná to nemusí nikdo vidět.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.